Nowy sondaż Millward Brown: zmiany w czołówce. Kukiz wyprzedza PO z rewelacyjnym wynikiem. PiS prowadzi

Sensacyjny sondaż Millward Brown dla Faktów TVN: 25 proc. dla PiS-u, 17 proc. dla Platformy, tylko cztery partie w Sejmie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sondażu Millward Brown dla Faktów TVN Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską o 8 punktów procentowych. Na PiS chce głosować 25 proc. badanych, na PO - 17 proc. Na drugim miejscu, rozdzielając dotychczasowych liderów, znalazło się przyszłe ugrupowanie Pawła Kukiza z poparciem 20 proc.

Poparcie dla partii politycznych | Create infographics


Wg tego badania w Sejmie znalazłaby się jeszcze inicjatywa Ryszarda Petru - NowoczesnaPL, którą popiera 10 proc. badanych.

Kolejne miejsca zajęły SLD (4 proc.), KORWiN (4 proc.), PSL (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.) i Ruch Narodowy (1 proc.). Partie te nie znalazłyby się w Sejmie.

Aż 14 proc. badanych nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos.

Badanie przeprowadzono 1 czerwca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków.

PiS stabilnie, PO traci

W porównaniu z poprzednim badaniem dla Faktów TVN Platforma traci 8 punktów procentowych (maj 2015 - 25 proc., czerwiec 2015 - 17 proc.). Poparcie dla PiS (25 proc.) oraz ugrupowania Pawła Kukiza (20 proc.) pozostają na tym samym poziomie. Zwiększyło się za to grono zwolenników ugrupowania NowoczesnaPL: z 5 do 10 proc.

Według badania z połowy maja w Sejmie znalazłyby się tylko cztery partie.

Poparcie dla partii politycznych | Create infographics
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (695)
Nowy sondaż Millward Brown: zmiany w czołówce. Kukiz wyprzedza PO z rewelacyjnym wynikiem. PiS prowadzi
Zaloguj się
 • v_kolumna_v

  0

  Czy to znaczy że lepsze od "szaleństw" Kukiza są bezczelne kłamstwa Lisa jakie oglądamy od lat?

 • cyklista

  Oceniono 1 raz 1

  Za trzy miesiące Kukiza nie będzie. Nikomu się nie chce robić sondaży na wsi, więc PSL jak zwykle zaniżony, i swoje 5% dostanie. A PiS wygra, bo durny naród chce zobaczyć nowy odcinek w serialu polityka.tv

 • ml2403

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem z czego PiS się tak cieszy. PO może śmiało dołączyć do swojego wyniku 10% NowoczesnaPL jako potencjalnego koalicjanta. To daje 27%. Natomiast zakładanie, że PiS dogada się z Kukizem, czytaj wydyma go, to pobożne życzenia, bo po pierwsze zupełnie nie wiadomo jacy to są ludzie, a po drugie, jeśli dominuje u niego hasło zmiana, to traktowanie Kaczyńskiego jako zmianę dla nich to śmiech na sali.

 • cyklista

  0

  Kukiz to była gwiazda rocka. Nikt już na jego koncerty nie chodził. Wymyślił sobie lans przez politykę, i nagle sala znowu pełna, i kasa leci. A naiwni wyborcy myśleli, że pijanica coś im zmieni. Pomógł pisuarowi upieprzyć jedynego znośnego kandydata na prezydenta, grawitacja ciągnie go do pisuaru, gdzie się będzie mógł porzygać. Nic więcej nie załatwi, chyba że prezes zechce go wykorzystać.

 • prawdziwy-moher

  0

  I tak Petru to PO.W konia mozecie robić siebie,Polacy nie pójdą na numer z Unią Wolności.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe, ile mocodawcy Petru za ten rezultat zapłacili ?
  Rzetelność poznawcza sondaży żadna, oddziaływanie propagandowe olbrzymie.

 • japierdolik

  Oceniono 2 razy 0

  Gej będąc w związku uczuciowym, życiowym, dzieląc z kimś swoje życie nie ma prawa sformalizowanie tego związku. Nie trzeba być wybitnie inteligentnym by to dostrzegać. Danie gejom tego prawa nie uszczupli ani w żaden sposób nie naruszy praw heteroseksualistom stanowiącym wiekszosc. A skoro tak, to psim obowiązkiem państwa jest wyjść na przeciw oczekiwaniom potężnej bo stanowiącej 4-6proc. populacji ludzi!! Tak ciięzko to zrozujmiec???

 • norton2

  Oceniono 3 razy -1

  będzie koalicja PISzdielca i Kukizy =PIS+ Samoobrona.
  Żygać się chce jak się to widzi!!!!!

 • zawist9

  Oceniono 4 razy 0

  Czy demokratyczne media nadal zamierzają spac. czy może przedstawią społeczeństwu projekt PIS -u i Kaczynskiego przewidujący wprowadzanie zamordyzmu i nietolerancji ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX