Czarnecki: Prezydent elekt boi się tylko Pana Boga

- My się nikogo i niczego nie boimy - mówił na antenie TVN24 Ryszard Czarnecki. W ten sposób europoseł odniósł się do zarzutów, że PiS obawia się decyzji, które rząd może podjąć w ostatnich tygodniach kadencji. Wcześniej Andrzej Duda zaapelował, by do jego zaprzysiężenia ?nie dokonywać istotnych zmian, które nie znajdują konsensusu politycznego?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Premier Ewa Kopacz jest zaskoczona apelem Andrzeja Dudy, by nie dokonywać zmian. Jakich decyzji się boicie? - pytał europosła PiS prowadzący "Fakty po faktach". - My się nikogo i niczego nie boimy - zapewnił. Dopytywany, czego w takim razie obawia się Duda, podkreślił: - Prezydent elekt boi się tylko Pana Boga.

Czarnecki dodał, że Duda "w bardzo kulturalnej i spokojnej formie" przestrzegł po prostu przed pokusą wprowadzania nagłych zmian w konstytucji w czasie, gdy do końca kadencji Bronisława Komorowskiego zostały niewiele ponad dwa miesiące. Jako przykład gość TVN24 wymienił m.in. nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, uchwaloną w zeszłym tygodniu przez Sejm.

"Rząd powinien pracować do ostatniego dnia, a nawet przyspieszyć"

Ustawy bronił inny uczestnik programu, Dariusz Rosati. - Być może prezydentowi elektowi zależy na tym, żeby sparaliżować pracę rządu przez najbliższe miesiące. Uważam, że rząd nie może się na to zgodzić: kończy się kadencja i trzeba wykonać szereg zobowiązań i obietnic. Nie dziwi mnie też przyspieszenie prac w ostatnich miesiącach przed wyborami, to jest naturalne - mówił.

Eurodeputowany przypomniał, że rząd reprezentuje także koalicję PO-PSL, która ma do zrealizowania swój program. - Wszyscy być może mieliśmy niedosyt dotyczący zaawansowania określonych reform w państwie. Myślę, że teraz to są ostatnie momenty i trzeba się wziąć do roboty. - Z pełnym szacunkiem dla pana prezydenta elekta, rząd powinien pracować do ostatniego dnia, a nawet przyspieszyć - zaznaczył Rosati.

W odpowiedzi Czarnecki przekonywał, że Duda w swojej wypowiedzi nie nawoływał do paraliżu prac rządu. - Nie ma takich intencji ani prezydent elekt, ani nikt w Polsce. Chodzi o to, żeby rząd wspólnie z ustępującym prezydentem nie podejmował ustrojowych, fundamentalnych zmian - wyjaśniał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (422)
Czarnecki: Prezydent elekt boi się tylko Pana Boga
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 3 razy 1

  I choć Duda nie jest moim idolem to doniesienia Gazety Wyborczej na jego temat traktuje jak ich doniesienia na temat wojny na Ukrainie... Kiedyś ksiądz Tischner w góralskiej teorii poznania mówił, że są trzy prawdy: święta prowda, tyż prowda i gó... ... Nie przewidział, ze prwda GW... będzie gorsza i bardziej śmierdząca od gó wna i bardziej kłamliwa od PRAWDY

 • krzyzak1516

  Oceniono 1 raz 1

  Biedny Duda boi sie boga a 99% katoli nie. Zdaje sie wyksztalcony czlowiek a taki d...l.

 • donmarek

  Oceniono 2 razy 2

  No tak, a jak boga nie ma ???

 • donmarek

  Oceniono 1 raz 1

  Prezesie Kaczyński! I po co Ci to było? Twój wybraniec, Twój protegowany tak się na Cię wypiął. Nie boi się! Jestem zszokowany !!!

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Bóg ma w doopie prezydenta elekta. Czego dziennikarskie ćwoki zapraszają do mikrofonów tą wszę i mendę Czarneckiego ? Chyba po to , żeby wku...ć ludzi.

 • sebi905

  Oceniono 1 raz 1

  to Pan bóg jeszcze zyje?Wszak wiadomo że czczony był w starozytnej Grecji.To całkiem przyjemny bóg był-uwielbiał pijaństwo i rozpustę-jak wielu z nas :)a Duda sie go boi....no no pomyslał by kto

 • amberka2

  Oceniono 1 raz 1

  A dzidzia Czarnecki nawet Boga sie nie boi. Inaczej nie porzucilby poslubionej przez Bogiem malzonki i nie tarzal sie po katach z konkubina Hermnaszewska i nie poczynal z nia w grzechuszatanskich pomiotow.

 • pumpernik

  Oceniono 1 raz -1

  Rosati od FOZZ i WGI.

 • zosia451

  Oceniono 2 razy 2

  A Bóg Dudy to jakieś straszydło, dzikie zwierzę, potwór, że się go boi? Hmm... może jakiegoś bożka ma na myśli, a nie Boga?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX