John Kerry trafił do szpitala w Szwajcarii. Miał wypadek na rowerze

Sekretarz Stanu USA John Kerry miał wypadek na rowerze pod Genewą, gdzie prowadził rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Iranu. Został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

John Kerry był w Genewie na rozmowach w sprawie porozumienia nuklearnego z ministrem spraw zagranicznych Iranu Mohammadem Dżawadem Zarifem. Do wypadku rowerowego doszło w okolicy francuskiego miasta Scionzier, ok. 40 km na południowy wschód od granicy ze Szwajcarią. Jak podał rzecznik Departamentu Stanu John Kirby, Kerry najprawdopodobniej doznał urazu nogi, ale nie stracił przytomności. Jego stan jest stabilny. Przetransportowano go helikopterem do szpitala w Genewie.

Przerwa w podróży?

Nie wiadomo jeszcze, jak dużo czasu polityk będzie musiał spędzić w szpitalu ani jak wpłynie to na plan jego podróży zagranicznej, w trakcie której miał odwiedzić cztery państwa. Po wizycie w Szwajcarii miał pojechać do Madrytu na spotkanie z królem oraz premierem Hiszpanii, a następnie spędzić dwa dni w Paryżu na międzynarodowej konferencji dotyczącej walki z Państwem Islamskim.

Kerry jest znany z tego, że podczas podróży zagranicznych jeździ na rowerze, który zabiera ze sobą na pokład samolotu. Podczas rozmów z Iranem na przełomie marca i kwietnia również spędzał przerwy w negocjacjach na rowerze.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (58)
John Kerry trafił do szpitala w Szwajcarii. Miał wypadek na rowerze
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  Pull up! Pull up, terrain !

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  To kara niebios za ukrywanie prawdy o locie MH-17 !!!!

 • gorath3

  0

  Nie ma to jak powazni politycy jak Obama czy Kerry.

 • cillian1

  Oceniono 7 razy -5

  zabawne, debile od putina szczekają.
  A przecież każdy na Świecie wie, że putin to szmata i morderca.

 • niesmiertelna.mysl.lenina

  Oceniono 11 razy 3

  Szkoda że karku nie skręcił, zbrodniarz jankeski i ludobójca.

 • cillian1

  Oceniono 3 razy 1

  był trzeźwy?

 • fuckenkreuz

  Oceniono 5 razy 3

  mgła musi była, w 3 sekundzie słychać szczały jak leciały

 • fuckenkreuz

  Oceniono 2 razy 2

  trzeba być totalnym ułomem, żeby sobie na kole udo złamać. Kostka, łydka, uraz głowy, ręka - ale udo! Jak?, czekam na szczegóły. Trza było nie brać swego do samolotu. U nasz w Europie jest rowerów dostatek. Jaką firmę trzeba teraz wpisać na listę terrorystów, znaczy, kto ośmielił się wyprodukować ten rower, kto mu go kupił, kupił sam? Ile roboty chłopcy teraz mają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX