Trzaskowski ostro o wyborach: Jeżeli geje chcą głosować na Dudę, mam poczucie olbrzymiej porażki

- Wszyscy daliśmy ciała - ocenił w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 Rafał Trzaskowski. Wiceminister spraw zagranicznych przyznał też, że "ma poczucie olbrzymiej porażki, jeżeli geje głosują na partię, która chce ingerować w nasze codzienne życie".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Myśl o tym, że zepsuliśmy kampanię, nawiedzała mnie nieraz w ciągu ostatnich dni - mówił na antenie TVN24 Rafał Trzaskowski. - Wszyscy daliśmy ciała, to nie ulega żadnym wątpliwościom. Analizujemy to, wyciągamy z tego wnioski. Trzeba to było robić lepiej, inaczej - dodał w kolejnej części programu.

Wicepremier przyznał też, że język, którym posługiwał się w trakcie kampanii wyborczej Bronisław Komorowski, nie był odpowiedni. - Okazuje się, że nawet jeśli mówimy o wskaźnikach, które są korzystne dla gospodarki, np. wzroście gospodarczym, to chyba nie do końca trafia to do wielu ludzi - zauważył. Jak dodał, mimo dużych nakładów przeznaczonych na kampanię nie było widać plakatów wyborczych, a jej internetowa część została "zawalona".

"Kampania jest nauczką dla PO"

Trzaskowski podkreślił też, że ma poczucie osobistej porażki, bo podczas kampanii nie rozmawiał np. ze środowiskami liberalnymi. - Jeżeli geje chcą głosować na Dudę, na partię, która chce ingerować w nasze codzienne życie, to ja mam poczucie olbrzymiej porażki, olbrzymiego zawodu, do którego ja też się przyczyniłem - mówił.

Zdaniem polityka kampania prezydencka i przegrane wybory są nauczką dla PO. - Świętym Graalem ma być mniejsza pycha, mniejsze zajmowanie się sobą, większe wsłuchiwanie się w to, co obywatele mówią, i powrót do korzeni, czyli do słowa Obywatelska. Część z nas czasami o tym zapomina - wyliczał wiceminister.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (46)
Trzaskowski ostro o wyborach: Jeżeli geje chcą głosować na Dudę, mam poczucie olbrzymiej porażki
Zaloguj się
 • do_przodu_polsko

  Oceniono 2 razy 0

  Poczucie olbrzymiej porażki powinien mieć z innego powodu czyli - zakulisowe obrady PO (Sowa i Przyjaciele)...

 • unamatita

  Oceniono 5 razy -1

  "Kampania jest nauczką dla PO" - kolejnej szansy jednak nie będziecie mieli! Nauczyliście sie 0 wypie...ć!
  u.

 • citrixx

  Oceniono 7 razy 7

  Jeżeli chodzi o podejście do gejów (i inne kwestie światopoglądowe) PO nie różni się prawie od PiS. Ewentualnie PiS jest uczciwsze bo wprost mówi co myśli. W czym PO jest niby bliższa środowisku LGBT? Obie partie są przeciw związkom. A PiS też nie chce nas wsadzać do obozów koncentracyjnych. Pod tym względem po wygranej PiS nic się nie zmieni. Gejem czy lesbijką może być sprzątaczka, lekarz, przedsiębiorca, student, emeryt, górnik, rolnik. Te partie różnią się w kilku innych kwestiach i ze względu na nie homoseksualna część społeczeństwa, tak jak reszta głosują na tych, do których im bliżej. Jednym bliżej do programu gospodarczego czy dotyczącego polityki zagranicznej, który proponuje PiS a innym, PO.

 • lulu_confabulu

  Oceniono 4 razy 2

  Jak juz geje przettzzwelily PO to ta partia nie ma szans w wyborach.

 • obambo3

  Oceniono 8 razy 0

  No geje sa bardzo ważni, bo za nimi stoją Żydzi z potężnymi mediami...

 • rikol

  Oceniono 7 razy 7

  PO nie różni się zbyt wiele od PiS. Przykładem było ostatnie głosowanie w sprawie związków partnerskich. Co z in vitro? Konwencja przeciw przemocy została prawie odrzucona przez PO. Dobrze, że od czasu są wybory, bo klerykalne PO zrobiłoby drugi watykan w Polsce. Po i PiS róznią się gospodarczo (Po to liberałowie, PiS to socjaliści). Ludzie w Polsce wolą socjalistów. Poza tym PiS wierzy w zamach smoleński, a PO nie. Więcej różnic praktycznie nie ma. PO mogłaby skręcić w lewo i przejąć elektorat lewicy, który nie ma na kogo głosować. A jeśli już skreciła w prawo, to nie wygra, to katolicy głosują na PiS.

 • antua43

  Oceniono 14 razy -2

  Gej to choroba genetyczna jak do tej pory nic nie wynaleziono by ich wyleczyć poza tym to normalni ludzie.

 • antua43

  Oceniono 12 razy 4

  Chłopie czas twój dobiega końca lepiej było by byś siedział cicho i nic nie gadał mamy już was dosyć.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 12 razy 2

  Ludzie w Polsce ( nie tylko geje) chcą zmiany i innych twarzy w polityce. Mają dość sloganów o szczęśliwym 25-leciu, zielonej wyspie i plastikowego jedzenia i ogłupiania przez polityków i media realizujących interes każdego, tylko nie Polaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX