Kaczyński: Jestem szczęśliwy. Trzeci dzień kładę się spać rano, bo nie mogę się powstrzymać przed świętowaniem

- Andrzej Duda wygrał nie z jednym przeciwnikiem, ale całym aparatem państwowym - przekonywał w rozmowie z TV Republika Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił też, że tak bardzo cieszy się z wygranej Dudy, że od niedzieli nie jest w stanie powstrzymać się przed świętowaniem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Andrzej Duda ma być człowiekiem, który przeprowadzi Polskę do lepszych czasów. Nie wiem, kto będzie premierem, ale wiem jedno - ktokolwiek nim będzie, w moim przekonaniu powinien złożyć mu dymisję z podpisem, bez daty. To, czego dokonał, to poparcie społeczne daje mu legitymację, której nikt inny nie ma - mówił w Telewizji Republika Jarosław Kaczyński. Dzięki takiemu dokumentowi in blanco prezydent miałby możliwość odwołania premiera w dowolnym momencie.

- Duda wygrał nie z jednym przeciwnikiem, ale całym aparatem państwowym - chwalił prezydenta elekta prezes PiS. W innej części rozmowy podkreślił, że kandydat partii w wyborach jest wręcz "centralną postacią polskiej polityki". - Polska pod rządami Dudy już podnosi się na nogi. Sądzę, że za kilka miesięcy stanie na nie zupełnie - mówił Kaczyński. Wcześniej gość programu zwierzył się, że "jest tak szczęśliwy, że trzeci dzień kładzie się spać rano, bo całą noc nie jest w stanie powstrzymać się przed świętowaniem".

Kaczyński o Beacie Szydło: Można powiedzieć, że każdy jej chce

Prezes PiS był też pytany o swoją polityczną przyszłość. - W lipcu będzie konferencja programowa, na której przedstawiona zostanie ekipa - ministrowie i wiceministrowie - mówił. - Ekipą będzie kierował Jarosław Kaczyński? - chciała wiedzieć dziennikarka. - Ekipą będzie kierował ten, kogo wskaże najważniejsza osoba w polskiej polityce: Andrzej Duda - zapowiedział.

Gość Republiki odniósł się również do przegranej Bronisława Komorowskiego. - Nie mogę nie podziękować też drugiej stronie - panu prezydentowi obecnemu, także jego sztabowcom, szczególnie jednemu, którego kiedyś dobrze znałem. Naprawdę się przyczynili - zaznaczył. Kaczyński uzupełnił, że to "powszechnie znana postać, więc nie będę wymieniać nazwiska, ale serdecznie mu dziękuję".

Prezes PiS nie chciał wiele mówić na temat katastrofy smoleńskiej. - To sprawa, w którą jestem zaangażowany osobiście - stwierdził. Kaczyński chętnie natomiast mówił o przyszłości politycznej szefowej sztabu Dudy Beacie Szydło. - Można powiedzieć: każdy jej chce, ale to będzie jej decyzja, gdzie się znajdzie, i pana prezydenta - podkreślił.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (671)
Kaczyński: Jestem szczęśliwy. Trzeci dzień kładę się spać rano, bo nie mogę się powstrzymać przed świętowaniem
Zaloguj się
 • ben po

  0

  Kaczyński już teraz świętuje? Niech to robi, bo na końcu już nie będzie miał co świętować. Nie zna tego przysłowia: Że śmieje się ten kto się śmieje ostatni?

 • artymowska

  0

  Sorry, ale jak widzę tę moldkę, to tak reaguję. Mam w sobie co raz więcej z pisiorka

 • artymowska

  0

  Ach jaki kacolek scęśliwy !!!

 • artymowska

  0

  Panie Duda nie zapomnij Pan o Wielkim pomniku dla wielkiego nieboszczyka prezydenta.

 • aluksz

  0

  spać nie może, bo boi się utraty władzy, władzuchny i pisie!

 • piastvictory

  0

  Kaczor udaje radość. Teraz widać,że mało znany Duda jest lepszym kandydatem PiSu niż prezio, Blaszaki,Brudasy i Maciorowaci. Jeśli jesienią wygramy, z Dudą wg mnie można współpracować. Byle kaczyzm nie zabrał się za kolejne "reformy".

 • uo.rety

  Oceniono 4 razy 2

  wybili mu wszystkie zęby, czy ktoś złośliwie na czarno zamalował?

 • uo.rety

  Oceniono 3 razy 3

  upija się razem z kotem i leżą pod stołem, przytuleni i szczęśliwi?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX