Siemoniak w TVP Info: Kto jest za Europą, powinien być z PO

- Dzisiaj główny podział zaczyna biec według tego, kto jest za Europą, a kto przeciw niej. Kto jest za, powinien być z PO - mówił na antenie TVP Info Tomasz Siemoniak. Szef MON zapewnił też, że po przegranych wyborach prezydenckich w ugrupowaniu ?nie ma atmosfery rozliczenia?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Czy podczas kampanii wyborczej do parlamentu taktyką PO będzie straszenie PiS, bo wcześniej partia wygrywała dzięki takim posunięciom? - pytał Tomasza Siemoniaka prowadzący program "Dziś wieczorem" Krzysztof Ziemiec. - Ja tak tego nie odbieram, to nie jest front anty. Ja uważam, że dzisiaj główny podział zaczyna biec według tego, kto jest za Europą, a kto przeciw niej. Kto jest za, powinien być z PO - przekonywał w odpowiedzi Siemoniak.

Jak dodał, partia pracuje nad nową ofertą i chce wygrać wybory, a Komorowski jako człowiek, który "ideom wolności, integracji europejskiej i obecności Polski na Zachodzie poświęcił całe życie, będzie chciał się w to włączyć". - Stoi za nim ponad 8 milionów wyborców - przypomniał gość TVP Info.

Minister obrony narodowej zapewnił, że Komorowski po zakończeniu prezydentury chce być aktywny, ale na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała jego przyszłość w PO. - On sam musi odpowiedzieć na to pytanie. Po tym, jak zakończy swoją prezydenturę, otwierają się przed nim nowe możliwości. Ja uważam, że jest potrzebny Polsce i PO, że mamy wspólnie dużo do zrobienia - mówił gość TVP Info.

"W PO nie ma atmosfery rozliczenia"

Siemoniak zaznaczył także, że w PO "nie ma atmosfery rozliczenia, ale jest mobilizacja wokół przewodniczącej Ewy Kopacz". - Te podpowiedzi, żeby teraz się rozliczać, żeby trwały jakieś połajanki, to jest bardzo niewłaściwe - mówił.

Wicepremier przyznał jednak, że w ugrupowaniu potrzeba nowych twarzy i młodych ludzi, którzy będą przekonujący dla rówieśników. - Trzeba się zwrócić do tego młodego pokolenia. Sądzę, że ci ludzie, którzy weszli w dorosłość już podczas obecności Polski w UE, bardzo doceniają fakt, że w niej jesteśmy. Trzeba wyraźnie wskazać, kto jest sceptyczny, a kto wyraźnie chce pogłębiania integracji w ramach wspólnoty - tłumaczył.

"Miłość wyborców na pstrym koniu jeździ"

Siemoniak był pytany także o najnowszy ranking zaufania wobec polityków. W sondażu CBOS pierwsze miejsce przez Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim zajął Paweł Kukiz, którego w badaniu uwzględniono po raz pierwszy.

- Jeszcze niedawno liderem takich rankingów był Bronisław Komorowski. To pokazuje, że miłość wyborców na pstrym koniu jeździ, a o ich zaufanie trzeba walczyć każdego dnia. W demokracji nie ma nic danego na zawsze - przekonywał szef MON.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (122)
Siemoniak w TVP Info: Kto jest za Europą, powinien być z PO
Zaloguj się
 • emeni

  Oceniono 3 razy 1

  Jestem za Europa ale przeciw PO.

 • kuma1

  Oceniono 3 razy -1

  Już widać głupole na kogo postawiliście . A zgodnie z udowodnioną tezą ..... głupi dwa razy traci , niestety sami zgotowaliście sobie ten los.PIS dudki pieją w niebo głosy hymny pochwalne ale już wkrótce sami podkulą ogony pod siebie, gdy ich w dupsko uderzy realne życie po wyborcze ich idoli.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 6 razy 2

  Więc już wiadomo jak do jesieni będzie wyglądała kampania PO

  Kto nie wspiera Platformy Oszustów i eurokołchozu ten PiSowiec a może nawet i Putinowiec :-))

 • uzdek98

  Oceniono 4 razy 4

  ministerek wsiomoniak POjechal kaczynskim ... "kto nie jest z nami ten stoi tam gdzie stalo zomo" .... ministerku inwencji troche... nie mozna non stop pisiora kopiowac...

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 4 razy 0

  Siemoniuk jest za Ukrainą...

 • unamatita

  Oceniono 4 razy 2

  "Kto jest za Europą, powinien być z PO" - dosyć infantylne wynurzenie. Od ministra obrony powinno się oczekiwać mądrzejszych wypowiedzi!
  Skupianie się wokół sKopacz, nie wróży wam niczego dobrego. sKopacz nie jest typem przywódcy. To raczej typ kierowniczki ośrodka zdrowia.
  Na POhybel nieudacznikom!
  u.

 • esmeras

  Oceniono 4 razy 4

  "Miłość wyborców na pstrym koniu jeździ"

  A to z powodu uczciwości takich jak Pan - polityków.

 • blue911

  Oceniono 7 razy 3

  Spadaj,pro-natowski Ukraincu w przebraniu !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX