Duda: Zawsze mówiłem, że pomnik powinien stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. A Ziobro sugeruje specustawę

- To na Krakowskim Przedmieściu zbierały się tysiące ludzi - mówi Andrzej Duda w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Zdaniem Zbigniewa Ziobry takie stanowisko Dudy "nie powinno być zaskoczeniem". - Wyobrażam sobie, że powstanie w tej kwestii specustawa - powiedział w TVN24 Ziobro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Podejmę w tej sprawie działania, bo uważam, że ten pomnik powinien wreszcie stanąć, i to w godnym miejscu - mówi Duda w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", który ukaże się w weekendowym wydaniu dziennika.

- Zawsze mówiłem, że pomnik powinien stanąć przy Krakowskim Przedmieściu, tam gdzie zbierały się tysiące ludzi. To Polacy w ten sposób wybrali dla niego miejsce - podkreśla prezydent elekt. - Będziemy na spokojnie rozmawiali, być może będzie trzeba rozpisać konkurs, przecież nie będę sam decydował - dodaje.

Duda krytykuje też lokalizację pomnika proponowaną przez władze Warszawy, przy ul. Trębackiej i ul. Focha. - Co ona ma wspólnego z tragedią smoleńską? Nic. To pod Pałacem Prezydenckim zbierali się ludzie - stwierdza prezydent elekt.

Ziobro: Wyobrażam sobie, aby w tej kwestii powstała specustawa

- Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że prezydent Duda zajął takie stanowisko. Duda i jego środowisko polityczne od dawna twierdzili, że miejsce na pomnik smoleński jest przy Pałacu Prezydenckim, bo w tym miejscu setki Polaków dawały wyraz swojej żałobie - powiedział były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w TVN24, odnosząc się do wywiadu z Dudą.

Polityk dodał, że "wyobraża sobie, aby w kwestii pomnika smoleńskiego powstała specustawa" - To nie było zdarzenie incydentalne, tylko szczególne wydarzenie w naszej historii - dodał Ziobro.- Nie sądzę, że najważniejszą kwestią dla Polaków i wyborców Dudy była kwestia, gdzie stanie pomnik. Samorząd Warszawy zaproponował określone miejsce i jestem przekonany, że ta kwestia nie jest sprawą najważniejszą dla nowego prezydenta - odpowiadał mu obecny minister sprawiedliwości Borys Budka.Zobacz też: Andrzej Duda o katastrofie smoleńskiej [CYTAY]>>>

Andrzej DudaCzemu katastrofa w Smoleńsku zmieniła Polskę? Przeczytaj w wywiadach Teresy Torańskiej >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (839)
Duda: Zawsze mówiłem, że pomnik powinien stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. A Ziobro sugeruje specustawę
Zaloguj się
 • ojgyn47

  Oceniono 3 razy 1

  ROK 2017. OD ROKU WŁADZĘ SPRAWUJE PIS- Rozmowa turysty z Warszawiakiem Jak dojechać do Bulwaru Lecha Kaczyńskiego? "Pojedzie pan ulicą ofiar Katastrofy Smoleńskiej, skręci w prawo w Braci Kaczyńskich, potem przed Męczenników 10 Kwietnia, dalej prosto przez Prezydenta Tysiąclecia. Następnie skręci pan w lewo w Bojowników o Prawo i Sprawiedliwość. Potem już prosto do Placu Braci Bliźniaków z pomnikiem Jarosława Boga Żywego, a tuż za nim Bulwar Lecha Kaczyńskiego"

 • schnyclozo011

  Oceniono 2 razy 2

  Niech sobie postawi u siebie przed domem , O! Boze ! Co to bedzie za miejsce pielgrzymek :-D

 • proch32

  Oceniono 1 raz 1

  Duda zawsze mówił czego nie powiedział...
  chyba tylko na ucho prezesowi, żeby inni nie słyszeli
  Wybuchu w Smoleńsku też nie było... ale są naukowcy...
  Trzeba rozmawiać z ludźmi...

 • bilobilwroc

  Oceniono 4 razy 4

  Stawiajcie ten pomnik tam gdzie wasi wyborcy, czyli w Kaczorowie Górnym, Pisiorowie Dolnym etc, ale nie w Warszawie pod pałacem prezydenckim, gdzie Duda przegrał i nie będzie narzucał kaczej paranoi.

 • glemp1

  Oceniono 3 razy 3

  Pomnik Mlaskacza mniej potrzebny jest w tym miejscu od czystego sracza.

 • 12jane

  Oceniono 4 razy 4

  .........a jak pomnik .to tylko w postaci konie dwuosobowego,żeby kiedyś można było dosadzić jarosławazbawpolskie,,

 • 12jane

  Oceniono 3 razy 3

  - --------a jak pomnik .to tylko w postaci konie dwuosobowego,żeby kiedyś można było dosadzić jarosławazbawpolskie,,

 • 12jane

  Oceniono 2 razy 2

  a jak pomnik .to tylko w postaci konie dwuosobowego,żeby kiedyś można było dosadzić jarosławazbawpolskie,,

 • 12jane

  Oceniono 3 razy 3

  /////////chłopie nie dość już tych pomników,nie lepiej byłoby kupić dzieciom bułki,a jeśli pomnik to u kaczyńskiego w ogródku,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX