Zelnik: "Rodzą się liczne dzieciaki z tego in vitro, koszmarnie chore, połamane"

Aktor Jerzy Zelnik w TVN 24 odpowiadał na sugestie, że Andrzej Duda jako prezydent nie będzie sprzyjał np. osobom chcącym skorzystać z in vitro. Stwierdził, że dzieci urodzone dzięki tej metodzie "rodzą się chore i połamane".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zelnik mówił na antenie TVN 24 o tym, jak wg niego będzie wyglądać prezydentura kandydata PiS, i przekonywał, że Duda będzie "prezydentem wszystkich Polaków".

Nie zgadzał się z wątpliwościami prowadzącego program Andrzeja Morozowskiego, że Duda "chyba nie będzie prezydentem ludzi, którzy chcą zapalić trawkę, lub par, które chcą mieć dzieci z in vitro".

- In vitro to kwestia różnych pomysłów. Jest tu kwestia oszczędzania tych zarodków. Dla niektórych coś tak małego to nie człowiek, a dla mnie to jest człowiek - mówił Zelnik. - My traktujemy to tak, że coś małego to nie człowiek, że można to wyrzucić, zamrozić - dodał.

"To jak leczenie ziołami zamiast antybiotykiem"

- Ostatnio rodzą się liczne dzieciaki z tego in vitro, koszmarnie chore, połamane - stwierdził aktor. Proponował później innego typu metody, np. naprotechnologię (pochodzący z początku lat 90. sposób leczenia niepłodności, oparty na naturalnych metodach planowania rodziny).

Dodał też, że z naprotechnologią i in vitro jest jak "z leczeniem ziołami zamiast antybiotykiem" i po prostu wymaga to więcej cierpliwości.

- Znam ludzi, którzy mają dzieci z in vitro, i one są zdrowe - skontrował drugi gość programu, wokalista Maciej Maleńczuk. - Oczywiście, to nie jest zasada, nie chodzi o to, żeby in vitro zakazać - tłumaczył Zelnik.

Wypowiedź aktora wywołała oburzenie niektórych komentujących na Twitterze. "Aż trudno uwierzyć, że można takie bzdury opowiadać", czytamy w jednym z wpisów.

Przeczytaj "Nie przeproszę, że urodziłam" - historie rodzin, które zdecydowały się na in vitro >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1051)
Zelnik: "Rodzą się liczne dzieciaki z tego in vitro, koszmarnie chore, połamane"
Zaloguj się
 • wuem43

  Oceniono 1 raz 1

  Głupich nie sieją,nie orzą ,sami się rodzą.

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  widzisz aktorzyno jaki jestes GŁUPI ?????---- tadziu to sprawił .

 • envyme2

  Oceniono 1 raz 1

  Dzieci sie rodza sliczne!

 • emeryt21

  Oceniono 2 razy 2

  Z wypowiedzi Zelnika można wysnuć wniosek, ze to on urodzil się z metody in vitro.....

 • ulisses-achaj

  Oceniono 4 razy 4

  Macie mikroskopijny przedsmak tego, co będzie się działo, jeśli PiS wygra wybory parlamentarne i obejmie władzę do spółki z Kukizem...

 • akorbacz4

  Oceniono 4 razy 4

  Zenik jest głupszy niż ustawa przewiduje!!!! Od lat zakonserwowany w Kościele bez szans na zaistnienie poza nim . To i durnoty gada !!! Bo kto inny da mu zarobić? Typowy najemnik!!!

 • Oceniono 4 razy 4

  niby Zelnik poważne nazwisko ,które jakby nie patrzeć odbiło sie w naszej Polskiej filmowej kulturze ale takie stwierdzenie ...żenada panie Zelnik

 • bog43

  Oceniono 5 razy 5

  no zaczyna się - pomniczek tu pomniczek tam a pośrodku tysiące kretynów wraz z Zelnikiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX