Sasin u Olejnik: Nikt nie bojkotował prezydenta Komorowskiego. Kaczyński nie chciał brać udziału w organizowanych przez niego imprezach propagandowych

- Andrzej Duda chce i będzie prezydentem wszystkich Polaków - deklarował Jacek Sasin w Radio ZET. Podkreślił, że to normalne, że przywódcy partii politycznych rozmawiają z prezydentem. Olejnik przypomniała, że Jarosław Kaczyński nie rozmawiał z Komorowskim ani nie przychodził na posiedzenia RBN. - Nikt nikogo nie bojkotował - upierał się Sasin.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJacek Sasin jest typowany na nowego szefa Kancelarii Prezydenta. - To jest zaszczyt - mówił w programie Moniki Olejnik, podkreślając jednak, że wybór współpracowników jest przywilejem prezydenta. Sasin powiedział, że wstrzyma się z komentarzami do czasu ogłoszenia nominacji.

Prezydent wszystkich Polaków

- Prezydent Andrzej Duda chce być i będzie prezydentem wszystkich Polaków - mówił Sasin, tłumacząc, że w chwili objęcia urzędu prezydenta Duda stanie się bezpartyjny. - Nie będzie odbierał telefonu od Jarosława Kaczyńskiego? - zapytała Olejnik. - Będzie odbierał telefony od Jarosława Kaczyńskiego - odpowiedział Sasin. - Będzie odbierał też telefony od przywódców partii opozycyjnych, bo to jest normalne, że przywódcy polityczni rozmawiają z prezydentem - podkreślił.

Olejnik podsumowała, że nie jest to normalne, skoro Jarosław Kaczyński nie rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim i nie przychodził na posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Przypomniała też, że prezesowi Prawa i Sprawiedliwości trudno było mówić "prezydent", mówił po prostu "Bronisław Komorowski". - Bojkotował prezydenta - powiedziała Olejnik o Kaczyńskim. - Nikt nikogo nie bojkotował - odparł Sasin. - Natomiast normalne było to, że Jarosław Kaczyński nie chciał brać udziału w propagandowych imprezach organizowanych przez Bronisława Komorowskiego. Posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego nie służyły niczemu, co mogło mieć wpływ na to, jak Polska jest zarządzana, albo czy jest bezpieczna, czy nie - podkreślał Sasin. Dodał, że pierwsze posiedzenia RBN miały miejsce w czasie kampanii wyborczej 2010, kiedy Komorowski był jeszcze kandydatem na prezydenta.

Nie można bojkotować prezydenta

- Prezydenta można krytykować, ale nie można go bojkotować. Nie można prowadzić przeciw niemu wojny - podkreślał Sasin. Monika Olejnik jednak naciskała: - Jak to, a co robił PiS? - Nigdy nie robiliśmy czegoś takiego! - odpowiedział poseł PiS na koniec audycji. 

W pierwszej części programu Olejnik pytała też o spełnianie obietnic wyborczych. - Czy prezydent Andrzej Duda powinien przygotować projekty ustaw, żeby zmienić wiek emerytalny i podnieść kwotę wolną od podatków do 8 tys.? - zwróciła się do Sasina. Poseł odpowiedział, że Duda nie zamierza zwalniać tempa i poza intensywnymi spotkaniami z Polakami, które zapowiadała Beata Szydło, planuje przygotowanie rozwiązań ustawowych, o których była mowa w kampanii.

Prace legislacyjne od pierwszych dni

- Od pierwszych dni będzie to intensywna prezydentura - podkreślił Sasin. Mówił też, że proces legislacyjny trwa, zwłaszcza jeśli większość parlamentarna nie jest zainteresowana szybkim procedowaniem ustaw. Może więc być tak, przyznał poseł, że prezydent Duda złoży projekt ustawy, ale parlament przed wyborami nie zdąży się jego projektami zająć.

- Kto będzie dawał pieniądze na postulaty prezydenta Andrzeja Dudy? - zapytała Sasina Olejnik. - Jak to "kto będzie dawał"? - oburzył się poseł PiS. - Pieniądze w państwie na wszystkie rozwiązania są i muszą być zapisane w budżecie państwa - tłumaczył. - Ale czy budżet państwa podoła? - pytała dalej dziennikarka. Jacek Sasin odpowiedział, że oczywiste jest, że przy składaniu konkretnej ustawy wskazuje się źródła finansowania w konkretnych zapisach ustawowych.

- Pan się domyśla, skąd będą te pieniądze? - drążyła temat Olejnik. Sasin odpowiedział, że pieniądze mogą pochodzić z uszczelnienia systemu fiskalnego. Podkreślił, że jego zdaniem kilkadziesiąt miliardów z podatku VAT ucieka przez szarą strefę.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (36)
Sasin u Olejnik: Nikt nie bojkotował prezydenta Komorowskiego. Kaczyński nie chciał brać udziału w organizowanych przez niego imprezach propagandowych
Zaloguj się
 • Irena Kołodziej

  Oceniono 2 razy 0

  W czasie wojny polsko-bolszewickiej, dziadek Bronisława Komorowskiego był czekistą w armii Tuchaczewskiego i po sromotnym laniu w bitwie nad Niemnem w 1920 roku dostał się do polskiej niewoli. Zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego. W październiku 1920 r. dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii.

  Po wyparciu Niemców z Litwy przez Armię Czerwoną pod koniec 1944 roku Zygmunt Leon Komorowski wstąpił do wojska polskiego, do armii Berlinga. Służył w 12 Kołobrzeskim Pułku Piechoty i błyskawicznie awansował na stopień oficerski. Bronisław Komorowski na swojej stronie pisze:

  „Zygmunt Komorowski, mój ojciec (1925-1992), za czasów tzw. pierwszej okupacji sowieckiej i za okupacji niemieckiej działał w konspiracji (pseudo KOR), a od jesieni 1943 r. był w AK. Pod koniec wojny ojciec przebijał się do Polski razem z Łupaszką (mjr Zygmunt Szendzielorz). Złapali go bolszewicy z bronią w ręku, ale nie rozstrzelali jak stu innych, tylko wsadzili do więzienia. Za złoty pierścionek babuni strażnik wyprowadził go z celi, z której więźniowie trafiali pod stienku , do takiej w której siedzieli rekruci do armii Berlinga.

 • Irena Kołodziej

  Oceniono 2 razy 0

  Głową Państwa Polskiego jest sowiecki agent, sowiecka ruska patrioszka pseud. ”Litwin” działający w polskich Wojskowych Służbach Informacyjnych, który pierwsze co zrobił w kilka godzin po zamachu w Smoleńsku jako p.o. Prezydenta to przejął tajny aneks do raportu WSI w którym na podstawie zebranych dokumentów obecna Głowa Państwa odegrała negatywną rolę dla bezpieczeństwa i suwerenności Państwa Polskiego.

  Dziadek Prezydenta Komorowskiego Osip Szczynukowicz, jak i ojciec Zygmunt Komorowski działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy walcząc w 1920 r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP był także sowieckim agentem.

  Dziadek „hrabiego" Bronisława Komorowskiego, niejaki Osip Szczynukowicz - to rezun /morderca, zabójca/ oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborowych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim.

 • gss87

  Oceniono 4 razy 4

  Duda prezydentem Polski. Tak - to fakt. Natomiast moim prezydentem nie będzie,

 • 1pirat2

  Oceniono 5 razy 5

  Mam nadzieję, że już prezydent Duda nie zleci Sasinowi organizację jakiejś wycieczki samolotowej.:-)

 • kochambolka

  Oceniono 4 razy -2

  Gdy cała Polska emocjonowała się wyborami prezydenckimi, rząd Ewy Kopacz po cichu, acz konsekwentnie, powiększał zadłużenie naszego kraju. Zobowiązania finansowe Polski w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku urosły aż o 26,5 mld zł! Jeśli takie tempo zostanie utrzymane, to na koniec grudnia możemy się spodziewać absolutnego rekordu pod względem rocznego przyrostu długu (przebicie bariery + 100 mld zł/rok). Przypomnijmy, że w najgorszym jak do tej pory roku 2010 zadłużenie wzrosło o 78 mld zł.
  zadłużenie kopaczki 100 mld./rok..tak?
  Fachmani PO POliczyli, że program DUDY ma wynieść 200- 300 mld./5 lat!!!-czyli na rok najwyżej 60.!!!....tak???
  Co jest lepiej? mld
  zadłużenie kopaczki 100 mld./rok?
  zadłużenie DUDY 60 mld./rok???

 • kochambolka

  Oceniono 3 razy -1

  Zgodnie z oficjalnymi statystykami publikowanymi przez Ministerstwo Finansów zadłużenie Skarbu Państwa w styczniu b.r. wzrosło o 10 mld 869 mln zł, w lutym aż o 12 mld 6 mln zł, natomiast w marcu o kolejne 3 mld 620 mln zł. Łącznie daje to astronomiczną kwotę 26 mld 495 mln zł! Dla lepszego zobrazowania tej gigantycznej skali odnotujmy, że zadłużenie we wspomnianym pierwszym kwartale 2015 roku przyrastało dziennie o ponad 294 milionów złotych! Podkreślam - DZIENNIE! Nie ważne czy był to piątek, świątek czy niedziela. Każdego dnia dług rósł w zastraszającym tempie. I jeszcze jedno porównanie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas tegorocznego finału zebrała łącznie 53,1 mln zł. Aby uzbierać pieniądze, które pokryłyby kwotę o jaką zwiększył się dług naszego kraju od stycznia do marca (26,5 mld zł), ekipa Jerzego Owsiaka musiałaby zorganizować... 499 takich finałów!

 • Rafał Wołoszyk

  Oceniono 4 razy 0

  Witam państwa – program Gość radia zet – dziś gościem jest Stefan Niesiołowski z PO – wita Monika Olejnik.
  Dzień dobry pani , dzień dobry państwu.
  Panie pośle – jak pan skomentuje wynik wyborów prezydenckich i zwycięstwo Andrzeja Dudy?
  Co tu komentować? Najlepszy prezydent jakiego miała Polska przegrał w wyniku brutalnych, chamskich, ordynarnych, obrzydliwych, haniebnych ataków pisowskiej szczujni…Te wszystkie polsaty, tvny, giewu, telewizja publiczna która publiczną jest jak pewien dom…Nie…Nie chcę tego komentować….To, że Komorowski przegrał to wina PiS-u i Kaczyńskiego…!!!!!! To…to…nie chcę tego nawet komentować…Wszystko co mówi Kaczyński i co robi PiS to podpalanie Polski. Oni chcą wojny domowej i podpalenia Polski Ich trzeba leczyć psychiatrycznie. Tu pomoże tylko psychiatra…Nie chcę tego komentować….
  W tym momencie red. MO przyciska taką małą słuchaweczkę w uchu i mówi ściszonym głosem…tak..tak…mogą panowie wejść….I relacjonuje – do studia weszli trzej rośli panowie i zakładają posłowi Niesiołowskiemu taką bluzę z długimi rękawami…Szkoda, że państwo tego nie widzą…Wiążą te rękawki na plecach i wyprowadzają pana posła ze studia….Dziękuję ….To był „gość radia zet”…..

 • Janusz Senex

  Oceniono 7 razy 5

  -
  Panie Sasin,
  pewnie pan też uważasz,że lepsze od "imprez" u prezydenta (np posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego) są imprezy u szefów wołomińskiego SKOK-u,w których tak chętnie żeś pan uczestniczył.
  Nie dziwię się, pałacu prezydenta Komorowskiego nie zaopatrywano w "małpki".

 • charnel

  Oceniono 1 raz 1

  nowe idzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX