Wenderlich chwali wybory w TVP: Wybrano najlepszych. "Żartuje pan?" - pyta Paradowska

- Mamy wielki urodzaj dobrych kandydatów. Nie wietrzyłbym spiskowej teorii dziejów - tak Jerzy Wenderlich z SLD oceniał konkurs na władze TVP. Stwierdził nawet, że pozostała w walce dwunastka to "primus inter pares pośród tych, którzy się zgłosili". - Żartuje pan - zareagowała Janina Paradowska.
Z konkursu na prezesa i członków zarządu telewizji publicznej odpadli - decyzją Rady Nadzorczej - między innymi była szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz, były wiceminister kultury i twórca TVP Kultura - Jacek Weksler.

Wielu to zbulwersowało, ale nie wicemarszałka z SLD Jerzego Wenderlicha. - Nie wietrzyłbym spiskowej teorii dziejów. Politycznych przetargów wokół telewizji publicznej jest teraz mniej niż kiedyś. Mamy urodzaj dobrych kandydatów. Ci, którzy przeszli do kolejnego etapu, to primus inter pares pośród tych, którzy się zgłosili - ocenił w "Poranku Radia TOK FM".

Z taką ocena nie zgadza się gospodyni programu Janina Paradowska. Zdaniem publicystki dokonano politycznego wyboru. - To zaczyna wyglądać na skandal - stwierdziła.

Więcej o:
Komentarze (5)
Wenderlich chwali wybory w TVP: Wybrano najlepszych. "Żartuje pan?" - pyta Paradowska
Zaloguj się
 • terra777

  Oceniono 2 razy 0

  Wybierz: CHWDPO lub HWDPO.

 • si-si2

  Oceniono 13 razy 1

  Pani Paradowska BLOKUJE młodym dziennikarzom etat. Zadawanie głupich pytań , okazywanie zdziwienia i czepianie się ludzi o odmiennych poglądach , jest lekkie, łatwe i przyjemne - każdy to potrafi.

 • samozwaniec1

  Oceniono 11 razy -1

  Towarzyszu Wenderlich.Partyjka,ktora ma 1 lub 2 % poparcia nie moze zarzadzac TvP.Jesienia nawet do Sejmu sie nie dostaniecie popluczyny po Leninie i Stalinie...

 • t0maszek44

  Oceniono 12 razy 2

  A co, wszyscy muszą mieć takie samo zdanie jak Janka?

 • kermit.dolomit

  Oceniono 17 razy -1

  Dlaczego ma to bulwersować SLDowca ? Przeca to stare dobre metody kontroli nad mediami zapoczątkowane przez czerwone pająki i kontynuowane przez wszystkie partie polityczne które wyciekły z analnego otworu okrągłego stolca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX