Wybory prezydenckie 2015. Tomasz Lis osobiście przeprosił Andrzeja Dudę za słowa o jego córce. Wyszedł mu na spotkanie

Tomasz Lis osobiście przeprosił Andrzeja Dudę za cytowanie fałszywego konta jego córki na Twitterze. Kandydat na prezydenta stwierdził wcześniej, że to, co zrobił dziennikarz, było ?obrzydliwe?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tomasz Lis podczas programu w TVP, w którym gościem był Tomasz Karolak, zacytował rzekomy wpis na Twitterze córki kandydata PiS na prezydenta. Szybko okazało się, że zdania o "oddaniu Oscara" za "Idę" nie są autorstwa Kingi Dudy, a konto w serwisie jest fałszywe. Dziennikarz przeprosił za swoje słowa najpierw na Twitterze, a później na antenie TVP Info. Podkreślał, że nie był świadomy tego, że konto nie należy do córki kandydata. Wcześniej na konferencji prasowej Andrzej Duda stwierdził, że to, co zrobił Lis, było "wstrętne" i miało na celu poniżenie jego córki.

- Moja córka nie jest politykiem, nie ma jeszcze skończonych 20 lat - mówił. - Jest młodą dziewczyną, na pierwszym roku studiów. Nie prowadziła nigdy profilu na Twitterze - zaznaczył Duda. - Chciałem bardzo serdecznie przeprosić panią Kingę Dudę, która jest młodą, inteligentną, piękną, uroczą osobą, i rozumiem, że mogła się czuć dotknięta. Rozumiem to tym bardziej, że mam córki w podobnym wieku - mówił potem Lis na antenie TVP Info.

Dziś Tomasz Lis przeprosił Andrzeja Dudę również osobiście. Kiedy ten pojawił się w biurowcu Axel Springer na spotkanie w jednej z redakcji, Lis przywitał go i przeprosił za swoje słowa. Jak stwierdziła na Facebooku dziennikarka "Newsweeka" Renata Kim, Duda przyjął przeprosiny.

Mój szef Tomasz Lis osobiście przeprosił Andrzeja Dudę za zacytowanie w programie zdań z fałszywego konta jego córki :)

Posted by Renata Kim on Tuesday, May 19, 2015


Wcześniej kandydat stwierdził, że słowa przeprosin powinny się pojawić również na antenie TVP. - Oczekuję, że jeśli mają chociaż cień honoru, choćby w najmniejszym stopniu są mężczyznami uczciwymi, to przeproszą moją córkę w telewizji w porze takiej samej oglądalności, jaka była wczoraj w czasie tamtego programu - stwierdził kandydat. - I sprostują kłamstwa, które głosili - dodał.

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej.Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (473)
Wybory prezydenckie 2015. Tomasz Lis osobiście przeprosił Andrzeja Dudę za słowa o jego córce. Wyszedł mu na spotkanie
Zaloguj się
 • felucjan

  Oceniono 1 raz 1

  To teraz wszystko jasne stary Duda trzyma miejsce pracy dla córki na UJ

 • marek.kalinowski

  Oceniono 1 raz -1

  zamknąć internet w kibucu !
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  będzie mniej wyzwisk

 • marek.kalinowski

  Oceniono 2 razy 0

  zobaczyć, po przegranych wyborach, miny kwiczących ryjów odcinanych od koryt
  =============================================================
  BEZCENNE !!!!

 • marek.kalinowski

  Oceniono 2 razy 0

  lis, karolak
  ~~~~~~~~~~~~~
  typowy, jak podają sondażownie - inteligentny (ale inaczej) elektorat Brąka

 • raramuri

  Oceniono 4 razy 0

  Co ma wiek 20 lat i fakt studiowania do rzeczy?! Ma 20 lat, od dwóch lat jest pełnoletnia i obligatoryjnie odpowiada za swoje czyny. Zdała maturę, która niby testuje umiejętność formowania dojrzałych wypowiedzi. Przez tłumaczenie jej wiekiem wpisów na ponoć fałszywym profilu pozwala domniemywać, że było to jednak jej konto.

 • xionc_paparuch

  Oceniono 3 razy 1

  Reżimowa q...wa, niejaki Tomasz Lis (tfu !) zastosował zasadę "rzuć g...m, a nuz się przyklei". Zrobił to świadomie i z premedytacją. Jesli syn zapyta mnie kiedyś: "tato, co to są q...wy ?" pokażę mu zdjęcia Lisa i Karolaka.

 • dozarty

  Oceniono 2 razy 2

  W takim razie co powinien zrobić rydzyk, który ze swoimi wyznawcami latami opluwa prezydenta Komorowskiego a nawet "rzygnął" na panią Kaczyńską?

 • free-didi

  Oceniono 2 razy 0

  ja rozumiem, że dziennikarz ma obowiązek sprawdzać informacje, które podaje, zastanawia mnie tylko, że wszyscy, którzy teraz wylewają pomyje na Lisa, a jakoś dziwnie bronią Pospieszalskiego nie widzą zasadniczej różnicy, która dla mnie jest oczywista:
  Lis podał informację za SFAŁSZOWANYM wpisem na Tweeterze - raczej przede wszystkim należałoby ścigać tego kto dokonał kradzieży tożsamości panny Dudy (zastanawia mnie, że nikt ze sztaby Dudy nie wiedział o istnieniu tego konta i tych wpisów - czyżby wyborcza pułapka jakiegoś zwolennika PiS i Dudy, w którą dał się złapać nie Komorowski, a dziennikarz?)
  Pospieszalski - własnymi słowami (nie cytatem z rzekomego wpisu Komorowskiego) oczernia Prezydenta RP ponownie, pod dyktando i teorie PiS, wyciągając temat WSI.
  I teraz się pytam: czy nie widzicie różnicy pomiędzy powtórzeniem nieprawdy, a jej tworzeniem?

 • nora_syracuse

  Oceniono 4 razy 0

  Lis pogrzebał prezydenturę Komorowskiemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX