"To moja dziewczyna, wszystko okej". Jak zareagują Polacy, gdy zauważą przemoc wobec kobiety?

Co zrobią przechodnie, gdy zauważą na ulicy przemoc wobec kobiety? Odwrócą wzrok, zwrócą uwagę? A może staną w jej obronie? Kolektyw filmowy "Z dobrym słowem" postanowił to sprawdzić i zaaranżował taką sytuację.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Ponad 1/3 kobiet na świecie pada ofiarą przemocy na ulicach. To skala epidemii" - oceniają twórcy kolektywu "Z dobrym słowem". Aby przekonać się, czy w Polsce panuje znieczulica, zaaranżowali sytuację, w której ofiarą przemocy jest kobieta.

Uwaga, wideo zawiera wulgaryzmy

Na nagraniu widać m.in., jak udający agresywnego mężczyzna szarpie swoją dziewczynę, przeklina, a także obiecuje jej, że "gdy wrócą do domu, będą rozmawiać inaczej". To wszystko rozgrywa się na oczach przechodniów. Jak zareagują świadkowie?

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (175)
"To moja dziewczyna, wszystko okej". Jak zareagują Polacy, gdy zauważą przemoc wobec kobiety?
Zaloguj się
 • shane00

  Oceniono 2 razy 2

  Film jest o przemocy wobec kobiet więc mężczyźni na tym forum zamiast wstawić się za kobietami (jak panowie na filmie) wstawiają się... za sobą. Bo przecież oni też są tacy biedni i wiecznie pokrzywdzeni (głownie przez krwiożercze feministki). To mniej więcej tak jakby ktoś chciał zwrócić uwagę na przemoc wobec dzieci a na forum siedzieliby rodzice i pisali o tym, że przecież oni też są bici przez dzieci. Żałosne, panowie, żałosne.

 • shane00

  Oceniono 2 razy 2

  Ej wy ludzie jesteście niesamowici. Film jest o przemocy wobec kobiet, a dla was to jest kolejny pretekst żeby je oczerniać, obrażać i wyśmiewać podkreślając przy tym wyższość facetów. Ciekawe czy pisalibyście te same bzdury gdyby ktoś wam pobił albo zgwałcił matkę albo siostrę. Puknijcie się trochę w łeb

 • andrzejzgora

  Oceniono 2 razy 2

  większość ludzi zareagowała,oczywiście tylko policja nic nie widziała...
  za to jak przejdziesz przez jezdnię albo piwo otworzysz to mają oczy dookoła głowy i następuje błyskawiczna interwencja dzielnych policjantów.

 • Ha Bu

  Oceniono 5 razy -3

  a dlaczego wobec kobiety? do przemocy w ogóle przyzwyczaiło nas amerykańskie kino?

 • zdzisiek66

  Oceniono 5 razy -3

  No fajnie, zareaguj w takiej sytuacji, a dostaniesz op......l a wręcz wp.....l, i to wcale nie od damskiego boksera, tylko od tej biednej krzywdzonej kobiety

 • onduma

  Oceniono 8 razy 0

  Przestancie pisac o biednych ciemiezonych facetach. To nie haceci. To cioty. Nazwa facet, mezczyzna do czegos zobowiazuje. To moze staroswieckie ale prawdziwe

 • jango33

  Oceniono 7 razy -3

  chu*a śmieszne, był taki angielski filmik w drugą stronę, to kobieta atakowała faceta, nikt nie zwrócił uwagi, ludzie się tylko śmieli z tego, że facet dał sobą pomiatać, zwłaszcza kobiety, tak wygląda walka z przemocą w wykonaniu kobiet

 • proislam2013

  Oceniono 3 razy -1

  A tutaj też ciekawy eksperyment jest. Wpiszcie na youtuba "Hijab VS Non Hijab Woman : Which one saver?"

 • augenthaler

  Oceniono 7 razy -1

  Gdybym zobaczył jak chłopak bije dziewczynę, to dla bezpieczeństwa bym jej jeszcze i ja przyłożył, bo z dziewczyną łatwiej wygrać niż z chłopakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX