"Wszyscy się nakręcili bez powodu" - Kowal o słowach Dudy o Jedwabnem

Wg Pawła Kowala w wypowiedzi Andrzeja Dudy nt. Jedwabnego nie było niczego, co powinno wywołać oburzenie. - Jeśli dobrze rozumiem, to Andrzej Duda jest przeciwny nazywaniu narodu polskiego współsprawcą Holocaustu. Wszyscy się z tym zgadzają - przekonywał w "Poranku Radia TOK FM".
Były wiceszef MSZ w rządzie Jarosława Kaczyńskiego przyznał, że kiedy padła głośna wypowiedź Andrzeja Dudy, nie oglądał debaty w TVP. - Padł mi internet - przyznał w TOK FM.

Paweł Kowal nie podziela oburzenia, jakie wśród znaczącej części komentatorów wywołała wypowiedź polityka PiS. - Jeśli dobrze zrozumiałem, to Andrzej Duda mówił, że jest przeciwny nazywaniu narodu polskiego współsprawcą Holocaustu. Wszyscy się z tym zgadzają. Myślę więc, że wszyscy się nakręcili bez powodu - ocenił.

Andrzej Duda podczas debaty w telewizji publicznej wypomniał prezydentowi Komorowskiemu, że w 2011 roku na uroczystości upamiętniającej wydarzenia w Jedwabnem przygotował list, w którym miało pojawić się stwierdzenie, że "naród ofiar był także sprawcą".

"Od 25 lat nikt nie grał kartą żydowską" - oburzenie po słowach Dudy na temat Jedwabnego>>>

Więcej o:
Komentarze (15)
"Wszyscy się nakręcili bez powodu" - Kowal o słowach Dudy o Jedwabnem
Zaloguj się
 • szmul.bender

  Oceniono 1 raz -1

  Doda wie co robi - na jego uwagę o Jedwabnem negatywnie zareaguje salon, a polski lud i tak o żydach ma swoje zdanie. Pretendentowi do prezydenckiego tronu bardzej zaszkodzić może tesć niz jego najbardziej antysemickie uwagi.

 • ibrylowska

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Kowal pan ma chore uszy. Jeśli pan dobrze nie słyszy trzeba pójść do lekarza od uszu. Wszyscy słyszeli jakim tonem zwrócił się Andrzej Duda do urzędującego prezydenta w spawie Jedwabnego. Jeśli pan, pan Duda i inni działacze PIS nie rozróżniacie Holocaustu od mordu w Jedwabnem. To to jest skandal.

 • jan12121

  Oceniono 7 razy 1

  Miałem Pana Kowala za poważniejszego polityka. Nie widział, ale komentuje. Ale pudło, Panie Pośle! O współsprawstwie mówił Pan Duda, ale wzmocnił to żądaniem przeprosin dla Narodu Polskiego, tego Pan nie uwzględnił, a to całkiem zmienia wydźwięk. Wstyd!

 • spokojny102

  Oceniono 8 razy 2

  Kowal , juz oswobodziles Ukrainu , zejdz z ekranu.

 • pyffello114

  Oceniono 13 razy 5

  Zawsze dziwił mnie niski poziom inteligencji, widoczny w wypowiedziach pana Kowala.
  To zdziwienie przerodziło się wręcz w osłupienie, kiedy dowiedziałem się jeszcze, że pan Kowal jest ponoć wykładowcą akademickim.

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 0

  Ot i PiS-owska mentalność !
  Kowal, z wykształcenie historyk UTOŻSAMIA czarny dla Polaków incydent mordu w Jedwabnem z planowym holocaustem, w wyniku którego niemieccy naziści wymordowali kilka milionów Żydów !

  To tak, jakby stawiać znak równości pomiędzy zmuszeniem paru żołnierzy do prac przy budowie willi dowódcy, a masową wywózką setek tysięcy ludzi na roboty przymusowe do Niemiec czy Workuty.

  Ale po "odkryciu" Schetyny, że Auschwitz wyzwolili Ukraińcy, ŻADNA "rewelacja" polskich histeryków już mnie nie zdziwi....

 • 7ogamihcra

  Oceniono 25 razy 13

  Chodzi kolego Kowal o dość prostą sprawę. Podburzeni przez swojego proboszcza Polacy bestialsko wymordowali całe rodziny żydowskie w Jedwabnem i następnie tak po chrześcijańsku poszli i okradli ich już puste domy. Ale oczywiście Polacy tego nie mogli zrobić bo Bóg, Honor, Ojczyzna i Wiara . I nie jest polskim patriotą ten kto nie uważa Polaków za świętych i nie walczy o właściwą patriotyczną "politykę historyczną". No cóż jedno jest w tej sprawie całkiem pewne - historia nie może być polityczna, a musi być po prostu prawdziwa.

 • biesczad1

  Oceniono 10 razy 6

  Kowal mówi, żeby olać dupka - może i ma rację?...

 • led2007

  Oceniono 12 razy 4

  A kto to jest ten Kowal i co on za bzdety kuje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX