Prof. Kuźniar: Duda to człowiek z plastiku, polityczny manekin napełniany duchem Kaczyńskiego i formacji "Mściwość i nienawiść"

Wg prof. Romana Kuźniara, Andrzej Duda nie wyzwoli się nigdy spod wpływów Jarosława Kaczyńskiego. - On został wynaleziony przez ten obóz i realizuje jego koncepcje. To pusta forma napełniana politycznym duchem prezesa - mówił doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dla prof. Kuźniara, Duda to nie rasowy polityk tylko "forma plastikowo-teflonowa".
Zdaniem doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego, debata w TVP pokazała wyraźnie wyborcom bardzo duże różnice między politykami walczącymi w II turze wyborów. - Z jednej strony jest polityk pełnokrwisty, doświadczony, z charakterem. A z drugiej strony mamy do czynienia z człowiekiem z plastiku, z politycznym manekinem uruchomionym przez Jarosława Kaczyńskiego - mówił prof. Kuźniar w "Poranku Radia TOK FM".

Doradca prezydenta Komorowskiego nie ma wątpliwości, że Andrzej Duda nie jest w stanie zerwać z PiS. Bo to ten obóz polityczny go wynalazł. - Duda ma inne emploi, to PRL, ale ma make up rodem z Hollywood. Jednak wewnątrz to pusta forma, napełniona politycznym duchem Kaczyńskiego i formacji, której szyld brzmi "Mściwość i nienawiść" - ocenił prof. Roman Kuźniar.

Więcej o:
Komentarze (48)
Prof. Kuźniar: Duda to człowiek z plastiku, polityczny manekin napełniany duchem Kaczyńskiego i formacji "Mściwość i nienawiść"
Zaloguj się
 • spokojny102

  Oceniono 3 razy 1

  Kukiz zagra na dudach na pogrzebie pisu. Taki bedzie koniec polskiego wariactwa.

 • bezpartyjnypomorzanin

  Oceniono 1 raz 1

  Jak można tak mówić :) o człowieku, którego wyznawcy całują po rękach. Tylko PIS może tak wypowiadać się w stosunku do swoich oponentów, bo tylko oni mają rację.

 • plautilla

  Oceniono 8 razy 0

  PO-kwiczą, bo są odciągani od koryta.

 • plautilla

  Oceniono 3 razy 1

  sholay

  Tymczasem w Tygodniku Polityka...

  "Andrzej Duda (PiS); jeden z najaktywniejszych posłów, jego wypowiedzi na sali obrad plenarnych dotyczą prawie wyłącznie ustaw i stanowionego prawa, nie są zaś oświadczeniami „na każdy temat”, bez ładu i składu. Wiceprzewodniczący Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, rzeczowy i kulturalny, co w tej komisji jest szczególnie ważne. Otwarty na argumenty opozycji, pokazuje, jak można dyskutować, nikogo przy tym nie obrażając. Zamiast uszczypliwości i ataków personalnych; merytoryczne argumenty."

  Tekst podpisany przez Janinę Paradowską

 • Oceniono 5 razy -1

  "MŚCIWOŚĆ I NIENAWIŚĆ" to jedynie słuszna nazwa dla partii dudy (vel kaczyńskiego), dodam zrzeszająca masy podbnie czujących zapyziałych polaczków,
  których onegdaj utrzymywała komuna!!!!
  a teraz złote góry, miliardy i dobrobyt obiecuje duda w zamian za głosy na niego,
  widać, szczerze nienawidzi on i jego formacja pracowitych i zdolnych Polaków, którzy nie czekają na dudy miliardy a ciężko pracują/pracowali na własny dobrobyt,

 • rubikon22

  Oceniono 6 razy 6

  Od PAWLA.
  Od nas będzie zależało co się zdarzy. Od woJOWników. Do sztabów pana Dudy i pana Komorowskiego wysłaliśmy oficjalne listy z zaproszeniem na debatę w Lubinie. Maksymalnie do jutra rano czekam na oficjalne odpowiedzi. Wiem, że pan Duda jest gotów na spotkanie, a pan Komorowski wstępnie odmówił, ponieważ uważa, że ja takiej debaty nie powinienem prowadzić. Zaproponowałem więc, że debatę poprowadzi w naszym imieniu redaktor naczelny "Super Ekspresu", pan Sławomir Jastrzębowski. Po pierwsze jest dziennikarzem niezależnym (od kiedy pamiętam walił tak w jednych, jak i w drugich), a po drugie "SE" to chyba jedyny jeszcze POLSKI dziennik wysokonakładowy.

  Dalsze moje kroki zależą od tego, jaką otrzymam dziś odpowiedź. Jedno jest pewne - nie zamierzam siedzieć cicho aż do 24 maja. Dzieją się zbyt ważne dla Polski sprawy.

  Dobrego Dnia, Przyjaciele.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  Nie "plastikowo-teflonowa". Nie mówi się plastik tylko tworzywo sztuczne, polimer albo tworzywo wielkocząsteczkowe. Zaś teflon jest nazwą handlową zastrzeżoną dla PTFE produkcji firmy Du Pont. Podobnie jak z walkmanem.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 9 razy 5

  Jak na tą politykę "zgody, miłości i tolerancji" to bardzo ostra retoryka:)
  Rzygam już tą propagandą i tym podziałem PO i PiS, my i oni.
  Socjotechnika, manipulacja, prowokacje, robienie ludziom wody z mózgu....
  Byle tylko stada baranów łykających wszystko jak pelikany ustawiły się przed urną i wrzuciły głos na tego, czy na tamtego.

 • werole

  Oceniono 10 razy -4

  Szkoda mi Pana Dudy. Wyglada na faceta z jajami. Wspolczuje mu jak przegra te wybory. Prezes mu nie daruje. Oby skonczylo się tylko na "spieprzaj dziadu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX