Miller: Prezydentura Dudy demokracji w Polsce nie obali

Szef SLD nie podjął jeszcze decyzji, na kogo zagłosuje w niedzielę. Miller w rozmowie z "Rz" stwierdził, że czeka, aż któryś z kandydatów go przekona. Jak dodał, "mówienie o zmianie prezydenta jest przedwczesne".
Według Leszka Millera "nic" się nie stanie, jeśli Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie. "Demokracji w Polsce nie obali. Kompetencje głowy państwa są ograniczone. Nowy prezydent nie zmieni polityki prowadzonej przez rząd" - ocenił przewodniczący SLD w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Podkreślił jednak, że "mówienie o zmianie prezydenta jest przedwczesne".

Według byłego premiera Bronisława Komorowskiego można pochwalić, bo podczas debaty w TVP widać było, że "obudził w sobie ducha walki i nie oszczędzał rywala". Ale zdaniem Millera nie udało mu się przekonać nawet własnego elektoratu, nie mówiąc o wyborcach Pawła Kukiza, lewicy i niezdecydowanych.

Sam Miller stwierdził, że nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje w niedzielę. Czeka, aż któryś z kandydatów go przekona.

Zapomnieli o lewicy

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej wytyka Bronisławowi Komorowskiemu i Andrzejowi Dudzie, że dostrzegają tylko problemy ważne dla konserwatywnych wyborców. W debacie Leszkowi Millerowi zabrakło dyskusji o rozdziale Kościoła od państwa i kwestii "głębokich nierówności społecznych".

"W ten sposób zabrakło opinii znaczącej lewicowej części społeczeństwa" - ocenił lider partii, która dzięki poparciu dla Magdaleny Ogórek zanotowała najgorszy wynik wyborczy w historii SLD.

Oczywiście - jak zapowiedział to Miller wielokrotnie - mimo porażki nie ma zamiaru podawać się do dymisji.

"Od początku powtarzam, że szefa partii weryfikują wybory parlamentarne, a nie prezydenckie. Tym bardziej że ja o Pałac Prezydencki nie chciałem się ubiegać i nie ubiegałem. Mnie rozliczą jesienne wybory do Sejmu" - mówił w rozmowie z "Rz".

Lider Sojuszu wierzy, że ocali stanowisko, bo jak przekonuje, "SLD wejdzie do Sejmu z godną reprezentacją". Niezmiennie powtarza też, że nie można wykluczyć udziału jego partii we władzach, które wyłonią się po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Więcej o:
Komentarze (24)
Miller: Prezydentura Dudy demokracji w Polsce nie obali
Zaloguj się
 • aluksz

  0

  Miller już w piętkę goni. Ogłaszam, że Miller jest już passe!

 • antropoid

  Oceniono 3 razy 3

  SLD się wali, niedługo Miller wstąpi do PiS. A co tam - w Samoobronie już był, a z kaczorem obściskuje się po kątach już od dawna - sekretna miłość dwóch komuchów.

 • jackie53

  Oceniono 3 razy 3

  Ja bardzo przepraszam, ale kim jest Leszek Miller, że ocenia innych i daje recepty?! Przecież jest to przegrany facet na śmietniku historii. Ile jeszcze będziecie go zapraszać do mediów, abym musiał wysłuchiwać tych "mądrości" i niesmacznych żarcików. Najwyższy czas aby sztandar wyprowadzić!!!

 • rokko

  0

  Ech, biorąc pod uwage, że wciąż wyciąga się do wypowiedzi Kwacha i Cimoszkę, to pewnie i Miller prędko nie zniknie ze sceny. Ale nadzieję można mieć...

 • spokojny102

  Oceniono 6 razy 6

  najadl sie ogorkow i bredzi

 • chi-neng

  Oceniono 7 razy 5

  Skoncz wasc, wstydu oszczedz!

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 8

  "Miller w rozmowie z "Rz" stwierdził, że czeka, aż któryś z kandydatów go przekona."

  A ja uwazam, ze wystarczy fakt, ze pan nas przekonal juz dokladnie o tym KIM PAN JEST.

 • 1pirat2

  Oceniono 8 razy 4

  A co właściwie Miller ma do zaoferowania kandydatom, te biedne 4%, jak to przyrównać do 20% Kukiza.

 • halx77

  Oceniono 9 razy -5

  Czekam tylko na wyniki drugiej tury ,wtedy chyba wszystkie resortowe gadające głowy zapieją z bólu że demokracja przegrała, bo opcja głównego ścieku przegrała .

  Śmieszne i podłe są te media które mówią że są bezstronne ale co do czego kiedy szarak mówi ulicznej sądzie że Bronko kłamie i tym nie przekonuje to dodawany jest komentarz jakiegoś bezstronnego dziennikarzyny "przekonanych nie przekonasz "naprawdę wy wierzycie że tym zasypem komentarzy mord pseudo eksperckich wykreujecie wystarczające poparcie "przekonanego nie przekonasz " marnujecie tylko swoje i nasze nerwy, zamilczcie bo nic to nie da -koniec czasu !!!!Moim przeznaczeniem było nabrać wody w dzban z pewnej rzeki ,tylko na razie z musu pobieram z ścieku -rozumiecie co to dla was oznacza -to na prawdę koniec dla was czasu i czas sądu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX