"Nokaut", "nie spodziewałem się". Tymi ripostami Komorowski odzyskał przychylność komentatorów [6 RIPOST]

"Kiedy pan jest sobą? Kiedy pana poglądy są stabilne? Kiedy się zmieniają?" - między innymi takimi ripostami Bronisław Komorowski zaskoczył Andrzeja Dudę w pierwszej prezydenckiej debacie. Wielu komentatorów było zaskoczonych, jak dobrze przygotowany był urzędujący prezydent.

Polub i bądź na bieżąco!

Takiego ostrego starcia raczej się nie spodziewaliśmy. Duda i Komorowski po raz pierwszy stanęli do debaty ze sobą. Jeszcze na początku nie zapowiadało się na emocjonującą walkę. Ale potem szala przechylała się na stronę Bronisława Komorowskiego. Prezydent przekonał, że jest mocno w grze przed drugą turą wyborów.Skąd tak dobre oceny występu prezydenta? To był festiwal jego ripost. Komorowski punktował Andrzeja Dudę niemal w każdym zdaniu. Niektóre z jego ciosów były naprawdę mocne. Oto one:

O "Polsce w zgliszczach"

"Cały świat pokazuje Polskę jako przykład pozytywny, a pana partia mówi, że to zgliszcza, i pan jeszcze śpiewa: 'Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie', zamiast prosić pana Boga o błogosławieństwo i być mu wdzięcznym za wolną Polskę".

O bezrobociu młodych

"Wspomniał pan, że nie należy blokować możliwości zatrudnienia młodych ludzi. A niech pan powie: czy pan przypadkiem od dziewięciu lat nie blokuje etatu na uczelni wyższej w Krakowie? I to jest ta właśnie różnica między teorią a praktyką..."

O zmienności poglądów Dudy

"Kiedy pan jest sobą? Kiedy pana poglądy są stabilne? Kiedy się zmieniają? W sprawach takich jak in vitro, jak dopłaty dla rolników, jak limity CO2? Czy w zależności od kampanii wyborczej, czy do europarlamentu, czy wybory prezydenckie w Polsce. Zmienia pan co wybory swoje poglądy! A kiedy pan mówi prawdę w kwestiach Smoleńska? Czy wtedy, kiedy pan mówi, że to był wybuch, zamach? Czy wtedy, kiedy pan chowa gdzieś w komórce na zapleczu politycznym Antoniego Macierewicza i inne osoby, które mają radykalne poglądy na tę sprawę?"

Na zarzut, że miał chcieć zabić milicjanta w PRL-u

"Panie pośle, ja byłem radykałem. W czasach, kiedy była walka z komunizmem. Miałem bardzo niemądre pomysły, kiedy moim guru był pana kolega partyjny Antoni Macierewicz. Tylko ja się z radykalizmu wyspowiadałem i wyleczyłem. I panu też tego życzę - stwierdził prezydent".

Po ataku Dudy ws. słów Komorowskiego o Jedwabnem

"Gdyby pan chciał robić zarzuty z pytań o przepraszanie za trudne sprawy, to musiałby pan zacząć od polskich biskupów, którzy mówili przebaczmy i prosimy o przebaczenie. To jest postawa chrześcijańska, która powinna nam wszystkim dać wiele do myślenia".

O obietnicach wyborczych Dudy

"Obiecuje pan kolejny raz różne rzeczy, których pan nigdy nie zrobi. Jaki jest sens mieszania w głowach Polakom, opowiadania o tym, że obietnice na dwieście kilkadziesiąt miliardów może pan zrealizować? Chyba że podniesie pan podatki - tak jak na Węgrzech - do 27 proc.? A, to może. Tylko niech to państwo rozważą, czy to ma ręce i nogi".Więcej o:
Komentarze (342)
"Nokaut", "nie spodziewałem się". Tymi ripostami Komorowski odzyskał przychylność komentatorów [6 RIPOST]
Zaloguj się
 • lisia312

  Oceniono 1 raz 1

  gazeta jak zwykle drukuje laurki.
  Przez 5 lat nie zrobił nic dla ludzi, wszystko przeciw ( jak się na chwilę obudził), a teraz zieje ogniem, wygraża pięścią i udaje, że coś robi ( zresztą niezgodnie z konstytucją.
  A teraz mnie zjedzcie

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda że Polacy muszą wybierać między dżumą a cholerą.

 • agor1965

  Oceniono 1 raz -1

  Czy ja dobrze usłyszalam, że AD jako kandydat na prezydenta Polski za wyrocznię w sprawach dotyczących obywateli uważa pisma zwierzchnika obcego państwa? Czy interes Polski z definicji się pokrywa z interesem Kościoła? Czy Watykan dał nam jakiekolwiek gwarancje? Chyba nie?

 • tp70

  Oceniono 3 razy -1

  Panie Prezesie, spier...tę debatę, a pan spier...li kolejne wybory, również te jesienne - z kretesem !

 • saevherne

  Oceniono 2 razy 0

  Dla mnie Komorowski pokazał jedynie że chce zdenerwować Dudę i tyle, nic ciekawego nie powiedział jak i nie zdziałał przez 5lat, natomiast Duda mówił spokojnie i rzeczowo. Nie obchodzi nie ujadanie partii a konkret, nadawanie "wolnych" dziennikarzy na Dudę i przypisywanie "zwycięstwa" Komorowskiemu to niezła bzdura.

 • Edward Grod

  Oceniono 3 razy 1

  Duda nigdy nie odrabial lekcji bo mamuska wszystko zalatwila.

 • Gregor Wolf

  Oceniono 4 razy 0

  Miałem nie iść na głosowanie ale jak marionetka PiS-u mogła by wygrać to wolę wrócić wcześniej z Urlopu żeby zagłosować na Komorowskiego, wolę nie ryzykować że sekta PiS-u będzie rządzić zwłaszcza że jeden z ich fanatyków jest gotów wywołać wojnę z Rosjanami i nie wiadomo z kim jeszcze skoro wszędzie widzą spiski i na siłę szukają wrogów...

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 0

  "Wspomniał pan, że nie należy blokować możliwości zatrudnienia młodych ludzi. A niech pan powie: czy pan przypadkiem od 9 lat nie blokuje etatu na uczelni wyższej w Krakowie?"

  To jest właśnie definicja zwykłego kur*stwa i karierowiczostwa. Od 9 lat Duda bierze pensję wykładowcy choć nie wykłada.

  Na jego zeznaniu podatkowym widać jasno, że od UJ zainkasował 25 tyś. złotych w zeszłym roku. Ile poprowadził wykładów? ZERO? Ilu studentom przekazał wiedzę? ZERU?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX