Uczą się masturbacji i całowania z języczkiem. Edukacja seksualna po norwesku

14.05.2015 14:32
Cytat z norweskiego programu o edukacji seksualnej

Cytat z norweskiego programu o edukacji seksualnej (NRK tv)

- Wyobraź sobie, że pomidor jest ustami. Odgryź kawałek, włóż język do pomidora i kręć wokół - instruuje Line Jansrud, prowadząca program edukacyjny dla młodzieży w norweskiej telewizji publicznej. W odcinku na temat okresu dojrzewania Jansrud opisywała i demonstrowała m.in. całowanie i masturbację.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nauka masturbacji pokazana na prawdziwych ludziach, seks przy użyciu modeli narządów płciowych, pomidor całowany z języczkiem i robienie "malinki" odkurzaczem - takie tematy poruszał program "Newton" w odcinku o okresie dojrzewania. Prowadząca zastrzega jednak: - Nie należy się z tym spieszyć. To i tak wkrótce się wydarzy.

Niektórzy uważają, ten odcinek za niewłaściwy. W sieci można przeczytać opinie, że to "skraj pornografii i lubieżności", jednak pojawia się też wiele pochwał. "Fantastyczne. Szkoda, że nie było takiego programu, gdy ja byłem nastolatkiem" - napisał ktoś, a inny komentator dodał: "Jestem dumny z tego, że Norwegia jest liderem w edukacji".Program "Newton" podchodzi do seksu i cielesności bezpruderyjnie. Jansrud pokazywała już umiejscowienie macicy i jajowody, malując je na ciele nagiej modelki, i wyjaśniała menstruację, ukazując prawdziwą krew kapiącą po nogach modelki.

O tym, że kraje nordyckie mają bardzo bezpośrednie podejście do edukacji seksualnej, mogliśmy przekonać się na początku roku, gdy szwedzka telewizja wyemitowała kreskówkę o penisach i waginach.

"Oto siusiak w pełnym galopie. Ten, kto nie ma majtek, dynda siusiakiem i gołym tyłkiem. Cipka jest świetna, uwierz w to! Nawet u starszej pani prezentuje się elegancko" - to fragment piosenki, która zapowiadała trzeci sezon edukacyjnego programu Bacillaakuten (norw. "Pogotowie bakteryjne").

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (317)
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 821 razy 731

  "Edukacja seksualna w norweskiej telewizji publicznej. "Wszyscy to robią, ale mało kto mówi - masturbacja"

  A w polskiej TV, pier....nie 24 godziny na dobę!

 • 7ogamihcra

  Oceniono 382 razy 350

  Ważne aby za bardzo partnerki nie pogryźć myśląc, że to tylko pomidor.

 • puuchatek

  Oceniono 601 razy 305

  Niesamowite… Za moich czasów takich programów nie było… Nikt mnie nie uczył, jak się całować… A jak przyszło co do czego, to patrz pan, jakoś samo przyszło.

 • pan.szklanka

  Oceniono 473 razy 239

  Masturbacja to temat rzeka. Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego po jakimś czasie usychają ręce, a zaczyna się od bólu łokcia. Na szczęście jednak nie trzeba tego robić w wannie. Ze ślepotą nigdy nic nie wiadomo, a nawet jeśli to lepiej żyć w ciemności niż w świecie księdza (nomen omen) Oko.

 • tuskowyemeryt

  Oceniono 332 razy 196

  W Polsce monopol na edukację seksualną mają katabasy. Sesje prywatne, max 15 lat.

 • puzonik48

  Oceniono 295 razy 143

  Mnie tam się podoba takie bezpruderyjne podejście :) Odarte z tajemniczości ,mniejsza pokusa !

 • Nicolas J

  Oceniono 128 razy 100

  Z tego co widzę to to nie jest żadne uczenie tylko raczej tłumaczenie na czym wszystko polega...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje