Lewandowski: JOW w Polsce? Dom wariatów. Kukiz prowadzi do zamrożenia życia politycznego

- Kukiz prowadzi uwiedzionych w stronę rozwiązania, które - zamiast odświeżyć życie polityczne - zamraża je. Dom wariatów - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Lewandowski, europoseł i szef rady gospodarczej przy premierze.
Janusz Lewandowski zwracał w Poranku Radia TOK FM uwagę, że proponowane przez Pawła Kukiza, a podjęte przez Bronisława Komorowskiego jednomandatowe okręgi wyborcze nie poprawią sytuacji w Polsce. Wręcz przeciwnie. - Kukiz chce odświeżać życie polityczne poprzez patent na zamrożenie, utrwalenie obecnego stanu rzeczy - tłumaczył. Zamieszanie wokół JOW Lewandowski określił krótko i dosadnie: "dom wariatów".

Tak wyglądałby Sejm z JOW [SYMULACJA] >>>

- Kukiz najwięcej głosów dostał w Wielkiej Brytanii, gdzie ludzie protestują na ulicach przeciw tej ordynacji, która strasznie wypaczyła wybory brytyjskie - zauważył gość Poranka Radia TOK FM.

"To, co proponuje Kukiz, nie trzyma się kupy"

Kilka dni temu pomysł JOW skrytykowali w Radiu TOK FM prof. Radosław Markowski i prof. Jacek Raciborski. - To, co proponuje Kukiz, nie trzyma się kupy! - wskazywał Markowski. - Wyobrażacie sobie sytuację, gdyby w Polsce rząd tworzyła partia, która wybory przegrała? - pytał Raciborski.

Więcej o:
Komentarze (54)
Lewandowski: JOW w Polsce? Dom wariatów. Kukiz prowadzi do zamrożenia życia politycznego
Zaloguj się
 • rabieg

  0

  Panie Lewandowski boisz się pan o swoją dupę, że wszyscy się na pana wypną? A co obecna ordynacja tworzy? Zorganizowany duet mafijny plus proteza. Bąz partyjny i żołnierze. Panie Lewandowski, krótko, sp.......

 • nietentego

  Oceniono 1 raz 1

  Według Lewandowskiego USA i Wielka Brytania to w porównaniu z Polską co najwyżej ośrodki kalekiej demokracji, o ile w ogóle można je uznać za państwa demokratyczne. Ciekawe co on zażywa.

 • korek105

  Oceniono 1 raz 1

  Racja dom bezmyslnych waritow.

 • jabbaryt

  Oceniono 1 raz 1

  Janusz deindustrailizator boi się uczciwego sadu i szubienicy.

 • garko_siura

  Oceniono 1 raz 1

  Co ten Żyd robi w Warszawie skoro pobiera szekele z Brukseli? Aj-waj :)

 • 12345janka

  Oceniono 1 raz 1

  JO
  OW jest potrzebne dla głupców którzy nie wiedzą co to znaczy. Kukiz robi im w czanbucho.

 • wj_2000

  Oceniono 2 razy 2

  Połowę mandatów w JOW, drugą z krajowych list partyjnych w proporcji głosów oddanych na partie. To system niemal idealny. Nie bez powodu nasi dojrzalsi sąsiedzi z zachodu ( i nie tylko oni) taki system mieszany właśnie mają.

 • robs7777

  Oceniono 1 raz 1

  Co do prostestów w UK, to ilu tych Brytyjczyków protestowało - garstka. Przypisywanie protestów "Brytyjczykom" jako całości to bzdura. Większość jest bardzo zadowolona że nie ma koalicji.

 • da-jan55

  Oceniono 1 raz 1

  JOW - y dlatego niedobre bo zabrakło by miejsca dla takich jak wy - i z lewa i z prawa i od Tuska i od Prezia. Trzeba by było żegnać się z intratnymi posadkami od kolesi !?. Prawda !?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX