Film o Wojtku mocno nas poruszył. Dwie i pół minuty optymizmu [WIDEO]

Wojtek lubi "Star Wars", "Power Rangers" i krwawe horrory. Chciał być pilotem, ale nie może. - Nawet stróżem być nie mogę. W ogóle nie mogę pracować, a bardzo bym chciał - mówi. Nie może, bo urodził się z zespołem Downa. Ostatnio zrobił coś, z czego jest bardzo dumny. I wzruszył nas tym do łez.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Tata mi powiedział, że jeśli będę cierpliwy, to mogę osiągnąć więcej niż inni - mówi. Dlatego przez całe wakacje, każdego dnia, Wojtek ze swoim tatą Jerzym zbierał kartony. - To łatwa sprawa - mówi Wojtek. Zbierali je, zanosili do garażu wujka Piotra, wycinali według planu, a potem malowali farbą na biało.

Gdy już skończyli, Wojtek podniósł ręce, a tato zrobił mu zdjęcie. - Poczułem się dumny - mówi Wojtek. Jaki był efekt jego pracy? Zobaczcie sami.

"Chcesz, to zrób"

Dwuipółminutowy film o Wojtku powstał z inicjatywy towarzystwa Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI w reżyserii Moniki Stpiczyńskiej. Zdobył grand prix konkursu z cyklu "Bierzcie i Kręćcie" organizowanego w ramach PKO Off Camera 2015 w kategorii "Mogę więcej niż inni".

Tegorocznemu konkursowi towarzyszyło hasło Sławomira Idziaka: "Chcesz, to zrób". "Finaliści wszystkich kategorii udowodnili, że gadanie od działania nie zawsze dzieli kosmiczna przepaść. Konkursowe filmy to doskonałe przykłady marzeń przemienionych w rzeczywistość" - piszą organizatorzy na swojej stronie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (61)
Film o Wojtku mocno nas poruszył. Dwie i pół minuty optymizmu [WIDEO]
Zaloguj się
 • Marek Wojtaszek

  Oceniono 3 razy -1

  Ludzi z zespołem Downa się zabija aborcją. Gazeta jest za aborcją a jednocześnie zachwyca się filmem. Rewelacyjna logika.

 • 100-sto

  Oceniono 5 razy 5

  Wojtek jesteś Wielki. I Twój Tatuś jest WIELKI!

 • login-xyz

  Oceniono 3 razy 3

  Wojtek, sprobuj w jakiejs firmie ogrodniczej.. Moze raczyl by dac ktos chlopakowi szanse?

 • Krzysztof Krzypo

  Oceniono 6 razy 6

  To jest przykład, że nie tylko MATKA, ale i OJCIEC może być dobrym rodzicem. Nie tylko MOŻE, ale często jest lepszy od matki. Niemniej napiszę teraz coś, co może spotkać się z krytyką, ale tak się składa, że to prawda. Na początku filmu padają słowa, że nie może podjąć ŻADNEJ pracy. Tak, osoby z tą chorobą mają utrudnioną "karierę" zawodową, ale.. nie tylko ONE. Zakazu zatrudniania osób z tym "schorzeniem" nie ma. Co więcej - znam takie osoby pracujące. Co więcej... WIĘKSZOŚĆ naszych rodaków zna co najmniej kilka takich osób, a 50% co najmniej jedną. Nie można mówić więc o tym, że w ogóle nie może pracować, ale raczej o tym, że możliwości są mocno ograniczone. Ze swojej strony gratuluję jakiejś pasji..... i chęci życia.

 • Ryszard Szymon

  Oceniono 16 razy 14

  W serialu "KLAN" pracowałem z aktorem z zespołem Downa. Świetnie sobie daje radę i dobrze gra. Za to, że daje sobie radę tzw. Polacy mieszają go z błotem, wyśmiewają w necie, dokuczają. Kiedy mieliśmy zdjęcia w miejscach publicznych po prostu go wyzywano. A tu w onecie, po tym filmiku jakiś balsam cudotwórczy spływa na widzów. Wzruszają się, płaczą, życzą Wojtkowi wszystkiego dobrego. Ale kiedy już mu się powiedzie to będzie tak jak z Piotrem Swendem czyli niszczyć, dobić, zabronić!

 • Ada Gąska

  Oceniono 2 razy 0

  gazeta.pl wzrusza się do łez. I dobrze. A co gdy koledzy i koleżanki Wojtka robią sami film, a nie są tylko jego bohaterami prowadzonymi ku wzruszeniu widzów przez osoby bez niepełnosprawności intelektualnej? Jak twórcy: www.youtube.com/watch?list=PL7FVr41soJvOi33ihJsZGdwqv7jWRnc9V&v=AVSN_QBq7rA

 • andrzej.kolczynski

  Oceniono 18 razy -10

  Re: " Chciał być pilotem, ale nie może. - Nawet stróżem być nie mogę. W ogóle nie mogę pracować, a bardzo bym chciał - mówi. Nie może, bo urodził się z zespołem Downa."

  Chłopak z zespołem Dawna a ma więcej oleju w głowie niż większość homoseksualistów i ich "postępowych" obrońców. Wszyscy oni nie są w stanie pojąć, że homoseksualiści nie mogą zawierać małżeństw, ponieważ nie posiadają zdolności by to uczynić./*PRZYPISY "Just my two cents."

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński

  PRZYPISY
  /* Małżeństwo to oparty na zasadzie wyłączności związek kobiety i mężczyzny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX