Lewandowski o sprzeciwie ws. imigrantów z Afryki: Unia ma tylko "dać, dać, dać"? Nie możemy być w niej w tak prostacki sposób!

- Jako kraj nie możemy być w Unii Europejskiej w tak prostacki sposób - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Lewandowski, komentując sprawę przyjęcia 2 tys. afrykańskich imigrantów do Polski.
Janina Paradowska pytała w Poranku Radia TOK FM Janusza Lewandowskiego, europosła i szefa rady gospodarczej przy premierze, o imigrantów z Afryki, których według Komisji Europejskiej miałyby przyjąć państwa unijne. Propozycja budzi duży sprzeciw europejskich rządów.

Haszczyński: Polska nie może uchylać się od odpowiedzialności >>>

- To bardzo trudny egzamin z europejskiej solidarności w kraju, który chciałby, by solidarność była jego marką. I który sam kiedyś tej solidarności oczekiwał - mówił Lewandowski. - Jako kraj nie możemy być w UE w ten prostacki sposób. Bo słyszę w Polsce te głosy: pieniądze dać, pracę dać, rynki eksportowe dać, ale odpowiedzialnością za problem uchodźców nie chcemy się dzielić - utyskiwał. - Oczywiście to nieprawda, chcemy się dzielić - zaznaczył.

Więcej o:
Komentarze (55)
Lewandowski o sprzeciwie ws. imigrantów z Afryki: Unia ma tylko "dać, dać, dać"? Nie możemy być w niej w tak prostacki sposób!
Zaloguj się
 • rabieg

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Lewandowski Pan nie powinien zabierać głosu. Pan już tak dużo krzywdy wyrządził narodowi i jeszcze bezczelnie każe płacić nam za nie zawinione winy. Poszukaj winnych u swoich protektorów żydowsko-amerykańskich. To oni destabilizują i wywołują wojny, głód i cierpienia. Jest ich zasranym obowiązkiem zapewnić ludności cywilnej ład i stabilizację.

 • studento

  Oceniono 1 raz 1

  Lewandowskiemu nikt nie broni przygarnąć grupki muslimskich "uchodzców"... Niech bierze, do wyboru do koloru!
  Polacy nie chcą takiej sytuacji jak w Szwecji, gdzie "azylanci" gwałcą, wysadzają itp a dostają wyroki po 180 godzin prac społecznych! Dwa dni temu był taki wyrok w Sundsvall wobec somalijskiego gwałciciela 12 letniej Szwedki. Nawet deportacji nie dostał.
  "Solidarność" wobec głupoty niech nadal będzie "pustym słowem" !

 • Juliusz Wnuk

  0

  cyt.:...Oczywiście to nieprawda, chcemy się dzielić...
  No to dziel sie obywatelu Unii - masz czym sie podzielic w odwrotnosci do twoich rodakow...
  Teraz ma byc ok. 2000 czarnuchow, za kilka miesiecy 5-6 tysiecy a po 2-3 latach kilkukrotnie wiecej i zaczna powstawac plany a potem budowy meczetow...Potem mafie kolorowych bandytow...i "szafa gra"... Obserwuje to w Danii od niemalze 40 lat....
  Jaka ta Europa jest po.....na...

 • michnikredgestapo

  Oceniono 1 raz 1

  Polska tym ludziom nie jest nic winna. Przyjecie znanych z nietolerancji i lenistwa cwaniakow moze zaciazyc naszemu krajowi na stulecia. Ta agresja na nasz kraj dopiero sie zaczyna. PO wyrzucila nas z Polski wysokimi podatkami a teraz za pieniadze wycisniete z Polskiego podatnika beda zasiedlac nasze miejsce Arabami. O bezpieczenstwu nie bede wspominal. Polityka Unii jest beldna. Byle kraje kolonialne moze i powinny cos im dac. Ale nie my!

 • nierzyjoncyfshut

  Oceniono 8 razy 6

  Ty bedłku! Ja chce ku... widzieć u ciebie w domu czworo brudasów niewiadomego pochodzenia albo w mordę dostaniesz! Dziel się ku...! Ja się nie muszę dzielić i nie będę! Europa nie ma nic wspólnego z krajami podpalanymi przez USA! A już najmniej teoretyczna zielona wyspa! Grecję UE zmusiła do przyjęcia większości albańskiej dziczy i drogo za to zapłaciła. I kto to jest ci emigranci? Kto zagwarantuje, że to nie fanatycy? Jakim ku... prawem!? Wypie...ć!!! Bogate kraje niech sobie biorą garściami! Jedyni emigranci jacy powinni być przyjęci to Polacy gnoju!!! Sprowadźcie ich to z siekierą będziemy ganiać!!!

 • mate29

  Oceniono 3 razy 1

  Lewandowski nie trzeba było niszczyć państwa Libijskiego i Syryjskiego na polecenie USA

 • uzdek98

  Oceniono 6 razy 6

  alez to zaden problem ... kazdy czlonek platfusiarow przyjmuje do swojego domu wesola islamska rodzinke ... a styropian lewandowski moze im obiecac tygodniowke ze swoich euro apanazy ...

 • rasmc

  Oceniono 1 raz -1

  Proponuję oddać emigrantom domy pożydowskie. Polska nigdy nie była monokulturowa do IIWW. Czas przywrócić Polską tradycję.

 • baby1

  Oceniono 2 razy 2

  Unia ma dawać i tak ma być. Co miała zabrać, to już dawno zabrała, a raczej dostała w prezencie od Lewandowskiego w ramach prywatyzacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX