Szczurek: Oczywiście, że dostałem zwrot podatku! Mam ulgę na dzieci

Mateusz Szczurek, minister finansów, przyznał w Poranku Radia TOK FM, że dostał zwrot podatku PIT dzięki uldze na dzieci i wspólnym rozliczeniu z żoną.
Zdziwiona tą informacją Janina Paradowska pytała Szczurka, czy zatem doradzi prezydentowi, jak odpowiadać na pretensje Polaków żyjących za 2 tys. zł. - System podatkowy jest bardzo ułomną metodą rozwiązywania problemów z dochodami. Od tego jest system pomocy społecznej - bronił się minister.

Więcej o:
Komentarze (29)
Szczurek: Oczywiście, że dostałem zwrot podatku! Mam ulgę na dzieci
Zaloguj się
 • razowytramwaj

  Oceniono 2 razy 2

  a fuj pani Paradowska, chwyty godne brukowca i kompletny brak zrozumienia podstaw systemu podatkowego. Absolutnie nie jest wazne czy ktos dostaje zwrot czy musi doplacic - to sa szczegoly zwiazane z tym w jaki sposob zaliczka na podatek jest naliczana. Wazne jest ile podatku sie placi. Pan Szczurek placi duzo, osiagnal duzy sukces w sektorze prywatnym i zostal ministrem, co na pewno finansowo nie bylo optymalnym wyborem. Poza tym ma bodajze piatke dzieci. A my, jako kraj potrzebujemy takich dzieci bardziej niz czegokolwiej innego w dlugiej perspektywie. Brawo panie Szczurek.

  Inna sprawa, ze akurat opodatkowanie dochodow ponizej jakiegos minimum egzystencyjnego jest niemoralne (ZUS i NFZ etycznie so okay w/g mnie). Prosta, dochodowo neutralna zmiana polegajaca na podwyzszeniu stawki (pewnie nieznacznie) i bardzo znacznym zwiekszeniu kwoty wolnej od podatku jest nam bardzo potrzebna.

 • krysios

  Oceniono 6 razy 6

  Kwota wolna od podatku dla posłów to 27 360 zł. Niewolnicy do galer a nie patrzeć na ręce panom. Tyle w tym temacie.

 • pesymista2

  Oceniono 3 razy 1

  Szczurek uciekaj z tonącego okręciku!

 • jankbh

  Oceniono 9 razy 7

  Wypadałoby, by dziennikarz zadający pytanie, posiadał jakąś minimalną wiedzę w danym temacie. Zwrot podatku otrzymuje się nie ze względu na ubóstwo, lecz przy jego nadpłacie, co może zaistnieć m.in. dzięki ulgom. Zgodnie z intencjami prawodawcy, minister został ulgą zachęcony do posiadania wielu dzieci i prowadzenia gospodarstwa domowego razem z żoną płci odmiennej. I tyle. No, można jeszcze dodać, że PiS jest genialny w zasiewaniu wątpliwości nawet wśród osób zdawałoby się inteligentnych, a podstawiony przez Kaczyńskiego "zwykły przechodzień" wypełnił perfekcyjnie swoją rolę.

 • remul

  Oceniono 5 razy 5

  Dostał, bo ma wielodzietną rodzinę. Gdyby miał jedno dziecko to by nie dostał, ponieważ po przekroczeniu 112 tysięcy na małżonków wspólnie rozliczających się ulga nie przysługuje.

 • donald-tusek

  Oceniono 16 razy -4

  SZCZUREK TO DEBIL.
  Nie wiem, czy Szczurek ma dobrze pod sufitem???
  Są miliony osób, które żyją za 2000 PLN i nie kwalifikują się DO POMOCY SPOŁECZNEJ

 • torelek

  Oceniono 21 razy 15

  Ma żonę i dzieci, to mu przysługuje ulga na dzieci i możliwość wspólnego opodatkowania z żoną. Jak każdemu. O co to oburzenie?

 • scypio72

  Oceniono 7 razy -5

  Pani Paradowska jest ladna inaczej mlodsza inaczej i zrobi wszystko zeby miec lekka i dobrze platna prace. Przeprowadzi kazdy wywiad na zamowinie. Nie mozna jej aluchac . To juz nie ten tok fm co dawniej. Teraz to tuba propagandowa rzadu o elyt.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 24 razy 22

  Ludzie, rozumiecie wogóle co to jest zwrot NADPŁACONEGO podatku?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX