Wybory prezydenckie 2015. Paweł Kukiz: Idę na wojnę z systemem po to, by go obalić. To nie konkurs piękności

- Wybory to nie konkurs piękności, tylko po prostu walka - mówił Radiowej Jedynce Paweł Kukiz. - Idąc na wojnę z systemem, idę po to, żeby go obalić - zapowiedział muzyk. Jego sensacyjne, trzecie miejsce oraz poparcie ponad 20 proc. głosujących to największa niespodzianka I tury wyborów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wyjście prezydenta z propozycją referendum ws. zmiany ordynacji wyborczej to gra na czas. Wynik referendum ma jedynie charakter opiniotwórczy dla władz, ale nie rozstrzyga o zmianie ordynacji - mówił w "Sygnałach dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia Paweł Kukiz. - Bronisław Komorowski jest przewidywalny tak jak PO. Ponieważ wiemy, że partia nie wywiązała się ze wszystkich obietnic, które złożyła, więc przewidywalne jest też to, że prezydent nie wywiąże się także i z tej - podkreślił muzyk.

Skąd sukces Kukiza? Tu nie chodzi o JOW-y [CZYTAJ] >>>

Kukiz był też pytany o swój niespodziewany wynik w I turze. - Idąc na wojnę z systemem, idę po to, żeby go obalić. Im wyższy wynik, tym większa szansa na jak najszybszą likwidację obecnego systemu - mówił. - Ale czy brał pan pod uwagę taki sukces? - chciał wiedzieć prowadzący. - Proszę pana, to dla mnie nie jest konkurs piękności, tylko po prostu walka - oponował gość programu. - Jednak na początku mówił pan raczej o trzech, czterech procentach poparcia - dopytywał redaktor. - Być może gdybym mówił tak, jak Bronisław Komorowski lub dawał do zrozumienia, że mam pewne zwycięstwo, skończyłbym tak jak on. Pycha kroczy przed upadkiem - podkreślił kandydat.

"Komorowski nie jest prezydentem Polaków, ale VIP-ów partyjnych z PO"

- Cały czas przygotowuję się do wyborów parlamentarnych. Moim celem nie było objęcie urzędu prezydenta - chociaż wówczas byłoby wtedy znacznie łatwiej. Ale to kapitalny wynik, cały czas jesteśmy poza systemem na trzeciej, świetnej pozycji - mówił gość "Sygnałów dnia". Zdaniem Kukiza jednym ze sposobów osiągnięcia dobrego wyniku w wyborach do Sejmu może być m.in. "powtórka taktyki AWS-u z postulatami ustrojowymi", ale w ramach ruchu obywatelskiego, a nie partii politycznej.

Kukiz o referendum ws. JOW-ów: To ściema [CZYTAJ] >>>

- Traktuję ten przyszły ruch jako ruch ponadświatopoglądowy, dla którego priorytetem będzie zmiana konstytucji i napisanie jej od początku. Bronisław Komorowski miał 10 lat na zmianę ordynacji wyborczej jako członek PO. Gdy był prezydentem, mógł dawno rozpisać referendum w tej sprawie chociażby po to, żeby pokazać swoją dobrą wolę. Dlatego to nie jest prezydent Polaków, tylko VIP-ów partyjnych z PO - przekonywał Kukiz.

- Za miesiąc spotykamy się w Lublinie z różnymi grupami obywatelskimi, które już same w sobie są w jakiś sposób sformalizowane. Jestem przekonany, że my to wygramy, bo nikt tego ducha nie jest w stanie zgasić - zaznaczył.

Andrzej Duda zwycięzcą pierwszej tury. Minimalna przewaga

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich po pierwszej turze wskazują na minimalną, ale wygraną kandydata PiS Andrzeja Dudy, który otrzymał 34,76 proc. poparcia. Drugi jest ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski (33,77 proc.), a trzeci Paweł Kukiz (20,8 proc. głosów). Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 24 maja.

W niedzielę po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów w sztabie wyborczym w Lubinie zapanowała euforia. - Pogardzani, odpychani, szkalowani, pluci.... ostatnie dni to był popis TVN24 i tym podobnych reżimowych mediów. Przebiliście komunistów, jesteście mistrzami manipulacji, w 80 proc. kupieni przez zagranicę. Ale myśmy już wygrali - krzyczał Kukiz. - Przysięgam, że nigdy was nie zdradzę. Przysięgam, że nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić. Nie ma takiej opcji - mówił do swoich zwolenników.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (55)
Wybory prezydenckie 2015. Paweł Kukiz: Idę na wojnę z systemem po to, by go obalić. To nie konkurs piękności
Zaloguj się
 • 0

  ~emeryt
  14 maja 2015 o 18:26
  Gdy wieje wiatr Historii . Ludziom jak ptakom .Rosną skrzydła u ramion . Natomiast trzęsą się portki ……pętakom !!!

  Odpowiedz
  ~emeryt46
  14 maja 2015 o 19:13
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  POPIERAM KUKIZA ZA TO CO ZROBIŁ IZA TO CO ROBI !!!
  KLAKIERZY PLATFORMY SWOJE WYPOWIEDZI OD OŚMIU LAT OBLEKAJĄ W WIELKĄ TROSKĘ O PAŃSTWO I PLUJĄ NA KAŻDEGO W STYLU NIESIOŁOWSKIEGO , KTO NIE POPIERA WIDZIANEJ PRZEZ NICH WIZJI ” PAŃSTWA TEORETYCZNEGO ”
  STRACH OBLATUJE PRZYWILEJE Z NADANIA PO i PSL-u .
  OKOŁO 800 UCHWAŁ RZĄDU PLATFORMY I PSL-u , PODPISAŁ WASZ ! PREZYDENT.
  JOW-y TO NASZE HASŁO – NA PEWNO NA TYM NIE POPRZESTANIEMY I „OBÓZ RZĄDOWY DOBRZE O TYM WIE !!!

 • Danuta Śniegowska

  Oceniono 6 razy 0

  zapatrzył się na kaczyńskiego, który rozwala wszystko, Polskę, dzieli Polaków i robi to od 10 lat z dobrym skutkiem, bo naród głupi,
  widac zwolenników rozwalania w tym kraju dostatek, starczy wyborców i dla kuzkiza,
  tylko kto będzie odbudowywał kraj po tych durniach, jak kaczor-kukiz +zwolennicy rozwalą wszystko?!

 • margetta22

  Oceniono 7 razy -1

  cytat J.Konieczna ..Pawle Kukizie - świetny z Ciebie showman, dobre lata spędzone na scenie zrobiły swoje. Ale tym razem pomyliły Ci się sceny - na tej nie ma kapeli, mocnych świateł i podgrzanego dobrą muzyką tłumu. Jest znacznie poważniej. Jest tłum ludzi zmęczonych, biednych, bezsilnych, pokrzywdzonych - nie tylko przez „system”, ale przez własne rodziny ("lekkich" i nielekkich pedofilów), pijaństwo i draństwo, choroby, agresję i wszelkiej maści manipulantów. Takich, jak Ty, Pawle Kukizie. Uwiodłeś i zawiodłeś. Niech Ojciec i Ludzie Ci wybaczą.

  Niedawno pomstowałeś na Muńka Staszczyka i Kazika Staszewskiego, bo nie poparli Cię w „jedynie słusznej” walce o JOW-y. Nadal nie wiesz dlaczego? Posłuchaj, to do Ciebie: Keszitsen kepet onmagarol

 • bezpartyjnypomorzanin

  Oceniono 5 razy -1

  Panie Kukiz i wyborcy zgromadzeni wokół. Chciałbym przypomnieć, że system to: emerytury, służba zdrowia, policja, sądy, edukacja, pieniądze. Po prostu wszystko, system to również wybory. Co pan Kukiz jest w stanie zaproponować po obaleniu systemu? Anarchię, apokalipsę czy życie w scenerii Madmaxa?
  Kukiz chce zburzyć stary system i stworzyć nowy? Jaki? Przyjazny dla kogo? Wybory władzy na podstawie ustawki?
  Może młodym i silnym w grupie by to pasowało ale wyobraźcie sobie nasze matki, żony i dzieci bez prawa i policji.
  Kukiz chce rozwalić system ale to dzięki systemowi demokracji może wygadywać to co chce. Z drugiej strony sam piętnuje telewizję i obraża się za program o nim. W „ czarno na białym” z tego co się orientuję przedstawiono go jako byłego narkomana i alkoholika.
  Tu chyba jest zupełny brak zrozumienia realiów przez Pana Kukiza on chciałby aby tę jego przeszłość przemilczano? W imię czego?
  Jeżeli również wciąga w kampanię rodzinę powinien się spodziewać, że będzie w kręgu zainteresowania prasy i wiele newsów zwłaszcza tych „ukrywanych” może wyjść na jaw, jak np. dziadek z wermachtu.
  Mówienie na wiecu wyborczym, że jest się opluwanym przez media to zupełne odrealnienie ze strony Kukiza, bo uważam, że nikt z dziennikarzy nie skłamałby mówiąc, iż Kukiz jest narkomanem i alkoholikiem. Według wielu autorytetów medycznych, z narkomanii i alkoholizmu pacjent nie jest wyleczony nigdy. Jest jedynie walczącym przez resztę życia z nałogiem niećpającym narkomanem i niepijącym alkoholikiem.
  Poza tym pozdrawiam Kukiza i jego elektorat, życząc udanego życia i mniej stresów.

 • utensy lia

  Oceniono 4 razy 2

  Ale ja nie chcę, żeby Kukiz za mnie umierał, wręcz nie życzę sobie tego.

 • junkamm

  Oceniono 5 razy -1

  ale pan kukiz ma racjie że nie ufa komorowskiemu i politykom platformy obywatelskiej.

 • dzikimietek

  Oceniono 7 razy 1

  ubierz stroj batmana i gumofilce, w ktorych latales po scenie w czasach kiedy wydawales sie madrzejszy......

 • jdkonrad

  Oceniono 10 razy 2

  rozpieprzyć coś każdy idiota potrafi. a co chcesz zbudować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX