Wybory prezydenckie 2015. Sensacja! Andrzej Duda wygrywa I turę. 24 maja zmierzy się z Bronisławem Komorowskim

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda wygrał I turę wyborów z poparciem 34,5 proc. - wynika z late poll IPSOS dla TVN24, TVP i Polsat News. To oznacza, że kandydat PiS zmierzy się w II turze wyborów z Bronisławem Komorowskim. Urzędujący prezydent otrzymał 33,1 proc. poparcia.
Więcej o:
Komentarze (494)
Wybory prezydenckie 2015. Sensacja! Andrzej Duda wygrywa I turę. 24 maja zmierzy się z Bronisławem Komorowskim
Zaloguj się
 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  _ Pularda z orła w koronie godła.

  Matołek wygra, nic się nie stanie.
  Dalej będziemy przy Watykanie.
  Podziały, zdrada, areszty swojsko.
  I do mszy służy bezbronne wojsko.
  Urzędnik każdy w ubiór przykładny.
  Premier, prezydent mundur paradny.
  Msze i pokropek, nic się nie zmienia.
  I pochyleni są do pierścienia.
  Władzy kościelnej zabór nie zmoże.
  Mają u siebie też prawo boże.
  „Ojczyznę wolną racz wrócić panie”.
  Puszczają wiernym w każde kazanie.
  Nasze jest świeckie, a wasze tace.
  Polaków władze - same pajace.
  Przyszłość tej ziemi w dobrym pomyśle.
  I wynalazców rząd w łagry przyśle.
  Opatrzność wasza taka jadierna.
  Większa wydajność, płaca mizerna.
  Praca i kadry są dla każdego.
  Są pod kontrolą, choćby dlatego.
  Tylko w wysiłku duch się hartuje.
  Ten co pracuje się „uratuje”.
  Zbawienie wieczne i zmartwychwstanie.
  Kiedy ostatni duchem zostanie.
  Przykład na Śląsku oraz na wschodzie.
  Jak pomagają zginąć narodzie.

  2015-04-03 almagus
  almagus.blox.

 • rembka

  Oceniono 2 razy 0

  O rany, pierwszy raz od 25 lat, ciesze sie, ze nie mieszkam w Polsce, a juz mnie kusilo, zeby wrocic, bo kraj sie na prawde bardzo rozwinal przez ostatnie lata. Do tych, ktorzy glosowali na Dude i Kukiza na zlosc Komorowskiemu: wy dopiero bedziecie wiedziec, co to strajki, co to rezim i co to jest emigracja. Nie wiem jednak, czy wyspy brytyjskie pomieszcza jeszcze jeden milion emigrantow z Polski. Niech zyje polska glupota!

 • hassy

  Oceniono 2 razy 0

  Tak, w ostatnich latach sporo było nędznych POmysłów, które zdenerwowały wiele osób (w tym mnie). Tak, prezydent Komorowski wiele z nich zaaprobował, podpisał, przyklepał.

  Pytanie za 100 punktów: jakież to według Was gwarantowanie świetne pomysły ma i będzie miało stojące za Dudą PiS? Amnezja nastąpiła? Nikt nie pamięta 2005-2007, że o peerelu nie wspomnę (pomysł PiS na państwo nieodparcie mi się kojarzy z PRL, niestety)??

  Pytanie za drugie 100 punktów: czyli uważacie co poniektórzy Państwo, że pan Duda na pewno niczego głupiego i szkodliwego w trakcie swojej ewentualnej świetlanej kadencji nie podpisze i nie przyklepie? Gratuluję - i proponuję udać się na poszukiwanie mózgu, bo niechybnie Wam gdzieś wypadł.

  Bezsensowne wydaje mi się też medialne zestawianie "kontynuacji tego samego" (Komorowski) ze "zmianą" (Duda). Zmianę realną to może niósłby Kukiz, ale 24 maja nie będzie tego nazwiska na karcie do głosowania. Będzie Komorowski czyli "kontynuacja" oraz Duda czyli.. co? Zmiana? Może jeszcze w sensie "na lepsze"?? Chyba ludziska po prostu sobie żartujecie??!

 • chattab

  Oceniono 3 razy 1

  Śledzę od wczoraj media i dziwi mnie - choć chyba nie powinien - ten klimat grozy i atmosfera sensacji, towarzysząca podawaniu, sondażowych na razie, wyników. Przecież to normalna rzecz w polityce - raz się wygrywa, raz przegrywa, raz jest w koalicji, raz w opozycji. Jak w biznesie czy sporcie. Nie jest to ani powód do euforii, ani też do rwania szat. Dla nas obywateli ma to znaczenie trzeciorzędne. Kto ma głowę na karku i dwie ręce do pracy, ten sobie poradzi i pod rządami Komorowskiego i Dudy. Kto nie potrafi znaleźć pracy, i tak wyjedzie w poszukiwaniu lepszego bytu do Niemiec czy na Wyspy. Z dnia na dzień nie skończą się kolejki do lekarzy-specjalistów, nie naprawi się systemu edukacji, nie przybędzie nam inwencji, wynalazków, prototypów skomplikowanych urządzeń zmieniających świat.

  Dlatego nie rozumiem tej podniety, tego popłochu albo zacierania rąk wśród zwykłych ludzi. Mediom już dawno przestałem się dziwić.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ważne, kto i jak głosuje, ale kto LICZY głosy. Przy liczeniu jest ponoć ogromna ilość ludzi z ramienia PiS (obserwatorów). Czyżby to był skutek?

 • vivek55

  Oceniono 4 razy 0

  Dane ze strony PKW :Duda 39%, Komorowski 29%, Kukiz 21% frekwencja 45% dane z 20 na 51 komisji. Czyli miedzy tymi dwoma coarz wiekszy rozjazd , a nie zbliżają się :)

 • vladcs

  Oceniono 7 razy 5

  A tymczasem, na stronie PKW są wyniki z 20 z 51 okręgów.
  Duda - 39,69%
  Komorowski - 29,14%
  Kukiz - 21,28%.
  Mniejsza różnica jest między Komorowskim a Kukizem niż miedzy Dudą a Komorowskim.

 • Piotr Woszczyk

  Oceniono 2 razy 0

  temu wzroslo do 33 a duda stoi w miejscu jak ja mam w to uwierzyć-całość to szfindel wiekszosc wysmiewała Komorowskiego a gdzie dopiero oddać głos na niego-szacunku prosze

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 1

  No niestety polskie społeczeństwo nie jest takie jak przedstawiają je popularne seriale. Biedne wnętrza, stare samochody, brak pracy i perspektyw. Jeszcze Kiepscy są najbliżej prawdy, jeżeli chodzi o pokazanie sytuacji matetialnej. Bo sami bohaterowie wcale tacy durni nie są, a Ferdek czy Badura to tędzy myśliciele w porównaniu z naszą klasą polityczną z czwartą władzą włącznie. (Niech pani nie bierze tego do siebie, pani Stokrotko).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX