"Włos mi się jeży na głowie, jak słyszę, że Balcerowicz z Petru zakładają partię. PO może stać się ich zakładnikiem"

"Jeżeli rząd zdecyduje się na poprawę płac w sferze budżetowej czy regulacje ograniczające umowy śmieciowe, to związki nie będą miały mandatu do protestów" - mówi Ryszard Bugaj. Były doradca Lecha Kaczyńskiego obawia się sukcesu wyborczego formacji zakładanej przez prof. Leszka Balcerowicza i Ryszarda Petru. Przypomniał w rozmowie dla dodatku "Rz" - "Plus Minus", że to "Balcerowicz ponosi ogromną odpowiedzialność za przyszłe niskie emerytury".
"Gdy słyszę, że Ryszard Petru zakłada z Balcerowiczem partię, to włos mi się jeży na głowie. Bo jeżeli to towarzystwo wejdzie do Sejmu, to PO może stać się ich zakładnikiem" - stwierdził Bugaj.

Twórcy stowarzyszenia Nowoczesna.pl nie wykluczają, że stworzą partię.

Według ekonomisty nowa formacja może być dużym wyzwaniem dla PO. Szczególnie jeśli zdobędzie mandaty w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wtedy, jak stwierdził Ryszard Bugaj, "PO może stać się zakładnikiem" nowego ugrupowania.

"Platforma jest pragmatyczna i nie lubi się porywać na niepopularne reformy. A ewentualna formacja Petru i Balcerowicza może zmusić PO do tego, żeby "reformować", nie bacząc na uwarunkowania. Jacek Rostowski trafnie kiedyś powiedział, że na przeprowadzenie trudnych reform trzeba mieć przyzwolenie społeczne. A Balcerowicz uważa, że reformy są po to, żeby je forsować wbrew opinii większości" - powiedział były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Szansa dla partii Petru będzie dopiero wtedy, jak PO zacznie upadać [BLOG]

Kampania protestów?

Zdaniem Ryszarda Bugaja zbliżająca się kampania przed wyborami parlamentarnymi nie musi wcale upływać pod znakiem protestów związkowców. Choć już teraz manifestacje są na porządku dziennym.

Wszystko zależy od taktyki rządu Ewy Kopacz. "Jeżeli zdecyduje się na poprawę płac w sferze budżetowej czy jakieś regulacje ograniczające umowy śmieciowe, to związki zawodowe nie będą miały mandatu do protestów" - uważa ekonomista.

Związki zawodowe nie będą też w stanie rozwinąć skrzydeł, jeśli głównymi tematami kampanii będą kwestie światopoglądowe i obyczajowe, takie jak in vitro, konwencja antyprzemocowa czy "sprawa dr. Bogdana Chazana".

"Na marginesie, dr Chazan to jest okrutnik, bo decyzja o odmowie przerwania ciąży w sytuacji, gdy dziecko na pewno umrze zaraz po porodzie, jest po prostu okrutna" - mówił Ryszard Bugaj. Jak podkreślił, wpływu na jego ocenę lekarza nie ma decyzja prokuratury, która uznała, że Chazan nie popełnił przestępstwa.

"Wielkość jest nieznośna, bo przypomina nam o naszej małości" - Żakowski o niechęci wobec prof. Bartoszewskiego>>>

Więcej o:
Komentarze (31)
"Włos mi się jeży na głowie, jak słyszę, że Balcerowicz z Petru zakładają partię. PO może stać się ich zakładnikiem"
Zaloguj się
  • lechutek69

    Oceniono 3 razy -1

    Po co to prózne gadanie, panie Bugaj. Prosze przedstawić wlasne pomysły na wysokie emerytury, dobre zarobki na umowach na czas nieograniczony i wogóle dostatnie życie az do smierci. Kazdy chciałby tak mieć. Pytanie, jak to zrobić. Pan, jak na razie, siedzi na tyłku i krytykuje. To każdy potrafi. nawet prezes PIS. Gdzie pańskie zrealizowane pomysły?

  • Elisabeth Dumoulin

    Oceniono 13 razy 1

    Nam się wlos jeży kiedy sluchamy panskich bzdur ktore po telewizorniach pan wygaduje. I proszę się nie porownywac do Petru czy Balcerowicza, jestes pan nikim przy nich.

  • gandalph

    Oceniono 12 razy 6

    "Jacek Rostowski trafnie kiedyś powiedział, że na przeprowadzenie trudnych reform trzeba mieć przyzwolenie społeczne. A Balcerowicz uważa, że reformy są po to, żeby je forsować wbrew opinii większości" "
    Oczywiście Balcerowicz ma rację. Pewne rzeczy trzeba robić nie oglądając się na tzw. "przyzwolenie społeczne", bo głosowaniem nie da się uchylić nie tylko prawa powszechnego ciążenia, ale i prawa popytu-podaży.
    Jeśli ktoś, jak Rostowski, ogląda się na "przyzwolenie społeczne", to znaczy, że szuka pretekstu, aby nic nie robić, brać pieniądze i pie.dzieć w stołek.

  • klakson49

    Oceniono 10 razy -8

    Ta twarz, a raczej maska mówi wszystko. Prymitywny Lepper korzystając ze swojej chłopskiej filozofii potrafił ocenić tego "uzdrowiciela gospodarki". Trybunał czeka!

  • klakson49

    Oceniono 24 razy -4

    O Petru nie ma co mówić. Niedouczony magisterek, który biznes lizał tylko przez szybę. Natomiast Balcerowicz stanowi poważne zagrożenie. Przedsiębiorcy do dzisiaj nie potrafią odtworzyć gospodarkę. On nie potrafił naprawiać, jego domeną było pozostawienie zgliszcz. Tylko tchórzostwo znamienitych ekonomistów nie pozwala im na powiedzenie co o tym pseudo naukowcu myślą. On potrafi robić tylko pieniądze na fundacjach. Już stragan na targowisku go przerasta.

  • januszyukio

    Oceniono 16 razy 0

    NAREŚCIE BĘDZIE POWIEW NOWEGO KLIMATU NA SCENIE POLITYCZNEJ. JESTEM ZA!!!!!

  • iha-iha-iha

    Oceniono 15 razy -3

    a będzie się nazywać Polska Zjednoczona Partia Złodziejska

  • clash67

    Oceniono 24 razy 6

    Po złodziejskiej prywatyzacji, OFE czas na resztki oszczędności Polaków w bankach.

  • doni72

    Oceniono 8 razy 0

    "Obiektywna"gazetka odpowiednio przedstawila Ryszarda Bugaja,tak zgodnie z linia lichwiarzy.Jak powstnie nowa partia lichwy i bedzie rzadzic to 2 razy wiecej Polakow da moge,bankowo,albo powstanie polski "majdan".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX