Siemoniak: Zatopienie mistrali to wielkie marnotrawstwo. Zapytam o to ministra obrony Francji

- Będę z ministrem obrony Francji obserwował manewry w Drawsku. Spytam o sprawę mistrali - mówił minister Tomasz Siemoniak w Poranku Radia TOK FM. Wicepremier i szef MON nie kryje, że uważa decyzję o ewentualnym zatopieniu dwóch mistrali zbudowanych dla Rosjan za kontrowersyjną.
Informację, że scenariusz zatopienia dwóch mistrali wyprodukowanych dla Rosji jest poważnie brany pod uwagę , podał dziennik "Le Figaro".

- Uznałbym to za wielkie marnotrawstwo - skomentował w TOK FM szef MON wicepremier Tomasz Siemoniak. Zwrócił też uwagę, że sprzęt wojskowy produkowany na zamówienie jest dopasowany do potrzeb odbiorcy. Dlatego "jest niesprzedawalny".

Kłopoty z "rosyjskimi" mistralami zaczęły się po zaangażowaniu Kremla w kryzys ukraiński. Umowę zawieszono, ale nie zerwano.

- Zapytam o tę sprawę ministra obrony Francji. Będziemy razem obserwować manewry w Drawsku. Jeśli dojdzie do zatopienia, postaram się, żeby panią zaproszono na to widowisko - obiecał Janinie Paradowskiej minister Siemoniak.

Więcej o:
Komentarze (69)
Siemoniak: Zatopienie mistrali to wielkie marnotrawstwo. Zapytam o to ministra obrony Francji
Zaloguj się
 • rabieg

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Siemoniak kup pan Mistrale dla Ukrainy.

 • goplana24

  Oceniono 3 razy 1

  Ty cherubinku ukraiński to możesz się zapytać czy możesz iść siusiu......

 • kacap_z_moskvy

  Oceniono 4 razy 0

  Tez uwarzam, ze niech PRL kupi. Komuchy z nad Wisly beda musiali dokupic w ROsji caly sprzet do niego (bo jest dostosowany do rosyjskiego, w tym wszystkie windy helikopterowe na przyklad) od broni palnej, systemow antylotniczych, a z po smiglowce. Z przyjemnoscia wam sprzedamy!

 • gadojan

  Oceniono 6 razy 4

  A co to was obchodzi co Francuzi zrobia z tymi lajbami?

 • metenburg

  Oceniono 13 razy 3

  A co Siemoniakowi do czyichs interesow z Mistralami ? Zatopic to raczej Siemoniaka za bezkrytyczna pomoc i zaangazowanie w ukrainska rozpierduche. Czy ukrainskie pochodzenie Siemoniaka to nie konflikt interesow z piastowaniem jego stanowiska.

 • blue911

  Oceniono 16 razy -4

  A ten ukrainski naczalnik znow zabral glos??? Do budy! Czy czeki natowskie za popieranie zbrojen juz zrealizowane?

 • plautilla

  Oceniono 16 razy 4

  Siemoniak lobbysta ukrainski w polskim rządzie - palant. Przepłacił ich helikoptery; tak zapłacił już Franzuzom za minstrale, więc bez strat mogą je zatopić. Panie Boże uwolnij nas od skorumpowanych i anypolskich nędzników w rządzie tubylczym.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 21 razy -1

  A na placu czerwonym, zgodnie z naszymi przewidywaniami, zesrala sie slawetna Armata, hue, hue.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX