Nocne Wilki chcą pozwać Niemcy. Za anulowanie wiz

Klub rosyjskich motocyklistów przygotowuje pozew przeciwko niemieckim władzom. Według motocyklistów anulowanie wiz było bezprawne. - Nocne Wilki nie są zakazaną organizacją ekstremistów - mówił ?Izwiestii? Aleksander Załdostanow, przywódca grupy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Informację o pozwie podał dziennikowi "Izwiestia" lider Nocnych Wilków Aleksander Załdostanow. Zaznaczył, że grupa wynajęła już niemieckiego prawnika, który będzie reprezentował ich interesy. Według Załdostanowa wizy zostały cofnięte bezprawnie, a Nocne Wilki nie są zakazaną organizacją ekstremistów, tylko klubem motocyklowym.

- Niedługo wniesiemy pozew przeciwko zakazowi wjazdu do Niemiec, anulowaniu wiz oraz deportacji naszych bikerów z terenu Niemiec (doszło do tego na początku maja - red.) - mówił Załdostanow "Izwiestii". - Aktualnie zbieramy wszystkie niezbędne dokumenty. Wspierają nas nasi europejscy przyjaciele, którzy również pomogli nam znaleźć prawnika, który będzie reprezentował nas w sądzie - tłumaczył. Jego zdaniem decyzja niemieckich władz nie ma rzeczywistych podstaw prawnych i jest motywowana politycznie.

Jak powiedział "Izwiestii" przedstawiciel niemieckiej ambasady w Rosji, dotychczas nie wpłynęły żadne skargi związane z wizami wydanymi Nocnym Wilkom.

Rajd na 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej

Grupa Nocnych Wilków, nazywająca się przyjaciółmi Putina, zorganizowała rajd przez Europę mający na celu uczczenie 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Nie wszystkie kraje zgodziły się jednak na ich przejazd: wśród tych, które zabroniły im wstępu na swoje terytorium, były m.in. Niemcy i Polska. Teraz - w porozumieniu ze swoimi zaprzyjaźnionymi klubami motocyklowymi w Europie - Nocne Wilki przygotowują pozew, który kwestionuje decyzję niemieckich władz o anulowaniu im wiz.

Zagrożenie porządku publicznego

Niemieckie władze argumentowały swoją decyzję tym, że przy pozyskaniu wiz motocykliści podali nieprawdziwe informacje. Jeszcze w kwietniu stanowisko w sprawie niewpuszczenia Wilków na terytorium Niemiec zajęło tamtejsze MSW. Obecność motocyklistów - zdaniem niemieckiego ministerstwa - stanowiła potencjalne zagrożenie naruszenia porządku i bezpieczeństwa publicznego. Minister spraw wewnętrznych powiedział, że Niemcy rezerwują sobie prawo do podjęcia wszelkich niezbędnych środków, aby zapobiec temu zagrożeniu, w tym odmowę wjazdu i adekwatne działania policji.Jak donosił jeszcze w kwietniu "Bild", kanclerz Niemiec miała zachęcać Ministerstwo Spraw Zagranicznych do cofnięcia wiz Schengen Nocnym Wilkom. Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (171)
Nocne Wilki chcą pozwać Niemcy. Za anulowanie wiz
Zaloguj się
 • czolowykoltun

  Oceniono 1 raz 1

  Najpierw zachodnie ubrania i motocykle a teraz, ze co? ze niezawisłe sady i prawo?

  Oj nierosyjskie są te wilki.

 • v.prl.pisiorow

  0

  ....

  nie wiem czemu ten artykuł, wiele mówiacy, zniknal z pierwszej strony

  wyborcza.pl/1,75477,17871580,Zolnierz_z_malym_kotkiem__W_Rosji_stanal_pierwszy.html#BoxGWImg

 • hosess

  Oceniono 1 raz 1

  kończąc temat, w czym problem...był?

 • hosess

  Oceniono 1 raz -1

  a ja uważam, że trzeba było pozwolić im przejechać i tyle, tak naprawdę
  to oni osiągnęli to co chcieli, osiągnął to Putin (piszę z dużej litery, bo to jest
  należne głowie państwa)
  rozdymanie i rozdmuchanie tego było głupie, bo co? bo przejazd
  kilkunastu cyklistów nie jest w stanie zagrozić żadnemu państwu, chyba
  że istniało zagrożenie przewożenia przez nich bomb atomowych!

 • kulbaccyrj

  Oceniono 3 razy -1

  rosjanie uczą się demokracji Czyżby?:}

 • zigzaur

  Oceniono 5 razy 5

  Durna kacapska mentalność:
  "Wygramy w sądzie, bo mamy znajomości."
  U nich może tak jest. Sądownictwo podporządkowane partii i skorumpowane. Ale jak nie ma być korupcji, skoro prezydent "włapu"?

 • pinkus61

  Oceniono 9 razy 5

  Mieli czołgami w trzy dni do Warszawy przyjechać, a okazuje się, że kauzyperdów wynajmują aby pozew do sądu złożyć, wojna hybrydowa znaczy, ciąg dalszy. Straszne fujary....

 • mily_niemiec

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego Pani Anna Maria Dyner sie tu wypowiada, skoro w nie ma pojecia o tym, ze druga wojna swiatowa i wielka wojna ojczyzniana to dla Ruskich wcale nie to samo???
  Wielka wojna ojczyzniana zaczela sie (data napisana na pomnikach w Rosji) nie w 1939, a dopiero w momencie, kiedy Niemcy napadly na Zwiazek Radziecki (zrobili to po zatankowaniu czolgow i wszelkich wozow bojowych paliwem Stalina).

 • villiers

  Oceniono 4 razy 0

  "Zarówno Czechy, jak i Słowacja, Austria, Niemcy i oczywiście Białoruś nie wyraziły żadnego niezadowolenia z powodu zapowiadanej akcji patriotycznej Rosjan. W odpowiedzi na sprzeciwy Polaków Aleksandr Załdostanow [lider Nocnych Wilków - red.] zapowiedział, że żadne protesty nie powstrzymają go od planów"
  Zmieniając stare przysłowie : Kowal zawinił, Polaka powiesili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX