Kaczyński dla "wSieci": Co jeśli Duda nie wygra? "Już dziś zajmuje wybitne miejsce w naszym obozie"

Wygrana w wyborach to dla PiS przede wszystkim powrót do prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego, "lewarowanie pozycji naszego kraju". A przegrana? Kaczyński nie chce się zajmować takim scenariuszem. "Z pewnością już dziś Andrzej Duda zajmuje wybitne miejsce w naszym obozie, tu nie ma najmniejszej wątpliwości" - mówił prezes PiS w rozmowie z tygodnikiem "wSieci".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kaczyński dokonał też oceny mniej popularnych kandydatów w wyborach prezydenckich. Słabe notowania Magdaleny Ogórek pokazują, że "Leszek Miller płaci dziś za swoją nieprzemyślaną politykę". Nie chodzi jednak o nieznaną kandydatkę, a "trzymanie się obozu PO".

Paweł Kukiz natomiast odbiera głosy najmocniejszym kandydatom. "Z pewnością gdyby nie Paweł Kukiz, notowania Andrzeja Dudy byłyby jeszcze wyższe" - uważa Kaczyński.

Koalicja? "Nie wiadomo, co jutro wymyślą"

Prezes PiS porusza również temat ewentualnej koalicji w przyszłej kadencji parlamentu. "My w żadnym razie nie rezygnujemy z planu uzyskania samodzielnej większości. Mamy za sobą doświadczenie rządzenia z koalicjantami, o których nie wiadomo, co jutro wymyślą" - skrytykował. Czy Kukiz i Korwin-Mikke mogą osiągnąć dobry wynik w jesiennych wyborach? "Palikotowi się udało, ale on miał jednak potężne poparcie medialne" - stwierdza.

Zniesławianie za pieniądze

Prezes PiS poruszył też kwestię wypowiedzi szefa FBI. Jego zdaniem Polska powinna "wydawać spore pieniądze na promowanie prawdy". Uściślił, że chodzi m.in. o filmy ze znanymi aktorami i najlepszymi reżyserami, by dotrzeć do opinii światowej.

Mówienie o marginesie, który "obciąża cały naród", ma pojawiać się natomiast w innych polskich filmach - "Idzie" i "Pokłosiu".

"To już ma praktyczne skutki. To już dotyczy każdego Polaka, który choćby turystycznie wyjeżdża za granicę. To odwrócenie prawdy straszliwie nas poniża" - ocenił Kaczyński.

Ponadto prezes PiS uważa, że "elity" zgadzają się na zniesławianie Polski "za pieniądze, za granty gotowi są na wszystko, na wsparcie każdej bzdury i odwrócenie każdej prawdy". "Pewna część pójdzie na wszystko za dosłownie parę groszy" - mówi.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (233)
Kaczyński dla "wSieci": Co jeśli Duda nie wygra? "Już dziś zajmuje wybitne miejsce w naszym obozie"
Zaloguj się
 • adam.2x

  0

  "Wybitne miejsce" w ustach Prezesa powinno niepokoić. Już byli tacy i rzeczywiscie zostali wybici.

 • kumiegawa

  0

  Dlaczego w tej kampanii wyborczej zapomniano pięknego, porywającego hymnu PIS-u "Kilka prostych słów" Pięknie wykonywał ten hymn Tadeusz Skotnicki.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz 1

  Kto w polityce
  Chce być szczęśliwy,
  Ten " Szefowi Partii "
  Niech jest spolegliwy.

 • lehoo

  Oceniono 2 razy 2

  Jak to, co ? Kurdupel ogłosi kolejne zwycięstwo moralne. Bodaj, czy nie dziewiąte z kolei.

 • kov02

  Oceniono 4 razy 4

  Karzeł moralny, umysłowy i fizyczny.

 • hipis3308

  Oceniono 4 razy 4

  Jeśli chodzi o promocję Polski i polaków,to już dawno prezes Jarosław wraz z nieżyjącym bratem prezydentem Lechem,wypromowali polaków jako złodziei,którzy nawet ukradli księżyc.

 • safom

  Oceniono 2 razy 2

  Lubię tego chłopa. Nawet nie domyślacie się za co.

 • Hanna Kotys

  Oceniono 5 razy 5

  To już dotyczy każdego Polaka, który choćby turystycznie wyjeżdża za granicę

  a ile razy kaczynski byl turystycznie za granica? zna jakis jezyk ,pracował u kogos na obczyznie? skad tak dobrze wie jak traktuje sie polakow ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX