Nepal. Zaginiona Polka odnalazła się. Rodzina: "Dziękujemy za pomoc"

Elżbieta, 25-latka, która zaginęła w Nepalu podczas trzęsienia ziemi, odnalazła się. "Siostra Ela odnaleziona. Dziękujemy za pomoc" - zakomunikował dziś na Facebooku jej brat.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie jednej osoby w obliczu strasznej tragedii wielu tysięcy Nepalczyków, którzy stracili bliskich i swoje domy, może wydawać się nieistotne. Jednak dla naszej rodziny było sprawą najwyższej wagi" - napisał dziś na Facebooku brat 25-letniej dziewczyny. "W imieniu swoim, Elżbiety i całej rodziny z całego serca dziękujemy wszystkim osobom z całego świata, które bezinteresownie zaangażowały się w pomoc w tej trudnej dla nas sytuacji".

MSZ wiedział o zaginięciu Elżbiety

Elżbieta Bargiel, siostra alpinisty Andrzeja Bargiela, przebywała w kraju turystycznie. Nie kontaktowała się z najbliższymi od 16 kwietnia. Prawdopodobnie przebywała w rejonie dotkniętym katastrofą, między stolicą Nepalu, Katmandu, a miastem Pokhara. Informację o tym, że zamierza udać się w tamten rejon, przekazywała rodzinie 16 kwietnia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych było poinformowane o sytuacji i prowadzeniu poszukiwań Polki.

MSZ na swojej stronie informuje, że w Nepalu może przebywać jeszcze ok. 100 polskich turystów. Ministerstwo podkreśla, że nie chodzi o osoby uznane za zaginione, tylko polskich obywateli przebywających w Nepalu. Nie ma na razie informacji, że Polacy ucierpieli w trzęsieniu ziemi.Tragiczny bilans trzęsienia. Nepal prosi o pomoc

Najnowszy, ale niestety nieostateczny bilans sobotniego trzęsienia ziemi to 6,2 tys. osób i prawie 14 tys. rannych. "Według wstępnych szacunków 8 milionów ludzi w 39 okręgach Nepalu zostało dotkniętych kataklizmem, z czego ponad 2 miliony w 11 bardzo poważnie zniszczonych regionach" kraju, gdzie mieszka 28 mln ludzi - podsumowuje ONZ.

Tysiące mieszkańców Katmandu spędziły trzecią noc z rzędu pod gołym niebem, bojąc się wrócić do swych domów. Do akcji ratunkowej i poszukiwawczej zostały zaangażowane prawie cała nepalska armia i policja.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (51)
Nepal. Zaginiona Polka odnalazła się. Rodzina: "Dziękujemy za pomoc"
Zaloguj się
 • starszy-65

  Oceniono 1 raz -1

  Fajna dziewczyna ale po co się odnalazła?

 • mic234

  Oceniono 14 razy -4

  No to teraz panienka ma występ w Tańcu z gwiazdami zapewniony. A jak brat się jeszcze postara to i u p. Olejnik...

 • cezaris

  Oceniono 9 razy 1

  Swoją drogą, Ela powinna przynajmniej wysłać sms-a do rodziny po katastrofie, zaraz jak to było możliwe. Nie martwiliby się niepotrzebnie.

 • akonto_gazeta

  Oceniono 30 razy 24

  Odnalazła się. I chwała!
  Szkoda, że z artykuliku nie dowiadujemy się niczego więcej, niż z tytułu...
  W jakich okolicznościach się znalazła, dlaczego się nie skontaktowała wcześniej?

 • 123waz

  Oceniono 46 razy -10

  to co nie umiała smarkata dać wiadomosc do Polski, na co czekała, wiedziała , że będą ją szuikać.

 • belle.du.jour

  Oceniono 68 razy 16

  Bardzo się cieszę :)
  I czekam na jad rodaków, którym fakt, że dziewczyna przeżyła wybitnie zepsuł majowy poranek.. ;)

 • ciotka_ltd

  Oceniono 46 razy -12

  A gdzie nazwiska i fotki pozostalej setki Polakow, by ruszyli szanowne tylki o ile moga i starali sie jakos skontaktowac z umierajacymi z niepokoju rodzinami? Mniej fotogeniczni?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX