Trzęsienie ziemi w Nepalu. Ratownicy po pięciu dniach wyciągnęli z gruzów żywego nastolatka

Po pięciu dniach poszukiwań z gruzów w Katmandu wyciągnięto piętnastoletniego chłopca. Ratownicy przeszukujący ruiny budynków zawalonych na skutek trzęsienia ziemi w Nepalu musieli wyciągnąć go spomiędzy zawalonych pięter.

Polub i bądź na bieżąco!

Trzęsienie ziemi w Nepalu. Ratownicy wyciągnęli żywego nastolatka z ruin budynku, w którym przebywał w momencie katastrofy. Chłopak czekał na pomoc aż pięć dni.

Kiedy ratownicy wydobyli go z gruzów i na noszach wynosili go z miejsca, w którym był uwięziony, tłum obserwujący akcję ratunkową wiwatował z radości. Jego twarz była pokryta pyłem. Lekarze natychmiast podłączyli go do kroplówki, a na szyję założono mu niebieski kołnierz usztywniający. Wyglądał na zdezorientowanego i mrużył oczy w słońcu.

Trzęsienie ziemi w Nepalu. Bezcenne zabytki Katmandu legły w gruzach

"Dla ocalenia ludzkiego życia zaryzykujemy prawie wszystkim"

Amerykańska agencja pomocy międzynarodowej USAID pracowała nad wydobyciem chłopca z gruzów przez wiele godzin. Andrew Olvera, przewodniczący grupy ratunkowej USAID, powiedział, że chłopiec był uwięziony dość blisko powierzchni, ale utknął pomiędzy dwoma piętrami zawalonego budynku. - Piętra zawaliły się i chłopiec był przygnieciony pomiędzy nimi - stwierdził i dodał, że istniało duże ryzyko, że zapadną się kolejne duże kawałki betonu.

- Cała operacja jest niebezpieczna - mówił w trakcie akcji ratunkowej Olvera. - Ale jest ryzyko i jest korzyść. Dla ocalenia ludzkiego życia zaryzykujemy prawie wszystkim - podkreślił.

Z powodu trzęsienia ziemi w Nepalu zginęło co najmniej 5500 osób.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (9)
Trzęsienie ziemi w Nepalu. Ratownicy po pięciu dniach wyciągnęli z gruzów żywego nastolatka
Zaloguj się
 • boobooo

  Oceniono 1 raz 1

  Swietnie, a co tam z naszymi rodakami "himalaistami" czekajacymi na helikopter zeby zaoszczedzic czterech dni marszu do Katmandu? Doszli juz czy nadal oczekuja aby rzad Nepalu zajal sie zamiast rannymi, chorymi i zagrzebanymi

 • chi-neng

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem co jest trescia niedozwolona w moim RE- komentarzu ?:

  Dla tych to LUDZI przekazuje moje najwyzsze uznanie i szacunek.

 • chasingcars

  Oceniono 15 razy 15

  Oby wiecej takich cudow! Duzo zdrowia dla chlopaka i szacunek dla ratownikow.

 • usz_misiatek

  Oceniono 16 razy 16

  Wspaniala sprawa.

 • zyjatko54

  Oceniono 12 razy 4

  A to się rodzina ucieszyła.

 • fakit.pl

  Oceniono 34 razy 22

  Tłum ma dwa stany skupienia: albo wiwatuje, albo rzuca kamieniami.

 • Oceniono 57 razy 55

  Nie wyobrażam sobie przez co ten chłopak musiał przechodzić przez te 5 dni. Co mu się musiało w głowie dziać. Pełen szacunek dla ratowników!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX