Dymisja Cezarego Grabarczyka. Kidawa-Błońska: "Wokół tego stanowiska powinna być cisza"

Dymisja Cezarego Grabarczyka. - Na ministrze sprawiedliwości nie może być żadnego cienia nieprawidłowości. Wokół tego stanowiska powinna być cisza - powiedziała w Kontrwywiadzie RMF FM rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Dodała, że Grabarczyk sam złożył dymisję.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdanie "Czarku musisz odejść" nie padło - zapewniła rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska w programie Konrada Piaseckiego Kontrwywiad RMF FM. - Wczoraj wieczorem minister Grabarczyk przyjechał do kancelarii pani premier z gotową dymisją - wyjaśniła rzeczniczka. Zwróciła też uwagę, że miały na to wpływ doniesienia medialne, które pojawiły się kilka dni temu.

"Grabarczyk uważa, że nie złamał prawa"

- Grabarczyk doskonale wie, jakie są standardy w PO, ale też jest politykiem odpowiedzialnym. Na ministrze sprawiedliwości nie może być żadnego cienia nieprawidłowości. Wokół tego stanowiska powinna być cisza - dodała i przypomniała, że Grabarczyk uważa, że nie złamał prawa. - Chciałabym, żeby kropkę nad i postawiła prokuratura. Grabarczyk zrobił rzecz najwłaściwszą - podkreśliła.

Kidawa-Błońska zapytana przez Piaseckiego, czy ta dymisja ma wpływ na kampanię prezydencką, potwierdziła. - Ale gdyby nie było kampanii, to by też się nie utrzymał. Trzeba szybko podejmować takie decyzje - powiedziała. - Mam nadzieję, że ta sprawa nie zaszkodzi Bronisławowi Komorowskiemu. Ludzie oceniają go za to, co robi. To nie pierwsza dymisja - dodała.

"Nie wiem po co ludzie starają się o pozwolenie na broń"

Rzeczniczka powiedziała również, że nie wiadomo jeszcze, kto będzie zastępcą ministra, "ale znając premier decyzja zapadnie szybko, bo do końca kadencji zostało mało czasu".

Piasecki zapytał też, czy Grabarczyk powinien pozostać wiceprzewodniczącym PO. - Zasady są jasne od dawna. Jeśli ktoś ma postawione zarzuty prokuratury, nie powinien być członkiem partii - odpowiedziała i przypomniała, że w sprawie Grabarczyka, prokuratura postawiła zarzuty nie ministrowi a policjantom. - Nie wiem, po co ludzie starają się o pozwolenie na broń, ale to inna kwestia - zakończyła.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (93)
Dymisja Cezarego Grabarczyka. Kidawa-Błońska: "Wokół tego stanowiska powinna być cisza"
Zaloguj się
 • czysty.harry

  Oceniono 1 raz 1

  Standardy w Platformie ? Złodziejstwa i oszustwa jak najbardziej.

 • nilpferd13

  Oceniono 3 razy 3

  szanowna pani rzecznik!
  """".... Na ministrze sprawiedliwości nie może być żadnego cienia nieprawidłowości. Wokół tego stanowiska powinna być cisza.....""""
  proszę nie opowiadać głupot!!
  Nie chodzi jedynie o ministra sprawiedliwości!!!! Wszyscy ministrowie, cała ELYTA POLYTYCZNA - razem i osobno - powinni być poza wszelkimi podejrzeniami!! Powinni być "czyści jak łza"...
  My utrzymujemy tych ministrów i wszystkich urzędników panstwowych!! My jesteśmy waszym pracodawcą!!
  Gdyby mój szef dowiedział się, że zrobiłam coś złego, wyleciałabym z pracy na zbity pysk!!
  Klasyk Sienkiewiczz miał rację: polskie panstwo funkcjonuje jedynie teoretycznie...

 • zbych1rych

  Oceniono 4 razy -2

  Grabarczyk jest światkiem w prokuraturze, natomiast "pędzący królik niejaki mariusz kamiński jest po wyroku. Pan Minister ma opuścić wszystkie stanowiska administracyjne i polityczne , pedzacy królik czyli sekciarz pis-komuny ma być awansowany. . tak głupich dziennikarzy7 można spotkać tylko w Polsce nie mówiąc o nacjonalistach - narodowcach z pis sekty.

 • rvb

  Oceniono 5 razy 3

  Padło za to: panie Grabarczyk, wyp... pan!

 • ulanzalasem

  Oceniono 4 razy 2

  Sienkiewicz już bryluje w mediach, jest zapraszany do TOKFMu. Afery nie wyjaśnił, chociaż z Tuskiem obiecali co innego. I nie o język wypowiedzi podsłuchiwanych osób chodzi, jak to nam wmawiali, niech sobie taki będzie. Problemem jest to o czym mówili i podejście do poruszanych tematów, słownictwo nie oburza jak chcieliby wmówić niektórzy redaktorzy, oburzające były poruszane tematy, gierki, kupczenie stanowiskami i przepisami.
  SLD było partia mierną i taką pozostało, ale kiedy się do nich dobrali to byli rozszarpywani, a tutaj PO się skarży na presję...Gdyby takie same afery i wpadki spotkały inne partie to przecież zaserwowany by im medialny lincz. Nie trzeba popierać PiSu, Palikota czy innej partii, ale przecież poziom niekompetencji, obłudy polityków Platforma po prostu poraża. Widać, że te dwie kadencje odebrały im rozum.

 • jola5033

  Oceniono 3 razy 1

  I tak w to nikt nie uwierzy, że odszedł z "dobrej woli".......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX