Afera lekowa. Dlaczego niektórych leków brakuje w aptekach? Michał Janczura tłumaczy w minutę

Afera lekowa. Michał Janczura tłumaczy, o co chodzi w tzw. odwróconym łańcuchu dystrybucji, czyli procederze, dzięki któremu leki, które powinny trafiać na polski rynek, są sprzedawane za większe pieniądze zagranicę.
O aferze lekowej piszemy na TOKFM.pl od jakiegoś czasu. Ostatnio o Wojewódzkim Inspektoracie Farmaceutycznym, który stwierdził w jednej z aptek tzw. odwrócony łańcuch dystrybucji . A na czym to działanie polega? To tłumaczy nasz reporter, autor materiału, Michał Janczura.

Więcej o:
Komentarze (11)
Afera lekowa. Dlaczego niektórych leków brakuje w aptekach? Michał Janczura tłumaczy w minutę
Zaloguj się
 • Marek Zemsta

  0

  "Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju"
  Tyle w temacie

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 1 raz 1

  Mnie bardziej interesuje odpowiedź na pytanie, które ma miliony Polaków dziś: dlaczego w Krakowie Excedrin (20 pigułek) kosztuje od 17 do 20 złotych, a w pobliskiej Częstochowie kosztuje 9 złotych? Rząd polski musi umieć na to odpowiedzieć!

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  tak to ministerek 'szczur' karierowicz kolejny raz POprawil warunki leczenia ... i kolejny sukces platfusiarow odfajkowany...

 • ilanek

  Oceniono 3 razy -3

  Kto to jest Michał Jaczura ?

 • Arnold Buzdygan

  Oceniono 11 razy 1

  Leków brakuje bo KONCERNY ich NIE DOSTARCZAJĄ.
  To ich świadoma i celowa polityka, a pytanie brzmi dlaczego nasz rząd im na to pozwala?
  Dlaczego w trybie natychmiastowym nie uzupełni rynku lekami z Indii na co zezwalają przepisy prawa?
  Kto i ile z Władz bierze łapówki za to, że rząd nic nie robi ?

 • abstracto

  Oceniono 10 razy 6

  No cóż... Kolejny przykład tego, że rządzą nami od lat albo skorumpowani sprzedawczycy i zdrajcy, albo durnie i ignoranci. Stawiam na to, że mieszanka jednych i drugich.
  Apteki robią wredny biznes, ale jeśli mogą? A chyba jednak mogą, skoro wszyscy mówią o tym już od lat, a nikt nie idzie siedzieć. Kto traci? Jak zwykle u nas: społeczeństwo. Kto zyskuje? Cóż; pewnie aptekarze, ale sądzę, że też i kilku stanowiących prawo, może kilku, którzy powinni stać na jego straży... No imho nie ma innej możliwości...

  To samo dzieje się wciąż w innych dziedzinach. I tak już od ca 20 lat. Oni nas wykończą. Chyba, że znajdziemy sposób by się obronić. Nie żywię jednak nadziei,  że tym sposobem mogą być jakieś wybory.

 • proteusz33

  Oceniono 4 razy 4

  W służbie zdrowia jest tak że jak zarabiasz na lewo to trzeba się z kolegami podzielić.Inaczej wyleją cię z partii.
  Rada nadzorcza spółki Szpitale Wielkopolski, której do niedawna był prezesem, podważyła podpisane przez niego faktury na kwotę 150 tys. zł, którymi zapłacono za różne usługi firmie jego znajomego. Rafał Grupiński, przewodniczący wielkopolskich struktur Platformy Obywatelskiej, której członkiem jest Jędrzejewski, zażądał usunięcia go z partii. Wytłumaczenia się z faktur zażądał od Jędrzejewskiego także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
  Rafał Grupiński, Filip Kaczmarek, Tomasz Nowak nakłaniali mnie do zatrudnienia konkretnej osoby na konkretnym stanowisku – ujawnił Jędrzejewski, pokazując dziennikarce prowadzącej wywiad jako dowód SMS-y, jakie otrzymał od polityków. – Jeśli przyczyną mojego odejścia ma być niesubordynacja i to, że nie jestem wystarczająco sterowalny, to jestem gotów ustąpić nawet teraz

 • turbo-liberal

  Oceniono 9 razy -1

  Ja to wytłumaczę w 3 sekundy: Socjalizm. dopłaty, recepty, koncesje :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX