Hartman: Pawlak w Częstochowie poparł Komorowskiego. Niezmordowany Waldemar wraca do gry

Waldemar Pawlak, występując obok Bronisława Komorowskiego w Częstochowie, "nieformalnie, acz niedwuznacznie" poparł urzędującego prezydenta w zbliżających się wyborach - pisze Jan Hartman w serwisie Polityka.pl. To problem dla Janusza Piechocińskiego. "Niezmordowany Waldemar wraca do gry" - pisze filozof.
Waldemar Pawlak do dziś nie poparł oficjalnie Adama Jarubasa jako kandydata PSL na prezydenta. Wystąpił natomiast u boku Bronisława Komorowskiego jako szef Ochotniczych Straży Pożarnych na pielgrzymce do Częstochowy. "Wyborca PSL otrzymał jasny sygnał: jeśli popierasz prezesa Pawlaka, zapomnij o Jarubasie - głosuj na Komorowskiego" - pisze na swoim blogu w serwisie Polityka.pl prof. Jan Hartman.

"Dni Piechocińskiego są policzone"

Zdaniem filozofa to sygnał, że "niezmordowany Waldemar wraca do gry". Czyni to sposobem "na Ogórek". Podobnie jak w przypadku Magdaleny Ogórek, Jarubas jest w partii raczej mało popularny. Więc Pawlak z czystym sumieniem może się od kandydata odciąć, czekając aż zatonie w wyborach, ciągnąc na dno Janusza Piechocińskiego.

"Skoro Pawlak dogadał się z Komorowskim, to dni Piechocińskiego są policzone" - uważa Hartman. Jego zdaniem nieudolna kampania Ogórek przysporzy Komorowskiemu 2-3 proc. głosów, a wolta Pawlaka kolejnego procenta. Wszystko razem, zdaniem publicysty, daje reelekcję prezydenta w pierwszej turze. Za którą Ewa Kopacz odpowiednio się Pawlakowi odwdzięczy.

Cały wpis w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (25)
Hartman: Pawlak w Częstochowie poparł Komorowskiego. Niezmordowany Waldemar wraca do gry
Zaloguj się
 • gawor4

  0

  cyborg Waldemar został przeprogramowany ze starego, krwiożerczego T-800 na ciekłokrystaliczny T-1000 i wysłany do obrony Bronka.

 • razb1947

  Oceniono 3 razy -1

  Pawlak to fałszywy lizus Komorowskiego zamiast być za swoim kandydatem PSL Jarubasem to idzie za kandydantem za WSI i to z innej partii - fałsz do potęgi n.

 • mjwpu

  Oceniono 5 razy 1

  Co tam Panie w Kościerzynie , oj tam Kędzierzynie.
  Kompromitacja i wpaka goni jedna za drugą...

 • filan_trop

  Oceniono 6 razy 2

  Moze juz przygotowuje sie do nowego zamach stanu z konfidentami,i agentami KGB,jak w 1992 roku na demokratycznie wybrany rząd Olszewskiego.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 9 razy 1

  Na zdjęciu na srodku władca, po bokach parobasy.

 • masz01

  Oceniono 3 razy -3

  Hartman? - to ten "ałtorytet łod" kazirodztwa?

 • ador43

  Oceniono 11 razy 5

  Z tym gazem to Pawlak dal siana.Klecznik rydzyka, Piechocinski, powinien sam zlozyc urzad i nie srac w koalicje,bogobojny to znaczy durny,do krow a nie do wladzy.

 • r0b0l

  Oceniono 6 razy 4

  tęskni świnia do koryta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX