Wybory prezydenckie 2015. Ogórek w TVP: Mainstream ruszył, żeby urwać mi kilka procent poparcia

Magdalena Ogórek oświadczyła w wywiadzie dla TVP, że "mainstream ruszył", by odebrać jej poparcie, które miałoby przejść na rzecz Bronisława Komorowskiego. Przyznała również, że SLD przeznaczyło na jej kampanię "bardzo skromne środki".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Gdybym miała opierać się na różnych plotkach i opowieściach, to pewnie nie byłoby mnie tutaj, bo on mówił 9 stycznia u wszelakich komentatorów, publicystów i w różnych mediach, że na pewno się wycofam, że to koniec kampanii, że nie mam żadnego wsparcia i proszę - dwa tygodnie do wyborów i ja trwam - mówiła kandydatka SLD na urząd prezydenta.

Pytana o stosunki między nią a Leszkiem Millerem odpowiedziała, że ich przyjaźń jest nie szorstka czy dobra, ale "właściwa". - To jest moja kampania wyborcza, Magdaleny Ogórek. Ja podejmuję w niej wszystkie decyzje i robię tak, żeby ta kampania wypadła jak najlepiej dla wszystkich Polaków - tłumaczyła.

Czy Magdalena Ogórek okaże się być gwoździem do trumny SLD? >>>

"Nigdy nie byłam asystentką"

Prowadzący rozmowę Krzysztof Ziemiec zauważył, że wcześniej nie interesowała się problemami Polaków, o których dziś mówi, choć była obecna w polityce, m.in. jako asystentka Grzegorza Napieralskiego. - Nie miałam mocy sprawczej, pracowałam jako dziennikarka - odpierała zarzuty i dodała, że "nigdy nie była asystentką". - Nic nie wiem na ten temat. Rozumiem, że temu politykowi wydawało się, że miał asystentki z doktoratem. Nie, tak nie było - stwierdziła.

Nie chciała jednak ujawnić, czym się zajmowała podczas pracy w biurze ówczesnego szefa Sojuszu.

Zaznaczyła również, że kwota, jaką SLD przeznaczył na jej kampanię, to "bardzo skromne środki". - Nie wydaje mi się, żeby to był milion, wręcz jestem tego pewna, że taka kwota nie została przeznaczona na tę kampanię, jednak dokładnych danych nie mam - stwierdziła.

Magdalena Ogórek zadeklarowała, że weźmie udział w debacie kandydatów, jeśli dołączy do niej Bronisław Komorowski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (364)
Wybory prezydenckie 2015. Ogórek w TVP: Mainstream ruszył, żeby urwać mi kilka procent poparcia
Zaloguj się
 • adirun

  0

  SLD przeznaczyło na jej kampanię "bardzo skromne środki".

  Chwila moment, przecież Pani jest kandydatką niezależną???

 • zdrufko

  Oceniono 1 raz 1

  No i się wydało, w Polsce rządzi mainstream! Oj będą miały na czym używać kabarety!

 • zdrufko

  Oceniono 2 razy 2

  niezależność, ale nie finansowa, kadrowa, organizacyjna, prawna... Ogórek jest niezależna w myśleniu, szczególnie nie jest zależna od konkretów i zdrowego rozsądku. Największa porażka Millera, aż żal, że mężczyzna tak kończy...

 • lech2011

  0

  po urwaniu będzie wynik ujemny?

 • zyks

  0

  Ta kampania p. dr Ogórek to jeden wielki szwindel i bezczelny plagiat kampanii pani Wiktorii Cukt z 2000r. Pozew sądowy dla Millera i Ogórek w przygotowaniu. Oto dowód przestępstwa:
  cukt.art.pl/wiktoria/

 • potulny186

  Oceniono 1 raz -1

  Leszek Miller ma na co zasłużył. Skundlił się idąc do J. Kaczyńskiego. Szanuję Panią dr. Ogórek. Cwaniaczek Miller myślał, że będzie plasteliną w jego dłoniach. Pani Ogórek pokazała charakter.Cwaniaczek i szyderca się nie pokazuje. Praktycznie zniknął ze sceny politycznej Tak trzymać szanowna Pani. Pani już dokonała rzeczy wielkich.

 • kapus0001

  Oceniono 2 razy 0

  Coraz częściej wydaje mi się, że pani Ogórek to jednak prawdziwa blondynka.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy -1

  Biorąc pod uwagę totalną dewaluację tytułów naukowych jaka nastąpiła w naszym kraju Grzegorz Napieralski może mieć absolutną rację i nic mu się nie wydawało.

 • laerke

  Oceniono 5 razy 3

  Fatalne beztalencie, pani Ogorek.
  Ta rozmowa z Radiem Gdansk kompletnie ja pograzyla.
  Ogorek nie odpowiada na zadane pytania, tylko broni sie usilnie i probuje ukryc swoje ja.
  Ej, Miler, glupis ty, nie bylo kogokolwiek innego niz ta zakompleksiona pani doktor z religioZNAWSTWA? :D
  Nie wyobrazam sobie, zeby ktos, kto traktuje Polske powaznie, glosowal na te blada, wyblakla marionetke starego Millera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX