RMF FM: Nocne Wilki czekają na przejściu w Terespolu. O 16 zbiórka w Warszawie?

Motocykliści z grupy Nocne Wilki czekają na możliwość przekroczenia granicy białorusko-polskiej w Terespolu. Po polskiej stronie czeka na nich grupa polskich motocyklistów - donosi RMF FM. Członkowie Nocnych Wilków mają spotkać się w Warszawie o godzinie 16.

Polub i bądź na bieżąco!

Przy przejściu granicznym w Brześciu-Terespolu zbiera się coraz większa grupa polskich motocyklistów z Rajdu Katyńskiego. Chcą oni przywitać motocyklistów z Nocnych Wilków w kraju i towarzyszyć im podczas podróży przez Polskę - informuje RMF FM. Jest jednak warunek - nie mogą oni mieć żadnych sowieckich emblematów.

Rosyjscy motocykliści z Nocnych Wilków, którzy dostali zakaz wjazdu do Polski, wjeżdżają podobno do kraju pojedynczo, różnymi przejściami granicznymi. Część z nich ma w tej chwili czekać na możliwość przekroczenia granicy w Terespolu.

Celnicy zostali poinstruowani, aby bardzo dokładnie sprawdzać motocyklistów, "po cywilu" starających się przekroczyć granicę - jeśli w bagażu znajdą oni jakiekolwiek emblematy klubu motocyklowego, nie pozwolą im na wjazd do Polski.

Według wcześniej ustalonych planów Nocne Wilki miały się spotkać dziś o godz. 16 na skwerze Wołyńskim w Warszawie. Jak sugeruje RMF FM, wtedy prawdopodobnie ostatecznie okaże się, czy udało im się wjechać do kraju.

Nocne Wilki - polityczni motocykliści

Nocne Wilki to nacjonalistyczny klub motocyklowy zaprzyjaźniony z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Grupa ta poparła m.in. aneksję Krymu przez Rosję. W końcu kwietnia chcą oni przejechać trasą Moskwa - Berlin, by uczcić 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Polska i Niemcy nie wyraziły zgody na przejazd rosyjskich motocyklistów. Lider klubu Aleksandr "Chirurg" Załdostanow znajduje się też na amerykańskiej liście osób objętych zakazem wjazdu do USA.

Wcześniej premier Ewa Kopacz i sam Grzegorz Schetyna ocenili pomysł rajdu jako prowokację. Zgodnie z zapowiedziami medialnymi członkowie klubu starają się o wizy w kraju docelowym, czyli w Niemczech. Polska miała być jedynie krajem "tranzytowym".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (38)
RMF FM: Nocne Wilki czekają na przejściu w Terespolu. O 16 zbiórka w Warszawie?
Zaloguj się
 • better.life

  0

  Żenada.

 • danielak777

  Oceniono 7 razy -1

  W ten czas, kiedy Ukraina walczy na śmierć i życie z kacapami(ginię tysiące ukraińсow), nie tylko za swoj kraj, ale także za bezpiczenstwo i spokoj dla calei Europy i polakow tez, wtedy polakam nie wolno pozwolić tym szczeniętam Putina robic ten cyrk kacapski(Diedywojewali) w swem kraju!!!!!!!!!!

 • tojasz

  Oceniono 6 razy 0

  ... premier Ewa Kopacz i sam Grzegorz Schetyna ocenili pomysł rajdu jako prowokację...

  Wy (mam na myśli WSZYSTKIE sejmowe bandy)od dłuższego czasu prowokujecie POLSKI NARÓD swoimi wyczynami.Skutków tej prowokacji się nie boicie?Jesteście kupą żałosnych śmierdzieli,a smród kiedy staje się nieznośny jest definitywnie usuwany.Wszystkimi dostępnymi środkami!

 • arturo.k61

  Oceniono 9 razy 1

  Polska BOI SIĘ 30 Motocyklistów!!!
  38 mln Ludzi w Polsce. 100 tyś Armia! + 100 tyś Policji! a boimy się 30 motocyklistów??? :-)))
  I tym sposobem kolejny raz moja ojczyzna "błaźni się" na oczach świata! ehhh chyba się trzeba naprawdę wyprowadzić? czy wyjechać?

 • Janusz Łącki

  Oceniono 17 razy 3

  Panowie z Rajdu Katyńskiego - czy już bardziej nie można upaść!? Krzywicie sie na nacjonalistów Ukraińskich a ruskim nacjonalistom włazicie w tyłek? I za co - za cztery wiązki złożone w Katyniu przez pogrobowców morderców naszych oficerów? Hańba!

 • blue911

  Oceniono 9 razy -5

  Schetyna ma szczescie,ze nie przyjechalo np. 100,000 Nocnych Wilkow! Hahaha.

 • bokkal10

  Oceniono 10 razy -4

  Polityka to zdolność do zdolność do uzyskiwania kompromisów bez zbędnych emocji , to zdolność do chłodny kalkulacji co bardziej się opłaca , to zdolność do dbania o polską rację stanu . Politycy obecni dziś na scenie politycznej , żadnej z tych cech nie posiadają. Kierują się nienawiścią, emocjami i jest to smutne. I prawie za każdym razem są ośmieszani .

 • lukki69

  Oceniono 15 razy 1

  "Nocne Wilki"....czemu nie "Popołudniowe Rysie"? Niech jadą....co 10kilometrów kontrola drogowa...alkomacik....prędkość....decybele......

 • 1pirat2

  Oceniono 14 razy 8

  Powinni trochę mniej się przechwalać, a dziennikarze przestać robić im reklame i przejadą niezauważeni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX