"Top Gear". Po wyrzuceniu Clarksona z BBC z udziału w show rezygnuje producent programu

"Top Gear" bez Jeremy'ego Clarksona oznacza dla stacji już nie tylko spadek oglądalności. Z udziału w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym świata zrezygnował producent show Andy Wilman. Jego decyzja ma związek ze zwolnieniem dziennikarza.
Odejście Andy'ego Wilmana potwierdziło na swojej stronie internetowej BBC. Stacja przekazała, że producent odszedł z show, bo "był przyjacielem Clarksona jeszcze z czasów szkolnych, pomógł ponownie odkryć program i nadzorował jego międzynarodowy sukces".

Wcześniej BBC zapowiedziało też, że trzy końcowe odcinki z ostatniej serii "Top Gear", które nie zostały dotychczas pokazane, zostaną wyemitowane na kanale BBC2. Odcinki te nakręcono, zanim Jeremy Clarkson zaatakował jednego z producentów programu. - To, co się stało, to poważna sprawa, ale Jeremy nie ma zakazu pojawiania się na antenie BBC - powiedziała rzeczniczka stacji, której zadaniem jest znalezienie nowego prowadzącego "Top Gear". Kim Shillinglaw zapowiedziała też, że w przyszłym roku program wróci na antenę w zmienionej formie.

Jeremy Clarkson wyrzucony z "Top Gear". Powróci do BBC?

Clarkson został zawieszony przez BBC 10 marca po kłótni z producentem swojego programu. Prezenter miał mu zrobić awanturę i go uderzyć, bo po całym dniu pracy do hotelu nie dostarczono mu ciepłego jedzenia.

25 marca BBC wyrzuciło Clarksona ze stanowiska prowadzącego "Top Gear". - Kontrakt Jeremy'ego na prowadzenie "Top Gear" nie został przedłużony, nie oznacza to jednak, że dostał on zakaz występowania w BBC - powiedział niedługo po tym wydarzeniu rzecznik stacji. Tony Hall, dyrektor BBC, potwierdził, że umowa z Clarksonem nie zostanie przedłużona. Nie wiadomo jednak, czy dziennikarz nie powróci do stacji.

Według Clarksona incydent był "najbardziej stresującym dniem jego 27-letniej pracy dla BBC". "Dwa dni przed awanturą mój lekarz powiedział mi, że guzek na moim języku to prawdopodobnie nowotwór i że mam to natychmiast sprawdzić" - pisze Clarkson. "Ale nie mogłem tego zrobić. Byliśmy w środku serii, a Top Gear zawsze było i jest pierwsze" - podkreśla.

Jeremy Clarkson zwolniony z BBC. 10 genialnych cytatów prowadzącego "Top Gear"Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?
Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1)
"Top Gear". Po wyrzuceniu Clarksona z BBC z udziału w show rezygnuje producent programu
Zaloguj się
  • Artur Lubanski

    Oceniono 7 razy 1

    Sorry, Clarkson lubiłem ten program, lecz już przez Ciebie nie lubię. Tak nie postępuje gentleman za jakiego się masz.Zachowałeś się jak pseudo gwiazdka, która uwierzyła, że jest superstar.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX