"Duda i Komorowski nie chcą rzucić wyzwania kandydatom antysystemowym"

Bronisław Komorowski i Andrzej Duda są "sparaliżowani" w kampanii wyborczej - przekonywał Piotr Semka w Poranku Radia TOK FM. Publicysta "Do Rzeczy" ocenił, że głównych konkurentów w walce o prezydenturę łączy unikanie konfrontacji z politykami antysystemowymi, którzy rosną w siłę. I mogą sprawić sporo kłopotów PO i PiS przed jesiennymi wyborami.
Liderami sondaży od początku kampanii wyborczej są Bronisław Komorowski i Andrzej Duda. Trudno sobie wyobrazić, by którykolwiek z pozostałych kandydatów im zagroził.

Ale według Piotra Semki najważniejsi kandydaci nie powinni zamykać oczu na to, co dzieje się za ich plecami.

- Tak naprawdę Komorowski i Duda lekceważą coraz większą szarą strefę kandydatów antysystemowych, którzy głoszą niepokojącą tezę: nasza chata z kraja. Żaden nie chce rzucić wyzwania temu zjawisku - ocenił w TOK FM.

Zdaniem publicysty tygodnika "Do Rzeczy" główni kandydaci w walce o prezydenturę kierują się - rzecz jasna - zupełnie innymi motywami.

- Zwolennicy Janusza Korwin-Mikkego regularnie zakłócają spotkania Bronisława Komorowskiego. A on z uporem powtarza, że robi to PiS. Bo trzyma się schematu narzuconego w kampanii. Z kolei Duda wie, że w Polsce rośnie elektorat, który krzywo patrzy na nasze zaangażowanie w problemy Ukrainy. To elektorat "świętego spokoju" i Duda nie chce tego problemu dotykać.

Od problemu nie ma ucieczki

Zachowanie prezydenta i jego głównego konkurenta można postrzegać w kategorii taktyki wyborczej. Ale żadna taktyka nie odsunie problemu haseł głoszonych przez kandydatów antysystemowych na dalszy plan debaty politycznej.

- PO i PiS zetkną się z obozem "świętego spokoju", w którym hulają nie tylko Rosjanie, przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi - uważa Piotr Semka.

Główni gracze sparaliżowani

Publicysta nie ma najlepszego zdania o kampanii Komorowskiego i Dudy także z innych powodów. Jak stwierdził, "obaj kandydaci są z różnych powodów sparaliżowani".

- Mam wrażenie, że Bronisław Komorowski najlepsze lata ma już za sobą. Sprawia wrażenie człowieka zmęczonego, który w kółko powtarza te same rzeczy. Nie widać jego zdolności do ciekawszej refleksji. Z kolei Andrzej Duda może zbyt często myśli o tym, żeby nikogo nie urazić, niż o tym, by błysnąć.

Zdaniem Semki głównym powodem takiego zachowania europosła Prawa i Sprawiedliwości są ataki mediów, z jakimi się często spotyka.

- Gdyby był bardziej wyrazisty, to i tak "Gazeta Wyborcza" i "Newsweek" zrobiłyby z igły widły - twierdzi.

"Działacze proputinowskiej partii Zmiana zakłócili program w TVP WIDEO>>>

Więcej o:
Komentarze (11)
"Duda i Komorowski nie chcą rzucić wyzwania kandydatom antysystemowym"
Zaloguj się
 • szwabowska

  Oceniono 1 raz 1

  pan jest z gazety opozycji ktory est podnozkiem pis tak ze lepiej niech milczy a nie podlizywac sie boi sie ze podpadnie i pis sie zemsci

 • czas.rozliczen1987

  Oceniono 1 raz 1

  Bo Komorowski, Duda, Ogórek, Jarubas to jeden układ.
  www.youtube.com/watch?v=WjighsDPiIU

 • kczyna

  Oceniono 5 razy 3

  "którzy rosną oni w siłę"

 • plorg

  Oceniono 5 razy 1

  Po co się z kimkolwiek konfrontować jak można "jechać" na monopolu medialno-sondażowym?
  Wszak np. taki Ogórek zdobywa popularność jedynie poprzez swój wygląd. Lepiej gęby nie otwierać w cale, żeby nie wyjść na durnia. Odpowiednia ilość wyświetleń w reżimowych mediach zapewni sukces. Demokracja to ustrój dla debili.

 • yarrrr

  Oceniono 14 razy 0

  Polacy są ogłupiani przez media głównego nurtu i karmieni "konfliktem" PO vs. PiS. PO to partia cwaniaków, konformistów działających na rzec UE i zachodniej finansjery, a nie Polski. A PiS to partia nieudaczników, głupków i również konformistów udających opozycję.
  Prawdziwi "antysystemowi" kandydaci jak Korwin, Kukiz, Braun, Tanajno (ciekawy człowiek, Demokracja Bezpośrednia) przedstawiani są w mediach jako oszołomy i głupki. Ważne, by status-quo trwało dalej, a Polacy płacili na warchołów i ich długi podatki, stopniowo tracąc wolność i suwerenność (vide chociażby ustawa 1066 o "bratniej pomocy" zewnętrznych służb mundurowych).

 • krusnik02

  Oceniono 13 razy -3

  Panie Semka, Bronisław Komorowski zawsze będzie mówił, że na wiecach atakuje go PiS - jego elektorat zawsze to łyknie. Pal licho, że to korwiniści - ważne, żeby w mediach pojawiły się nagłówki np. "PiS obrażał prezydenta na wiecu w Lublinie". To tak jak u ruskich w mediach powtarzają jak mantrę, że ukraińscy "faszyści" są szkoleni przez polskich wojskowych w obozach szkoleniowych zlokalizowanych na terytorium RP :)

 • pan.szklanka

  Oceniono 12 razy 10

  Semka lepiej wygląda w radiu. Jak Darth Vader.

 • antropoid

  Oceniono 15 razy 7

  A ten na zdjęciu to już najbardziej "antysystemowy" - od razu widać ... :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX