Tym o aferze wokół słów szefa FBI: Nie ma żadnego dyżurnego z wiadrem zimnej wody, który by tych facetów przywołał do porządku

Jak zauważa Stanisław Tym, najszybciej na "wielkie głupstwo", jakim była wypowiedź szefa FBI nt. Holocaustu, zareagowali politycy. Wg felietonisty "Polityki" szkoda, że gorących głów "specjalistów, którzy wiedzą wszystko", nikt nie polał zimną wodą.
"W Stanach Zjednoczonych dyrektor FBI powiedział wielkie głupstwo o Holocauście, obwiniając Polskę o udział w zagładzie. Natychmiast odezwali się nasi specjaliści, którzy w każdej dziedzinie mają pełne rozeznanie i wiedzą wszystko. A zatem Adam Hofman zaproponował natychmiast, by wytoczyć proces Comeyowi i żądać wysokiego odszkodowania finansowego. Panowie Mastalerek i Kłopotek zażądali, by prezydent Komorowski natychmiast zadzwonił do Obamy, szczególnie że ten ostatni akurat śpi. Janusz Palikot do prezydenta USA napisał list" - wylicza Stanisław Tym w najnowszym numerze tygodnika "Polityka".

Felietonista, słuchając politycznych komentarzy dotyczących słów Jamesa Comeya, żałuje, że "nie ma ani zraszacza, ani żadnego dyżurnego z wiadrem zimnej wody, która by tych facetów przywołał do porządku".

Za oceanem cisza

Od publikacji przez "Washington Post" wystąpienia szefa FBI, z kontrowersyjną tezą na temat współodpowiedzialności m.in. Polski za Holocaust, minęły trzy dni. Ani Comey, ani waszyngtońska administracja nie zareagowali na notę protestacyjną przygotowaną przez polski MSZ.

Temat pojawił się jedynie w krótkiej wypowiedzi rzeczniczki Departamentu Stany USA, która przekonywała, że dyrektor FBI nie chciał sugerować, że Polska odpowiada za Holocaust.

Anne Apelbaum krytykuje szefa FBI: Comey zademonstrował, jak sam potrzebuje wiedzy na temat Holocaustu>>>

Więcej o:
Komentarze (42)
Tym o aferze wokół słów szefa FBI: Nie ma żadnego dyżurnego z wiadrem zimnej wody, który by tych facetów przywołał do porządku
Zaloguj się
 • wuem4301

  0

  Pluj świni w oczy to mówi,że deszcz pada.Te zarozumiałe niedouczone palanty mają nas za durni , bo to my wg nich nie rozumiemy ich pięknej mowy i epokowych przemyśleń.
  Rządzący klakierzy, czas już chyba na gromkie brawa dla Comeya bo powiedział,że wała, a naszej noty (notatki?) nikt nie czytał.
  Kubeł zimnej wody jak najbardziej,drugi dla rządzących,a jak mało to kopa w d.... !

 • mer-llink

  0

  Pan Comey zawsze najbardziej podoba mi się na zdjęciach.
  Ma takie ładnie, a nieudolnie, farbowane włoski.
  Radziłabym mu, aby przestał sam w łazience po amatorsku nakładać farbę.
  I efekt marny. I pochlapie kafelki, umywalkę, podłogę...
  I aby poszedł z tą najwyraźniej mentalnie drażliwą dla niego sprawą do przyzwoitej fryzjerki.
  W Waszyngtonie jest wiele balwierni. Niektóre obsługiwane przez Amerykanki. Niekótre przez Żydówki. Inne przez Polki. A najwięcej przez Afroamerykanki.... Usługa tania i profesjonalna.
  Ręczę, panie Comey, że potem będzie Pan wyglądał dużo przyjemniej.

  To jest rada udzielona przez mnie p. Comeyowi z dobrego serca, żeby nie ośmieszał sie publicznie spartoloną koloryzacją fryzurki.

 • edza4

  Oceniono 1 raz 1

  No właśnie po co tyle szumu,a przy okazji obnażanie swego intelektu,który raczej jest zerowy, więc nie ma czym się chwalić.Wystarczyło tylko przez znaczącego polityka powiedzieć głośno tak żeby autor tych słów je usłyszał,po prostu że jest niedouczonym palantem,ewentualnie wyrazić współczucie że ktoś taki piastuje tak znaczący stanowisko,a powinien obecnie zacząć edukację od przedszkola.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 6 razy -2

  Panie Tym, pan jest chory na podłość i inne rzeczy, o których z grzeczności nie powiem. Pan nie ma prawa sugerować, żeby byle cham polski "polewał zimną wodą" każdego cudzoziemca, który nie boi się mówić prawdy! W przypadku o którym mowa, pan Comey obwinił, słusznie, hordy folksdojczów, którzy zhańbili Polskę w Drugiej Wojnie Światowej! Obwinił też, słusznie, "Polaczków", którzy dobili na śmierć 32 młode Żydówki łopatami, aby zagrabić ich mienie. Dlaczego pan śmie bronić taką Polskę!? Kto panu za to płaci?

 • farkan

  Oceniono 4 razy 4

  Za oceanem ci[cho]SZA.
  jesli chodzi o wypowiedz Tyma: 'nie wiem o czym ten gosc mowi, ale na pewno bylo to interesujace'
  A zatem co zrobia nasi politycy teraz? Nie odpuszczac. Chodzi o dobre imie Polski/Polakow, zwlaszcza tych, ktorzy narazali wlasne zycie/gineli aby ocalic naszych rodakow. Polska dzieki ich postawie tysiace razy ratowala swiat(Talmud: kto ratuje jedno zycie, to tak jakby ratowal caly swiat, te slowa sa na medalach Sprawiedliwych wsrod Narodow Swiata)
  Przy okazji prezydent Izraela zapowiedzial, iz nie spotka sie Carterem. Powod antyizraelskie wypowiedzi bylego prezydenta SZA.

 • jdkonrad

  Oceniono 7 razy 3

  a ktoś przedsięwziął kroki, by nie wpuszczać na teren Polski Comeya?
  chyba w ramach retorsji po prostu kupiliśmy Patrioty..
  są tak przestarzałe, że Rosjanie już zacierają ręce i szybko zajmą kraj nadwiślański - na pohybel Comeyowi właśnie!!

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 6 razy 2

  Czy, nie wiedzieć czemu przez "GW" lansowany, nienajwyższej klasy histrion chce powiedzieć, że mamy w obliczu ewidentnej amerykańskiej prowokacji milczeć kładąc uszy po sobie ?
  Niedoczekanie.
  Wszelkie opowieści o "niedoinformowaniu", "niedostatecznej edukacji" szefa FBI to bzdury. Przedstawiciel amerykańskiej administracji tej rangi nie uczynił niczego w sposób niezamierzony. Dostało się Polakom, dostało Węgrom, tylko o Ukraińcach - a rezuny z UPA z lubością wyrzynali nie tylko Polaków, Żydów również, nie potrzebując poduszczenia Niemców. Ale o tym sza - ich kontynuatorzy przydają się do antyrosyjskich rozgrywek i to się liczy.
  A Polacy przełkną wszystko - być może za lat 10 zasłużą na wizy.

 • uzdek98

  Oceniono 14 razy 2

  no chwilieczke... ale przeciez glownymi ujadajacymi ratlerami byli: wsiogun, pamela kopara i schetino kretino ...cos pan "niezalezny" feletonista nie do konca poinformowany jest...

 • qudaq

  Oceniono 9 razy 5

  Tym razem nie wyczuł, że to okres kolejnej kampanii wyborczej i zamiast zraszacza jest zapotrzebowanie na podgrzewacze. Politycy wyczuli okazję. Bronek obronek też poszedł w parze z premierzycom, to co tam pośledniejsi. A jednak, kupując wybitnie chwalone po wojnie w Iraku super nowoczesne Patrioty Pokazali patrityczną postawę i nie ulegli chęci zagrania sojusznikom na nosie. Zapomnieli widać, kto ma najlepszą obronę antyrakietowa na świecie, ale nie będę uprawiał kryptoreklamy. Wystarczy jeden wywalony wiceminister obrony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX