Okładka "wSieci" wywołała kłótnię na Twitterze. Widać na niej podobizny Tuska i Kaczyńskiego? "To raczej Pazura"

Okładka dodatku "wSieci" krąży po internecie - czytelnicy dopatrzyli się na niej dość kontrowersyjnego podobieństwa bohaterów. Spierają się o to komentatorzy na Twitterze.

Polub i bądź na bieżąco!

Tematem najnowszego wydania dodatku historycznego do prawicowego tygodnika "wSieci" jest "kłamstwo w sprawie zbrodni katyńskiej" i to, jak się ono rozprzestrzeniało.

Okładka "wSieci": Tusk czy nie Tusk?

Na okładce widzimy dwóch żołnierzy NKWD, którzy pojmali i mierzą z broni do polskiego oficera. Postacie na okładce przypominają jednak - zdaniem części internautów - współczesnych polskich polityków, a dokładniej - Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego. Wiele osób stwierdziło, że to skandal.

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczpospolitej", stwierdził nawet, że już nigdy więcej nie kupi tygodnika.Część komentatorów uznała jednak, że podobieństwa zupełnie nie widzi i że stwierdzenia, jakoby osoby na zdjęciu miały przypominać Tuska i Kaczyńskiego, są przesadzone.Szybko zauważono jednak, że mężczyźni na zdjęciu to członkowie warszawskiej grupy rekonstrukcyjnej, którzy na okładkach i ilustracjach w historycznym dodatku do "wSieci" pojawiają się regularnie."Donald Tusk mordował polskich patriotów już w 1920 roku, lecz na szczęście został pogoniony" - zażartował felietonista "Do Rzeczy" Marek Magierowski, pokazując jedną z wcześniejszych okładek, na której pojawił się ten sam mężczyzna."Potem feldfebel Tusk strzelał do polskich wyzwolicieli Ankony" - dodał, pokazując kolejną okładkę.Sam fakt, że mężczyzna przypominający Donalda Tuska pojawiał się na okładkach wcześniej, nie stanowi dla niektórych usprawiedliwienia dla opublikowania zdjęcia w takiej, a nie innej konfiguracji. Bloger Kamil Gorzelańczyk stwierdził: "To oczywiście zupełny przypadek, że na okładce dodatku wSieci to właśnie on trzyma polskiego oficera...".Pojawiło się też jednak wiele głosów osób, które w mężczyźnie w mundurze żołnierza NKWD widzą raczej podobieństwo do aktora Cezarego Pazury.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (410)
Okładka "wSieci" wywołała kłótnię na Twitterze. Widać na niej podobizny Tuska i Kaczyńskiego? "To raczej Pazura"
Zaloguj się
 • don_ald_corleone

  Oceniono 1 raz -1

  W ogóle nie dostrzegam tam domniemanego podobieństwa do rzeczonych polityków popisu.
  W rozstrzeliwanym żołnierzu widzę natomiast wprost uderzające podobieństwo do "wolności słowa w Polsce", a w jego oprawcach - proukładowe polskie me(n)dia.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy -3

  Okładka jak najbardziej adekwatna do sytuacji. Donald Tusk i jego bandziory z PO swoimi działaniami przez ostatnie lata wyraźnie pokazali że gdyby żyli w czasach komunizmu to karierę robili by w organach, plutonach egzekucyjnych, salach tortur i szafotach. To taki już typ charakteru.

 • Gremlin Gorski

  Oceniono 2 razy 2

  ""gdzie jest tych 3 co to wg słów antka policmajstra przeżyli??"

 • barbarach_pl

  Oceniono 3 razy 3

  Nieważne jest to czy postacie Tuska i Kaczyńskiego są "odgrywane" przez aktorów, lecz to co ona przedstawia." W sieci" zrobiło jeden krok za daleko w tak zwanej satyrze politycznej. Obrzydliwe i szkodliwe.

 • kocham_oslow_glosujacych_na_po

  Oceniono 4 razy -2

  Redaktorzy Radia Maryja mają objawienia, natomiast redaktorzy ze spółki Agora zaczynają mieć urojenia. W przypadku tych ostatnich są to objawy nowej jednostki chorobowej zwanej kaczofobią. Zalecam wstrzymanie się od konsumpcji mięsa drobiowego pochodzącego od osobników z rodziny blaszkodziobych. Piszcie na Berdyczów nawiedzona sekto z Czerskiej.

 • dozarty

  Oceniono 1 raz 1

  Wysublimowana Bolszewia!!!

 • Buster Keaton

  Oceniono 7 razy -5

  Okładka - na okładce dwoje aktorów, z których jeden przypomina mi Opanię a drugi Pazurę - ale zagorzała walka pośród hipokrytów mnie powala na kolana hahaha - zgodnie z powiedzeniem - czapka na złodzieju gore - PO się zacietrzewiła :) :) :)

 • gadojan

  Oceniono 1 raz -1

  Wart Pac Paca,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX