Ikonowicz do Wiplera: Jesteście antypaństwowi, anarchistyczni!

Janusz Korwin-Mikke chce obniżenia podatków i przekonuje, że dzięki temu Polacy będą bogatsi. - Rozumiem, że dojdzie do masowego nawrócenia pracodawców, bo ludzie w Polsce nie są ubodzy dlatego, że płacą podatki, ale dlatego że mało zarabiają. I nawet gdyby całość podatków została w kieszeniach, dalej byliby ubodzy - mówił Piotr Ikonowicz.
W ramach cyklu "Usłysz swojego prezydenta" w audycji Karoliny Lewickiej w Radiu TOK FM spotkali się Przemysław Wipler z partii KORWiN i Piotr Ikonowicz z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Rozmowa dotyczyła kandydatury Janusza Korwin-Mikkego na prezydenta.

"Dojdzie do masowego nawrócenia pracodawców?"

- Pan Wipler jest niezwykle pożytecznym tłumaczem myśli Janusza Korwin-Mikkego, który jest rasowym kabareciarzem - stwierdził Ikonowicz. - Ktoś musi zamienić te androny w poważne tezy. Jest więc Wipler, ale i on nie unika kabaretowości - stwierdził, odnosząc się do podatkowych pomysłów kandydata. Korwin-Mikke chce likwidacji podatku dochodowego i obniżenia pozostałych, zwłaszcza CIT.

- Wielka szkoda, że CIT obniżono. Zrobiła to pseudolewica z Leszkiem Millerem - zżymał się Ikonowicz. Krytykował też twierdzenia Korwin-Mikkego, jakoby dzięki obniżeniu podatków w kieszeni obywateli miało zostać więcej pieniędzy. - Rozumiem, że dojdzie do masowego nawrócenia pracodawców, bo ludzie w Polsce nie są ubodzy dlatego, że płacą podatki, ale dlatego że mało zarabiają. I nawet gdyby całość podatków została w kieszeniach, dalej byliby ubodzy - podkreślał.

"Jesteście antypaństwowym, anarchistycznym ugrupowaniem!"

- Janusz Korwin-Mikke nie chce państwa, w którym przy pensji minimalnej, która na papierze wynosi 1800 zł, kosztuje pracodawcę 2200 zł, Polakowi zostaje 1200 zł na rękę. Z takiego państwa Polacy wyjeżdżają - wskazywał Wipler.

Ikonowicz nie ustępował. Tłumaczył, że Polacy masowo wyjeżdżają do Anglii, gdzie płace stanowią 62 proc. dochodu narodowego, podczas gdy w Polsce tylko 34 proc. - Pracujemy coraz ciężej i dostajemy za to coraz mniej pieniędzy. To nasza praca wytwarza wartość i jest nam ona zabierana przez pracodawców - grzmiał. - Urzędników - wtrącił Wipler. - Nieprawda! - mówił Ikonowicz, wskazując że sektor przedsiębiorstw osiąga roczne zyski w wysokości 100 mld zł, podczas gdy transfery socjalne pozostają na poziomie nieco ponad 1 mld.

- W Anglii mieli kapitalizm, gdy pańscy poprzednicy ideowi zaprowadzali tu komunizm - wytknął Wipler. - Nie ma wymówek historycznych. Albo mamy sprawiedliwy podział, albo niesprawiedliwy. Ludzie idą tam, gdzie są wyższe podatki i państwo interweniuje. Jesteście antypaństwowym, anarchistycznym ugrupowaniem! - zakończył Ikonowicz.

Więcej o:
Komentarze (24)
Ikonowicz do Wiplera: Jesteście antypaństwowi, anarchistyczni!
Zaloguj się
 • michnikredgestapo

  Oceniono 1 raz 1

  Robcie jak chce Piotr Ikonowicz i bedzie w Grecji. Tam tak zrobili.

 • olecki11

  Oceniono 1 raz -1

  a co mnie obchodzi korwin, który nie ma realnego wpływu na koryto, natomiast ikonowicz szkodzi ludziom jak może bo ma realny wpływ na koryto

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 3

  Rozumiem, że dojdzie do masowego nawrócenia pracodawców, bo ludzie w Polsce nie są ubodzy dlatego, że płacą podatki, ale dlatego że mało zarabiają. I nawet gdyby całość podatków została w kieszeniach, dalej byliby ubodzy - mówił Piotr Ikonowicz.
  ==================================================================
  Prawidłowa diagnoza polskiej nędzy.

 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Wart Pac pałaca. Obaj bełkoczą bez sensu. A czemuż to p. Ikonowicz nie kandyduje? Byłby świetnym uzupełnieniem tej menażerii w "debacie" prezydenckiej 5 maja. Szkoda :(

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  Mało mediom tej żałosnej menażerii w cyrku wyborczym, który w swoim interesie (nakład, klikalność...) podgrzewają i walki w kisielu/błocie urządzają, np. Wipler - Ikonowicz, to jeszcze i tego pajaca - anarchistę Ikonowicza odświeżają. Wipler - wiadomo, żałosna postać, ale Ikonowicz, który go o anarchizm oskarża - to dopiero jest numer!

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 4 razy 4

  Wreszcie ktoś nazwał publicznie po imieniu nazwał wyprawiane przez Mikkego polityczne wygibasy. Ewidentny przygłup Wipler nadaje się tylko na czyścicie butów tego spryciucha, który pod hasłem rozmontowywania UE załatwił sobie sowite brukselskie apanaże. Cwaniak jakich mało !
  Można nie przepadać za mającym trudny charakter Ikonowiczem, ale w ocenie Mikkowsko-Wiplerowskiego ruchu ma całkowitą rację. Winien jedynie dodać, że jest to anarchizm dla ubogich duchem, dla tych którzy potrafią jedynie kojarzyć a nie rozumować.

 • dublet

  Oceniono 11 razy 7

  Obaj pitolą bez sensu! Nawet nie zajarali, że to wybory PREZYDENCKIE a prezydent nie ustala podatków i socjali! Oni nie kumają, w jakich zawodach startują! Żenada...

 • aep

  Oceniono 8 razy -4

  Korwin anarchistą????!
  Jak on to wymyślił?

 • minsect

  Oceniono 10 razy 4

  - Ikonowicz nie ustępował. Tłumaczył
  - wtrącił Wipler
  - Ikonowicz grzmiał
  - wytknął Wipler
  - zakończył Ikonowicz

  Cenisz kabaretowe dziennikarstwo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX