Korwin-Mikke w kwestionariuszu TOK FM: Likwidacja podatku dochodowego, euro w 2222, stop wracającej komunie

Korwin-Mikke w kwestionariuszu wyborczym Radia TOK FM: - Wracamy do komuny z każdym rokiem - mówi kandydat partii KORWiN. Przekonuje, że do strefy euro wejdziemy w 2222 roku, a religię w szkole porównuje do befsztyku tatarskiego.
Dziś w ramach akcji "Usłysz swojego prezydenta" na antenie Radia TOK FM gości Janusz Korwin-Mikke, kandydat na prezydenta z ramienia partii KORWiN. Wcześniej jednak polityk wypełnił kwestionariusz wyborczy.

Czy jest pan zwolennikiem podatku liniowego czy progresywnego?

- Jestem zwolennikiem likwidacji podatków dochodowych, jak również podatku od kupna i sprzedaży. Dlatego że te podatki hamują rozwój gospodarczy. To jest karanie za pracę. Jak można karać za pracę, a nagradzać za nieróbstwo zasiłkami dla bezrobotnych.

Czy jest pan zwolennikiem in vitro?

- Każdy ma prawo zrobić sobie in vitro pod dwoma warunkami. Po pierwsze, nie może to być płatne z kieszeni podatnika. Po drugie, można zapłodnić jajeczko, ale nie pobudzać je sztucznie i dzielić. Zabijanie niepotrzebnych zarodków jest niepotrzebne. Po co sobie ułatwiać życie, raz jedno jajeczko, a jak się nie uda to za miesiąc kolejne i tak do skutku.

Czy jest pan zwolennikiem religii w szkołach publicznych?

- Ja jestem przeciwnikiem, ale jeśli będą szkoły prywatne, w jednych będzie religia, a w innych nie. Dlaczego wszędzie ma być tak samo? Ja nie rozumiem. Problem polega na tym, że socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się przeszkody nieznane w żadnym innym ustroju. To jest tak: w jednej restauracji jest befsztyk tatarski, a w innej nie. Tak samo powinno być z religią w szkołach.

Czy jest pan zwolennikiem przywrócenia powszechnego poboru do wojska?

- Wracamy do komuny z każdym rokiem. Ja zdecydowanie do komuny wracać nie chcę. Natomiast chcę, żeby młodzi ludzie w wieku powiedzmy lat piętnastu byli uczeni strzelania z pistoletów w jednostce wojskowej. Tylko strzelania z pistoletów.

Czy jest pan zwolennikiem wprowadzenia euro w Polsce?

- Musimy wprowadzić euro w Polsce i typuję, że odbędzie się to w roku 2222. Jest to bardzo dobra data do wprowadzenia euro w Polsce. Ewentualnie rok 2221.

Czy jest pan zwolennikiem zalegalizowania związków partnerskich jako alternatywy dla związków małżeńskich?

- Alternatywą dla związku małżeńskiego jest niezawieranie związku małżeńskiego. Nie ma innej alternatywy. Nie rozumiem pytania. Jeżeli ktoś chce zawrzeć związek partnerski, to nie będzie alternatywa, tylko inna nazwa związku małżeńskiego. W każdej chwili każda para może iść do urzędu i zawrzeć spółkę cywilną, i tyle. Nie potrzebna jest nowa instytucja. Idziemy, zawieramy spółkę cywilną, która może się nazywać małżeństwo Kowalskiego z Wiśniewską, albo nawet Kowalskiego z Wiśniewskim. Statut spółki może mówić, że wchodzi ona w życie po pocałowaniu się i założeniu obrączek. Nie wiem, po co mielibyśmy tworzyć nową instytucję.

Więcej o:
Komentarze (16)
Korwin-Mikke w kwestionariuszu TOK FM: Likwidacja podatku dochodowego, euro w 2222, stop wracającej komunie
Zaloguj się
 • jurekzoliwy

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby naród wybrał Korwina - Mikke, mogłoby być bardzo ciekawie, co nie znaczy: dostatnio, bezpiecznie i spokojnie. Kto większą część życia przeżył w PRL-u, niczego się nie boi, ale młodsi lepiej niech się zastanowią.

 • Jerzy Tuora

  Oceniono 2 razy 0

  KORWI MASZ KARABIN MAsznowy jak sie zacznie to od ciebie koniec swiata

 • jdkonrad

  Oceniono 5 razy 1

  Ukraina wrogiem - Rosja przyjacielem! wszystkie szkoły prywatne, co nie jest aż tak bolesne, ale 80% z nich katolickich. trafnie określił pissss jako socjalistów, a nie partię prawicową. dlatego nie chce z nimi koalicji.
  Korwin jednak błyszczy w światku przydupasów prezesów w innych partiach.

 • polmuz

  Oceniono 8 razy 6

  No... wywiad rzeka :)))

 • kjurek65

  Oceniono 18 razy 2

  Precz z komuną!!!

 • rahim84

  Oceniono 27 razy -7

  "Czy jest Pan zwolennikiem wprowadzenia euro w Polsce?

  - Musimy wprowadzić euro w Polsce i typuję, że odbędzie się to w roku 2222. Jest bardzo dobra data do wprowadzenia euro w Polsce. Ewentualnie rok 2221."

  Nieźle, czyli planuje wspaniale podnieść gospodarkę i to w rekordowym czasie....ponad 200 lat!!! Paszoł WON

 • alik444

  Oceniono 18 razy 14

  Czy dziennikarze zadają również trudniejsze pytania, jak np dotyczące służby zdrowia i finansowania emerytur?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX