Komentarze (792)
Katastrofa smoleńska. TVN 24: Piloci Tu-154M nie mieli uprawnień ani odpowiednich szkoleń, aby pilotować prezydenckiego tupolewa
Zaloguj się
 • sralwaspies

  Oceniono 21 razy 21

  Sfałszowanie zostało sfałszowane!!!
  Antoni M.

 • szwesta

  Oceniono 12 razy -10

  Z netu:
  naszeblogi.pl/53899-kilka-slow-prawdy-o-artymowiczu-o-wersalu-i-o-nas

 • jerzysm42

  Oceniono 47 razy 47

  Jutro będzie wrzask Błasikowej, że tak się szkaluje polskiego generała.

 • pakulec

  Oceniono 37 razy 33

  a wszystkim zawiadywał święty Błasik

 • szwesta

  Oceniono 27 razy -5

  Z netu "..Nie znałem nikogo, kto leciał tym samolotem, nie odwiedziłem ani jednego grobu. Tym bardziej poraża mnie, jak wielkie skur…ny rządzą tym krajem, skoro potrafią bezcześcić pamięć swoich niedawnych kumpli. Bo przecież tym samolotem lecieli politycy ze wszystkich opcji. Jakim moralnym karłem trzeba być, by używać rozczłonkowanych ciał dawnych kolegów i przyjaciół do nieustannej politycznej łomotaniny?” – pyta Stanowski.

  „Nie mogę uwierzyć, że przez pięć lat wrak leży w Rosji, że leżą tam też czarne skrzynki. W głowie mi się nie mieści, że duże państwo – a przecież Polska to duże państwo – może być tak bezradne w sprawie dla siebie tak szczególnej. Kiedy słucham wypowiedzi Bronisława Komorowskiego, ewidentnie bagatelizującego sprawę owego wraku i skrzynek, czuję się zażenowany, że mam takiego prezydenta. Szczerze zażenowany” – przyznaje.

  Stanowski podkreśla, że jest „wstrząśnięty tym, jak zachowują się media, jakim szmatławcem okazał się „Newsweek”, zbyt brudnym nawet, by podetrzeć nim d…ę”. I opisuje, jak z jego punktu widzenia funkcjonuje mainstream. „Jestem zażenowany tym, co wyczynia się w mediach głównego nurtu, w TVN24 i w jego flagowym produkcie „Szkło Kontaktowe”, którym się przez ostatnie dni znowu katowałem, by sprawdzić, czy cokolwiek zmieniło się na lepsze. Rany, przecież to jest telewizja z Korei Północnej, tylko dopieszczona technicznie…” – pisze.

  Jak zauważa, „cała machina pracuje na to, by Platforma Obywatelska wygrała wybory na jesieni i by za miesiąc wygrał Komorowski. I tak się stanie. Ale tego Smoleńska nie mogę przeboleć i nie mogę wybaczyć, bo to kwestia przyzwoitości”.

  Jak przyznaje, „nagle – w co sam nie wierzy – zaczyna dryfować w stronę PiS” – partii, której nie darzył dotychczas specjalnym szacunkiem. „Partii po stokroć nędznej, ale tak medialnie napierd...nej, tak obrzydliwie poniewieranej, że aż mi się jej robi żal. W imię elementarnej przyzwoitości nie mogę patrzeć, jakimi sztuczkami topi się opozycję” – zaznacza.

  I na koniec konkluduje: „Polacy lubią tego dobrego wujka, jowialną ciapę, z którą można się nażreć grochówki. Mnie się niestety już zbiera na wymioty. Czuję się nieswojo w tym kraju i nie chcę do końca życia być mielony przez propagandowy młynek, nie chcę być świadkiem gierek stworzonych na potrzeby przygłupiego elektoratu. Dajcie mi normalnie żyć. Dajcie mi pretekst, bym uwierzył, że tym krajem nie rządzą gady i szumowiny, tylko ludzie, którzy mają coś do zrobienia.."
  niezalezna.pl/66033-posmolenskie-przebudzenie-dziennikarz-sportowy-o-komorowskim-newsweeku-i-tvn

 • szympansjera

  Oceniono 30 razy 28

  Oj to będzie znowu Błasica szczekała! Znowu ujadanie będzie! Ceterum censeo generał powinien być pośmiertnie zdegradowany a wdowa pozbawiona wszelkich świadczeń.

 • bogdan331

  Oceniono 10 razy 0

  "Proszę państwa. Jest takie powiedzenie, że polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły." "Łączę się z Wami w bulu i nadzieji."To cytaty głowy państwa.Z nonsensopedii.Ale tej smoleńszczyzny religijnej mam serdecznie dosyć!

 • extrafresh

  Oceniono 11 razy 11

  Nie jestem zdziwiony.

  W tej firmie pt. WOJSKO POLSKIE wszystko jest na niby.

 • batura3

  Oceniono 32 razy 28

  Panie Jarosławie K - prosimy o komentarz, poza normalną oceną pańskiej "rzeczywistości". Acha, sfałszowania dokumentów dokonali OCZYWIŚCIE Tusk z Putinem.:-)))))

 • cillian1

  Oceniono 20 razy 16

  PiS wydał zielone światło (po publikacji ostatnich rozmowów) na zwalenie winy na pilotów, i błasika.

  Czy blondynka wdowa, już to rozumie?

 • dziadwawelski

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko Leszek Kaczyński miał tego dnia "homologacje" na lot i lądowanie a mimo to wszyscy mieli 52 % szans na szczęśliwe lądowanie pozostałe 48 % miał Leszek choć ruskie twierdzą, że tych procentów nie wykryli ;-)))

 • szwesta

  Oceniono 22 razy -16

  5 LAT ODCZYTYWALI I ZNISZCZYLI DOWOD!!!! I ZERO WINNYCH!!! JAK MOZNA USZKODZIC TAK WAZNY NOSNIK I TAK WAZNY DOWOD? NO CHYBA, ZE CELOWO?
  "..Po pierwsze – eksperci badali nie oryginał, ale kopię nagrania. Po drugie – kopię sporządzali kolesie z rządowej komisji Millera, czyli osoby zainteresowane utrzymaniem kłamstwa smoleńskiego. Po trzecie – podczas kopiowania kolesie zerwali nośnik (drut magnetyczny), na którym nagrywał magnetofon. Po czwarte – nie jest znana wielkość uszkodzenia nośnika, czyli straty w nagraniu. Po piąte – na polecenie prokuratury z tej dziwnej kopii wybrano do badania jedynie pierwsze 40 proc. zapisu. Te pięć drobiazgów zadecydowało, że czysta robota okazała się brudna. I jest jasne, kto w niej maczał palce..."
  niezalezna.pl/63546-brudna-robota

 • zielony31

  Oceniono 18 razy -14

  Rozumiem ,ze to prezydent wyznaczał załogę.... A kto był ministrem MON w tym czasie .... czyż nie członek PO niejaki B. KLICH??? A jakoś cisza zapadła ...tylko Błasik i Błasik ..... a jakoś brak KLICH ,KLICH i Arabski...

 • representation1

  Oceniono 16 razy -8

  Tak funkcjonuje państwo PO
  ------------------------------------
  w każdej dziedzinie, tylko teoretycznie.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 17 razy -3

  no to wracamy do starych ustaleń jako nowej wrzutki :-)

  www.se.pl/wiadomosci/polska/prezydent-zgina-przez-baagan-w-lotnictwie_152513.html
  Pułk specjalny odpowiedzialny za transport najważniejszych osób w państwie jest w opłakanym stanie. Większość samolotów stoi na kołkach, a najbardziej doświadczeni piloci odeszli ze służby. Ich następcy byli szkoleni na chybcika, w tzw. trybie alarmowym.

  Raport, do którego dotarł "Super Express", powstał na najwyższym szczeblu dowództwa sił powietrznych. Nie może dziwić, że po katastrofie smoleńskiej wiele miejsca zajął w nim opis dramatycznej sytuacji w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego.

  Taka sytuacja w 36. Pułku trwała od lat i niestety była znana kierownictwu MON. Już 28 marca 2008 r., a więc na dwa lata przed tragedią w Smoleńsku, dowództwo sił powietrznych skierowało w tej sprawie za pośrednictwem MON alarmistycznie brzmiące pismo do premiera Donalda Tuska. Rząd, a zwłaszcza resort obrony do tragedii w Smoleńsku nic nie zrobiły w tej sprawie.

 • ad2009

  Oceniono 20 razy 14

  A ja na to: NIEMOZLIWE!
  przecież nasi piloci to nawet na drzwiach jak trzeba, na rozkaz i bez szkoleń!
  To przecież swiatowa elita!
  Skrzydła na plecy i pooooszedl!

  Co ta sqsyńska solidaruchowa elyta zrobila z tym państwem, ci zasrani opozycjoniści, komuchy i zwykle szuje

 • hen354

  Oceniono 20 razy 18

  Znowu antypolskie oswiadczenia, ruskie kontrolery to nie mialy doswiadczenia, ale polskie piloty to maja w genach.

 • taka_kiki

  Oceniono 30 razy 30

  Zaraz się zaczną krzyki, że te ustalenia to kalanie pamięci poległych i cios w ich rodziny, a ujawnienie tej informacji to czysta złośliwość

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 10

  "Matulu! Pan Bóg mi da w niebie prawdziwe skrzypki?"
  (henryk sienkiewicz janko muzykant)

 • zapora01

  Oceniono 27 razy 25

  A ten ruski ZUCH.. radny PiS - pilot kamikaze Wosztyl.. miał jakiekolwiek uprawnienia..?

 • florentino

  Oceniono 31 razy 29

  Eee tam, przeciez wiadomo jak bylo: hel, sztuczna mgla, bomba baryczna, bomby prozniowe, wybuchy punktowe i bomba w gasnicy. Ruscy to wszystko zaplanowali, razem z Tuskiem, a na koncu kazali wsadzic do samolotu leszczy, ktorych w ogole nie powinno tam byc.
  A jak juz te wszystkie bomby wybuchly to nawigator spokojnie czytal wysokosc (chociaz nie wiedzial co czyta, bo nigdy takim samolotem nie latal) a pilot obnizal wysokosc 2 razy szybciej niz powinien (bo nie wiedzial jak powinien, skoro nie przeszedl szkolenia), zas general ktorego w ogole tam nie bylo po ostatnim z wybuchow powiedzial, ze spokojnie sie zmieszcza bo Jak-40 wyladowal.

 • szwesta

  Oceniono 22 razy -16

  W tej sprawie szokujące jest coś innego: sam skandaliczny sposób procedowania, kłamstwa (metr po metrze...). A zginela elita panstwa."Śledztwo" prowadzone niedbale i po łebkach, przeciagane, mataczone z niszczeniem i szorowaniem dowodow. Zachwyty nad tym sledztwem ze strony polskiej i calkowite przyzwolenie na nie. A gdy opozycja zwracala uwage na to skandaliczne sledztwo, majac calkowita racje, to propagandzisci krzyczeli i krzycza o dzieleniu Polakow i gra trumnami. Taka sytuacja jest świetnym tłem do medialnych sensacji, które niczego do sprawy nie wnoszą. W tym dochodzeniu podjeto szereg czynnosci wymagajacych zaplanowanego, duzego i przemyslanego nakladu sil majacych na celu stwierdzenie: " no przeciez nie ma dowodow na wybuchy...". Zaplanowane i celowe balaganiarstwo. I robi to strona, ktora na takie sledztwo zezwalala przy pelnym wsparciu medialnym. A juz w 2008 Putler podobno skladal Tuskowi propozycje rozbioru Ukrainy, mowil ostatnio Radek.

  Pamietamy o wrzutkach typu: 4 razy ladowali, patrzcie jak laduja debesciaki, jak nie wyladuje to mnie zabije, o czterech podejsciach do ladowania, o klotni generala z pilotem! Wszystkie te wrzutki tych samych usluznych mediow, tych usluznych cyngli przekazujacymi je z wypiekami na twarzy w atmosferze sensacji, okazaly sie nieprawdami! I nikt nie raczyl za nie przeprosic.

  Kto dziś z tępoty lewackiej z Lizem na czele chce pamiętać że sztuczną mgłę, bomby helowe i inne cuda wymyślały kanalie dziennikarskie chcące w sytuacji apokaliptycznych kłamstw rządowych i poslusznych im mediów z jakimi mamy i mieliśmy do czynienia, skompromitować dociekania prawdy przez takich jak Macierewicz.

 • chi-neng

  Oceniono 28 razy 24

  Ku przypomnieniu artykul Lisa: (cytaty...)

  • "Do zamachu rzeczywiście doszło.

  • Ale nie w Smoleńsku, lecz po Smoleńsku.

  • Do perfidnego zamachu na Polskę i wspólnotę Polaków.

  • Dokonał go Jarosław Kaczyński"

  • "Cała Polska zanurzyła się na lata w sztucznej mgle"

  • Akcja zaplanowana była "na zimno".

  • Pozwoliła wepchnąć prezydenturę Lecha Kaczyńskiego ze sfery drwin w sferę legendy.

  • Zsakralizować przywództwo Jarosława Kaczyńskiego.

  • I odhumanizować Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego.

  • "Po drugiej stronie reakcja była idiotycznie defensywna"

  • "I tak cała Polska zanurzyła się na lata w helu, sztucznej mgle i odmętach szaleństwa".

  • Zwraca uwagę na podziały, jakie w społeczeństwie wyryła katastrofa i kwestia jej interpretacji.

  • "Smoleńsk zafundował nam narodowe Verdun, ideologiczno-propagandową wojnę pozycyjną z użyciem gazów trujących.

  • Można się przed nimi bronić, zakładając maski gazowe, ale jak tu prowadzić dialog z maskami na głowie".

  • "Uznaliśmy Smoleńsk za pretekst, żeby nienawidzić się bardziej, gardzić sobą intensywniej".

 • ryrzyrysz

  Oceniono 10 razy 4

  Qu..., po 5 latach stwierdzili to, co w normalnym państwie powinno byc wiadome po góra tygodniu.
  Ja pier,.dole, gdzie ja żyję.
  I niech nikt mi juz nie mówi, ze to całe śledztwo nie jest upolitycznione.

 • arius9

  Oceniono 15 razy 13

  Dziwie sie Blasikowi, przeciez wiedzial, ze ci piloci nie potrafia wyladowac, na co on liczyl ?

 • purple26

  Oceniono 5 razy 1

  Jeszcze niedawno mówiono o naszych lotnikach, że polecą na wrotach od stodoły. A jednak nieudało się na trochę lepszym sprzęcie polecieć i bezpiecznie wylądować.

 • onoma7

  Oceniono 12 razy 12

  No i runął mit, że polski pilot poleci nawet na drzwiach od stodoły. Poleciec, poleci, ale z wylądowaniem już niekoniecznie....

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 15 razy 3

  Szmajdziński Szmajdzińskim, ale dlaczego nie napisano
  kto był Ministrem Obrony Narodowej w 2010 roku? - to tajne :-)

 • sselrats

  Oceniono 5 razy 1

  ChDiKK

 • tetradrachma

  Oceniono 20 razy 16

  Słuchajcie, oczernianie śp. gen. Błasika to zmowa. Błasik bedąc przydupasem Kaczynskiego zapewniał, Komorowskiego, że regularnie piloci 36 Pułku odbywaja szkolenia na symulatorze wrót od Stodoły w której gromadzone jest siano i słoma dla polskich elit (posłów, polityków i pracowników wysokiego szczebla administracji panstwowej).

 • fakiba

  Oceniono 4 razy 4

  BMW , bierni , mierni , ale wierni , i efekt jest

 • cd81

  Oceniono 4 razy 4

  Jakaś nauczka?
  Teraz jest presja na przyspieszenie i skrócenie szkolenia lekarzy. Tymi samymi metodami. Krócej/szybciej/taniej, a papier wszystko zniesie.

 • ministrant15

  Oceniono 29 razy -9

  Zdumiewajace, zeby "fachowcy" potrzebowali az tyle czasu do stwierdzenia, ze piloci nie posiadali uprawnien. Co oni przez tyle czasu robili, ze nie przejrzeli dokumentow?. Moze starali sie ukryc prawde, ze moze nie wyjdzie na jaw?. Powinni za to juz siedziec.

 • fakiba

  Oceniono 40 razy 30

  Nie ważne że ie mieli uprawnień , najważniejsze że LK miał pewność że się nie zbuntują i każde polecenie wykonają , nie to co ten pilot który w Gruzji ie chciał lądować , mimo wyrażnego polecenia samego "prezenta"

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 1

  Z raportu wynika, że ani piloci, ani nawigator, którzy lecieli tu-154M, nie mieli uprawnień, aby znajdować się tego dnia na pokładzie i pilotować samolot.
  =================================================================

  To nie byli pilotanci, tylko zwykli przebierańcy? Jak by zaśpiewał Rosiewicz..

 • chris_yyz

  Oceniono 18 razy 16

  Jakosci nie bedzie, ale jakos to bedzie.

 • gadojan

  Oceniono 12 razy -6

  Dzis tak naprawdę to już nie ma znaczenia kto zawinil, zgineli ludzie, i tylko nad tym powinnismy się pochylić wszyscy razem, koniec kropka, bez wyszydzania, bez pogardzania, bez krzykow... Naprawde to nie ma znaczenia kto jest skad, zgineli Polacy i .... cisza

 • 1group

  Oceniono 216 razy 204

  Choćby nie wiem jakich jeszcze dokonano ustaleń,nikt pisiorów nie przekona.Dla nich zamach i wybuchy,to jedyna przyczyna prozaicznej katastrofy lotniczej.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 1

  A to Polska właśnie....
  niech ten co zdał na prawo jazdy bez kombinacji pierwszy rzuci kamień! u nas wszystko jest "na sztukę" (kto był w wojsku zrozumie)

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 18 razy -6

  Warto przeczytać, wywiad z byłym dowódcą 36 pułku, płk Pietrzakiem

  www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-plk-pietrzak-w-36-pulku-nigdy-nie-bylo-programu-szkolen-na-s,nId,305562

 • zigzaur

  Oceniono 34 razy 24

  Najkrótsza analiza przebiegu i przyczyn wypadku tupolewa:
  1. Kontrolerzy wrzeszczą "Tuman! Tuman!"
  2. Faktyczny dowódca samolotu krzyczy "Jak wam dam tumana!"

 • krzys52

  Oceniono 489 razy 451

  Czyli odpowiedzialnosc ponosi Kaczor Lech, jako ze pozbyl sie kompetentnego ale "nieposlusznego" pilota (w wyniku gruzinskich kontrowersji), ktory mial na uwadze bezpieczenstwo swego prezydenta, zastepujac go pilotem niekompetentnym, ale za to poslusznym. Takze Blasika dobral sobie z uwagi na jego wdziecznosc za nie wywalenie go na zbity pysk (odpowiedzialnosc za wypadek Cesny).
  No coz, jaki prezydent taka i jego ekipa. Dobieral ich na wlasne podobienstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX