Durczok molestował? Wielowieyska tłumaczy, że decyzja prokuratury to nie dowód niewinności

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania karnego w sprawie molestowania seksualnego, jakiego miał się dopuścić Kamil Durczok. Dominika Wielowieyska przekonywała w Poranku Radia TOK FM, że nie jest to jeszcze dowód na niewinność prezentera.
Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania karnego w sprawie molestowania seksualnego w TVN. Chodzi o Kamila Durczoka, który według "Wprost" molestował podwładne. Decyzję prokuratury szybko zinterpretowano jako dowód niewinności prezentera. - Widzę, że zarówno w gazetach, jak i internecie jest mnóstwo nieporozumień. Warto wyjaśnić podstawowe rzeczy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

Dziennikarka podkreśliła, że w Kodeksie karnym "nie ma przepisów, które pasowałyby do sytuacji Kamila Durczoka". - Prawo pracy mówi nie tylko o zmuszaniu do czynności seksualnych, ale także o poniżaniu pracownika. To zupełnie inna kategoria. Ale żeby cokolwiek w tej sprawie się działo, pracownicy, którzy poczuli się poszkodowani, muszą zgłosić to do sądu. Ale tego nie robią, w związku z tym nie ma sprawy - przyznała.

Więcej o:
Komentarze (41)
Durczok molestował? Wielowieyska tłumaczy, że decyzja prokuratury to nie dowód niewinności
Zaloguj się
 • Kuba Kuba

  0

  Ja tam i Wielowiejską pomolestuje , ale ostrzegam jestem pusty jak bębenek cygański:)

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Wielowiejska chce dorównać PISowcom kretynizmem?
  Szanowna Pani, udowadnia się winę nie zaś niewinność.

 • 123waz

  Oceniono 1 raz 1

  gdzie komentarze z przed kilku godzin

 • c_666dup

  Oceniono 5 razy 3

  Dominisio nazifeministko , a może Durczoka na sąd boży ? - w średniowieczu: poddawanie podejrzanego próbie ognia lub wody w przekonaniu, że Bóg go wybawi, jeżeli jest niewinny.

 • Janusz Łącki

  Oceniono 4 razy 2

  Nikt nie chce molestować Dominiki... Dominika jest sfrustrowana...

 • kakalak4

  Oceniono 3 razy -1

  Zgodnie z polskim prawem pan Durczok nie molestował. Kropka. Czy prawo jest w tek kwestii dobre - to jest oddzielny temat, ale to nie sprawa prokuratury, tylko ustawodawcy.

  To ABSOLUTNIE nie zmienia faktu, że (jeśli zeznania i ustalenia wewnętrznej komisji w TVN są prawdziwe), pan Durczok jest skończonym chamem, burakiem i bydlęciem. Ale zgodnie z prawem zarzutu molestowanie postawić mu nie można.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 2 razy 0

  Senatorówna jest najzwyczajniej w świecie zawistna i posuwa się do żałośnie wrednych chwytów by zdeprecjonować wysokiej klasy dziennikarza.
  Tak to jest, gdy jedyną kwalifikacją do brylowania po publikatorach jest jedynie bycie senatorówną.

 • dublet

  Oceniono 11 razy 7

  Przypomnę, że prokuratura nie wykluczyła również zestrzelenia TU-154 przez Antoniego M., co oznacza, ze może on być winny, a już na pewno nie jest niewinny!

 • pyffello114

  Oceniono 10 razy -6

  W kodeksie karnym NIE MA PO PROSTU paragrafu dla molestowania!!
  To nie oznacza, że pan Durczok jest niewinny molestowania.
  Czy to jest aż tak trudne do zrozumienia dla poniektórych?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX