Nowy sondaż Millward Brown. Spada poparcie dla PiS. Trzecia partia w Sejmie? Zaskoczenie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 35 proc. głosów - podaje sondaż Millward Brown dla ?Faktów? TVN. Spory spadek zalicza PiS, której poparcie z 35 proc. spadło do 31 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy partie - KORWiN, SLD i PSL.

Polub i bądź na bieżąco!

Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

Poniżej progu znalazłyby się Twój Ruch i Ruch Narodowy.

PO utrzymuje swoje poparcie - w sondażu z 31 marca również otrzymała 35 proc. głosów. Poprzednio ankietowani wyrazili równe poparcie dla PO i PiS. W najnowszym sondażu poparcie dla partii Kaczyńskiego spadło o 4 punkty procentowe.

Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN | Create infographics


KORWiN, SLD i PSL

Duży wzrost zalicza partia Janusza Korwin-Mikkego, której poparcie wynosi już 8 proc. (wzrost o 3 pkt proc.). W Sejmie znalazłyby się też SLD z 7 proc. głosów i PSL z poparciem na granicy progu wyborczego.

Po wyborach z sejmowych ław zniknąłby Twój Ruch. Partia w sondażu otrzymała tylko 3 proc. głosów. O jeden punkt procentowy mniej otrzymał Ruch Narodowy.

Na podstawie deklaracji ankietowanych badacze oszacowali frekwencję na 52 proc.

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown 13 kwietnia br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (404)
Nowy sondaż Millward Brown. Spada poparcie dla PiS. Trzecia partia w Sejmie? Zaskoczenie
Zaloguj się
 • ht

  0

  Pojawił się Jarek i poparcie spadło.

 • obywalet

  0

  Jarosławowi znowu opadło :) co na to kot?

 • poorpoora

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo PISie - trzymajcie swira na stolku prezesa do konca swiata i o jeden dzien dluzej hehehehehe

 • Oceniono 1 raz -1

  Zapadł się, i ni słychu, ni dudu, ni widu. A miał zebrać pospolite ruszenie związkowe z kraju całego nadwiślańskiego i ruszyć na stolicę Najjaśniejszej, by zadać bobu Stołecznym z Krakowskiego Przedmieścia i Ujazdowskich, nauczyć ich Dudowego rozumu a ludowi pracę dać godziwą, bezśmieciową, na wzór i podobieństwo boskie lub niemieckie. No, i nici z tej Polonii Restitutae. Wszystko po staremu, jak było, tak i jest: jeden Duda poszedł sobie, i to bez szczególnego trudu, w bezmiar niepamięci, a zamiast niego drugi Duda wypłynął na szerokie polityczne prezydenckie wody i krzykiem a hałasem całą przestrzenią nadwiślańską zawładnął i dudni, i to jak jeszcze! Zamiaruje, jako ten doktor nad doktory, na Belwederze, oraz Krakowskim Przedmieściu osiąść, tuż, tuż obok księcia Pepi, co Niemców kropił, lecz się nam utopił, a który na szlachetnym marmurowym ogierze cały plac przedzamkowy wypełnia z kretesem, dyskurs żarliwy nie na żarty z całą swą Dudową Drugą mocą podjąć, tak jak Pan jego, Prezes, Drugi Wawelski in spe za ponowionym Dziwiszowym przyzwoleniem, sobie dowolnie zażyczy i przykaże. Tak na marginesie: Będzie Prezes Pan mieć z Dudy nielichy kram; nie da się tego tak na amen wykluczyć.

 • avocado26

  Oceniono 1 raz -1

  Przecież PSL ma 25% poparcia w wyborach.

 • nirelle

  Oceniono 1 raz 1

  W TVN24 leci podsumowanie 5-ciu lat prezydentury.Kłamliwa, propagandowa akademia ku czci Prezydenta, który nadal nie traci ochoty do pracy przez następne 5 lat.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz 1

  Ale jaja, a już myślałem, że Wielkanoc się skończyła. Trzeba się nauczyć żyć obok tego cyrku.

 • Janusz Senex

  Oceniono 4 razy 4

  -
  Polacy mądrzeją.Kto bowiem chce by rządzili nim
  Popaprańcy
  i
  Szumowiny.

 • paragraf-22

  Oceniono 2 razy 0

  Żeby zobaczyć jak najprawdopodobniej będzie wyglądało rządzenie, gdyby PIS wygrało wybory, wystarczy pooglądać TV TRWAM.
  Ja wczoraj zmusiłem się i oglądałem ok. godziny. Jestem wstrząśnięty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX