Dziewięciolatek prosił, by zadzwonić na policję. Bał się, że matka wsiądzie pijana za kierownicę

Chłopiec widział, jak matka pije w parku alkohol. Poprosił więc przechodniów, żeby zadzwonili na policję. Zanim funkcjonariusze znaleźli kobietę, siedziała już za kółkiem - z prawie trzema promilami we krwi.
Policja w Rybniku odebrała nietypowe zgłoszenie. Kobieta, która zadzwoniła, powiedziała, że zaczepił ją na ulicy 9-letni chłopiec, który powiedział, że boi się jechać ze swoją mamą samochodem, bo ta piła w parku alkohol - pisze portal tvn24.pl. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, chłopiec był sam. Powiedział, że jego mama odjechała już samochodem z dwójką młodszego rodzeństwa. Funkcjonariusze musieli jakiś czas szukać kobiety.

- Policjanci szukali 34-latki w barach, pubach, niestety bez skutku. Dopiero po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli mercedesa, którym kierowała nieodpowiedzialna mieszkanka Rybnika - mówi w rozmowie z TVN rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rybniku Aleksandra Nowara.

Badanie wykazało, że kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2016 r. Odpowie więc nie tylko za jazdę po alkoholu, ale też za złamanie sądowego zakazu. Jak pisze tvn24.pl, o sprawie powiadomiono też sąd rodzinny.

OD REDAKCJI: Dziękujemy za uwagi i przepraszamy za użycie niefortunnego sformułowania "dziewięciolatek doniósł na swoją matkę". Tekst został zmieniony

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (191)
Dziewięciolatek prosił, by zadzwonić na policję. Bał się, że matka wsiądzie pijana za kierownicę
Zaloguj się
 • 1pirat2

  Oceniono 1 raz 1

  W tym wypadku zachował sie dobrze, ale nie róbcie zniego bohatera, bo np mama będzie się obawiać stęknąć, bo dziecko zakapuje, że tato bije mame.

 • lidziab

  Oceniono 1 raz 1

  maciupenieczki, jesteś wielki

 • lidziab

  Oceniono 1 raz 1

  chłopak zachował tak zdrowy rozsądek, że aż mu zazdroszczę:)))

 • lidziab

  Oceniono 1 raz 1

  ten chłopiec zachował się dojrzalej niż większość nas, dorosłych

 • lidziab

  Oceniono 1 raz -1

  o kurdę, pomyliłam forum

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 1

  Do wszystkich, ktorzy maja do mnie pretensje o ostre acz bolesnie prawdziwe ocenianie Polakow i ich odstawania od zachodnich Europejczykow:
  Poczytajcie sobie - szczesliwie rzesiscie minusowane (jakas czesc polskiego honoru ocalona) - posty tych 50% skonczonych chamow i cwokow na tym forum, co ze zdesperowanego i madrego dziecka parkowej pijaczki robia Pawlika Morozowa.
  Malo, ze w imie zwiazkow plemiennych ta holota by kazda szmate i galgana bronila, bo "nasz", ale jeszcze byle odmozdzonemu pismakowi ze Szczujni Wybiorczej daje sie za leb wodzic.
  GDZIE to Polactwo ma glowy, etyke, wole, wlasne zdanie? W armate i na srodek Syberii wystrzelic, bo z takim gownem na karku nigdy nie dociagniecie do Zachodu.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 0

  Mialam kiedys madrego polskiego znajomego (i nie dziwota, ze jest dzis profesorem b. porzadnej polskiej uczelni), ktory za mlodu mial przykry zwyczaj siadania za kierownice po pijaku. Chlopak (wowczas) prosil zanim sie uchlal po pierwsze: o chowanie mu kluczykow od wozu, po drugie: o powiadomianie policji, gdyby jakims cudem te kluczyki znalazl i pojechal w Polske.
  Madry dzieciak - prawdziwa przyszlosc narodu, podziwu godna w tym wieku madrosc, przezornosc, postawa obywatelska, a takze sdzczera troska o zycie i zdrowie matki i rodzenstwa. Inna rzecz, ze takiej mamusi malemu nie zazdroszcze...
  Co tu kryc - zwyczajna nieodpowiedzialna szmata lub wymagajaca leczenia alkoholiczka.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 2 razy 2

  >>>>>Poprosił więc przechodniów, żeby zadzwonili na policję.<<<<

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX