Wybory prezydenckie 2015. Tabloidy z wielką reklamą PiS. "Komorowski obiecał i okłamał". Nowakowska: Przekłamania sztabu

"Wstyd! Obiecał i okłamał" - grzmią wymierzone w Bronisława Komorowskiego reklamy w największych tabloidach. W ten sposób sztab Andrzeja Dudy uderza w prezydenta. - Punkty są cztery i w zasadzie każdy to przekłamanie - mówiła w "Poranku Radia TOK FM" o zarzutach względem Komorowskiego Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej".
Wczoraj spot wyborczy, dziś sto konferencji prasowych w całej Polsce i całostronicowe reklamy w największych tabloidach. Tak sztab Andrzeja Dudy uderza w prezydenturę Bronisława Komorowskiego.

"Punkty są cztery i w zasadzie każdy..."

"Wstyd! Obiecał i okłamał" - krzyczy nagłówek obok zdjęcia Komorowskiego w materiale zamieszczonym w tabloidach. Co PiS zarzuca prezydentowi? - Punkty są cztery i w zasadzie każdy to przekłamanie sztabu Andrzeja Dudy - stwierdziła w "Poranku Radia TOK FM" Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej".PiS oskarża: "Zgodził się na podwyższenie wieku emerytalnego". I przypomina słowa Komorowskiego o zmianie systemu emerytalnego "na zasadzie wyboru".

- Przypominam, że rozwiązanie przyjęte przez rząd oznacza, że ludzie w pewnym wieku mogą wybrać, czy chcą skończyć pracę w wieku 65 czy nawet 63 lat - mówiła Nowakowska. - To było ustępstwo, które poczynił rząd Tuska pod wpływem związków zawodowych.

PiS zarzuca: "Nie ma wyrównania dopłat dla rolników". I przypomina wypowiedź Komorowskiego sprzed pięciu lat o wyrównaniu dopłat do wysokości otrzymywanych przez Francuzów czy Niemców.

- PiS całkowicie ignoruje, że w Polsce rolnicy dostają pieniądze z dwóch strumieni: dopłat bezpośrednich i pieniędzy na rozwój obszarów wiejskich - wyjaśniała Nowakowska. - PiS wyjątkowo namiętnie powtarza to kłamstwo, o które zresztą przegrał już proces z PSL, że polscy rolnicy dostają mniej pieniędzy niż za rządu PiS i mniej niż rolnicy pozostałych państw. Tak, jeśli weźmiemy tylko dopłaty bezpośrednie, tak się może zdarzyć. Ale jeśli weźmiemy ten drugi strumień, polski rolnik jest największym beneficjentem dopłat ze wspólnej polityki rolnej - podkreśliła dziennikarka.

"Nie doprowadził do likwidacji abonamentu RTV" - wytyka PiS.

- Ta sprawa się ciągnie. Nie ma pomysłu, jak znieść abonament. To miliony złotych i skądś te pieniądze trzeba wziąć - podkreśliła Nowakowska.

PiS krytykuje też prezydenta za zgodę na podniesienie podatków, a konkretnie podwyższenie podatku VAT do 23 proc.

Zarzucanie prezydentowi, że nie naprawił służby zdrowia?

- To kampania w zasadzie do parlamentu - podsumowała Nowakowska. - Prezydent podpisuje ustawy, może wychodzić z własna inicjatywą, ale musi mieć większość w Sejmie, która to poprze. Więc robienie prezydentowi zarzutów, że nie rozwiązał problemów służby zdrowia czy edukacji, jest naiwne - skwitowała.

Więcej o:
Komentarze (46)
Wybory prezydenckie 2015. Tabloidy z wielką reklamą PiS. "Komorowski obiecał i okłamał". Nowakowska: Przekłamania sztabu
Zaloguj się
 • almagus

  Oceniono 2 razy 0

  Pan (jako kandydat) Bronisław Komorowski nie pisał nam życiorysów i nie grozi aresztami, czyli jest pan Bronisław Konfortowski. NATOMIAST PAN ANDRZEJ dUDA PISZE życiorysy, wymyśla haki, tworzy nieprawdziwe spoty, działa pod ePiSkopatem, taki jak pr Wyszyński na narodzie rosyjskim. Wizja byle prawnika u władzy jest obrzydliwa, z obawą aresztów i prześladowań religijnych.

 • scarletscarab

  Oceniono 2 razy -2

  Za to Dudzie nie mozna niczego zarzucic, bo nic nigdy nigdzie nie zrobil. Skakal sobie z kwiatka na kwiatek, a to jeden stolek, a pochwili inny. No i czym sie moze pochwalic? - SKOKami?...

 • limerick64

  Oceniono 2 razy 0

  styropianowy dziadek niech opowiada bajki..

 • limerick64

  Oceniono 2 razy -2

  w zasadzie GAzetka chce byc GAzeta..

 • sisi64

  Oceniono 2 razy 0

  Do sztabowców prezydenta Komorowskiego!
  Wykorzystajcie przeciwko pisuarom to:
  www.fakt.pl/polityka/nauczycielka-o-dudzie-byl-jak-budyn-z-soczkiem-wspomnienia,artykuly,537630.html

 • sisi64

  Oceniono 4 razy 2

  Kacze eunuchy! A gdzie jest obiecane przez cuchnącego karła 3 mln. mieszkań?

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  Maliniak, prezes wywala kupę kasy na ciebie, te całe reklamówki na glancowanym papierze.... A co mu powiesz, jak przegrasz - bo to przecież pewne : "Panie prezesie, melduję niewykonanie zadania"? Prezes po główce nie pogłaszcze, nie...:(

 • zapora01

  Oceniono 4 razy 2

  Duduś.. a co tam słychać u twoich kolesi ze SKOK-ów.. panów Jedlińskiego i Biereckiego..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX