Katastrofa smoleńska. Sienkiewicz: Niech ręka boska broni uczniów przed podręcznikami pisanymi przez Macierewicza

Katastrofa smoleńska. - W tej sprawie najpierw powinny być ewentualne wyroki, a później konsekwencje polityczne - powiedział w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były szef MSW. Polityk odniósł się też do pomysłu Jarosława Kaczyńskiego, który chciałby, aby w szkołach nauczano teorii zespołu Macierewicza.
POLUB NAS
Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołączdo akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

Bartłomiej Sienkiewicz skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia stwierdził, że "prawda, którą odkrywa Macierewicz, musi znaleźć się w państwowych dokumentach i podręcznikach szkolnych". - Niech ręka boska broni polskie dzieci przed nauczaniem, które będzie pisane przez Kaczyńskiego i Macierewicza - mówił Bartłomiej Sienkiewicz w "Faktach po Faktach". - Mam jeszcze córkę uczącą się w szkole. Nie życzyłbym jej tego - dodał były szef MSW.

Według Sienkiewicza jest za wcześnie na konsekwencje polityczne dot. katastrofy

Sienkiewicz odniósł się do kwestii zniecierpliwienia rodzin ofiar i opinii publicznej wobec przedłużającego się śledztwa i braku ewentualnych konsekwencji. - Żeby rozmawiać na poziomie konsekwencji, musimy mieć ustalenia dotyczące elementarnych faktów. Prokuratura musi określić winę - powiedział były szef MSW. - Najpierw powinny być ewentualne wyroki, a później konsekwencje polityczne - dodał.

Polityk stwierdził, że zanim nie skończy się śledztwo prokuratury, nie można mówić, że czyjeś działania przyczyniły się do katastrofy. - To, czy któryś z polityków nie dopełnił obowiązków, czy czyjeś działania mogły być elementem tej tragedii, możemy orzekać wtedy, kiedy stan faktyczny będzie wyjaśniony czarno na białym w świetle polskiego prawa - stwierdził Sienkiewicz. - Póki nie ma orzeczenia prokuratury, wszystkie fakty są na stole - stwierdził.

Sienkiewicz apeluje do dziennikarzy: Uszanujmy wdowy, nie grajmy emocjami

- W telewizjach i stacjach radiowych jest forma przepytywania gości z tego, co mówią rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. - powiedział Sienkiewicz. - W naszej kulturze jest tak, że wdowa, człowiek zrozpaczony po śmierci bliskiego, ma prawo powiedzieć wszystko, natomiast nie zawsze należy to komentować - ocenił Sienkiewicz. - Uszanujmy ten dobry zwyczaj, nie gramy emocjami jako formą przepytywania - apelował.

- To wy, dziennikarze, jesteście odpowiedzialni za taką atmosferę, jaka jest wokół katastrofy smoleńskiej - powiedział Sienkiewicz, cytując artyukuł dziennikarza "Gazety Wyborczej" Pawła Wrońskiego . - Dokumentacja katastrofy jest absolutnie pełna i wiadomo, dlaczego ona się zdarzyła - stwierdził.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (147)
Katastrofa smoleńska. Sienkiewicz: Niech ręka boska broni uczniów przed podręcznikami pisanymi przez Macierewicza
Zaloguj się
 • 123jna

  Oceniono 2 razy -2

  Madre slowa.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 3 razy -1

  To on jeszcze nie siedzi w pierdlu ?! Przeca jako minister spraw wewnętrznych uzgadniał z prezesem Narodowego Banku Polskiego zmiany w ustawie o NBP i uwalenie ministra finansów

  Kanalie łamiące konstytucje nadal tkwią z ryjami przy salonowym korycie zamiast gnić w więzieniu

 • orciolan

  Oceniono 5 razy 5

  cytat „Z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie”. Kto Gogolem wojuje, od Gogola ginie. Mam swój cytat z Gogola: „Ludzie ograniczeni, a przy tym fanatycy, stanowią plagę ludzkości. Biada państwu, w którym tacy ludzie mają władzę. Są nietolerancyjni i pozbawieni wszelkich skrupułów. Uważają, że cały świat kłamie, tylko oni mówi prawdę”.
  Tomasz Jastrun

 • acerola

  Oceniono 4 razy 4

  Za żadne skarby nie chcę aby moje dzieci uczono teorii tego buca,chyba że jako o przypadku paranoi. Im się już do reszty w łbach poprzewracało, nie ma dla nich jakiegoś zakładu dla obłąkanych.Może ich wywieżć, internować i nie wypuszczać Wiem chcą wysyłać na Marsa, może ich w ten kosmos,i niech tam już zostaną!!!!!!!!!!!!!

 • barakuda62

  Oceniono 2 razy 2

  Załóżmy że masz rację,ale w takim razie jakie wrażenie sprawia maciarewicz!?

 • zygosz

  Oceniono 8 razy -6

  Prawda jest wieczna !

  Panie Macierewicz tak dalej isc nalezy.,a
  wszyscy z trotylem powiazani do ciemnych
  do ciemnych komnat beda skierowani.

  Dzis popadaja w depresje ,kiedy slysza
  trotylowa wersje,oni stana twarza przed
  prawda ,a swiat zobaczy jaka okryli sie
  hanba.

 • solussolius

  Oceniono 7 razy -1

  Chdikamienikupa poszczekuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX