Wielki pożar składowiska odpadów sztucznych. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej [WIDEO]

10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar, jaki wybuchł w Wąbiewie koło Grodziska Wielkopolskiego. Paliło się składowisko odpadów sztucznych. Sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie ognia - ustaliło Radio TOK FM.
POLUB NAS
Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

Jak widać na zamieszczonym w sieci nagraniu, pożar był ogromny. Silny wiatr nie ułatwiał pracy strażakom.- Na dużym placu pali się obszar około 100 m kw. z odpadami sztucznymi. Wieje silny wiatr, ale sytuacja jest już opanowana, właśnie trwa dogaszanie - powiedział w rozmowie z TOK FM rzecznik straży pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim Dariusz Ziomko.

Jak dodał, nikt nie został poszkodowany, sąsiednie zabudowania także nie są zagrożone.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (34)
Wielki pożar składowiska odpadów sztucznych. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej [WIDEO]
Zaloguj się
 • sacc77

  0

  Przepraszam bardzo, ale - CO TO SĄ ODPADY SZTUCZNE?
  Oraz - czym sie różnią od odpadów naturalnych?
  Czy przypadkiem osoby zamieszanę w ten tytuł nie sa ofiarami nadmiaru bądź niedostatku NATURALNEGO MAGNEZU?
  Cóż, ja w sowjej wielkiej naiwnosci, sądziłem (jak widać bezzasadnie) iż AGORĘ stać jest na kadry o nieco wwyższych kwalifikacjach niż gimbaza ONETU...

 • iremus

  0

  ......W sobotę o 16.40 na autostradzie A1 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zderzeniu z ciężarówką zginął kierowca samochodu osobowego. 11 zastępów straży pożarnej podnosiło tira, który w wyniku uderzenia przewrócił się na jezdnię.
  Do zdarzenia doszło w Bytomiu w okolicy Celnej na pasie jezdni w kierunku na Łódź. Mężczyzna osobówki zginął na miejscu. Na miejsce wezwano strażaków z Bytomia i okolicznych miasta. W sumie działało tam 11 zastępów straży. Na pomoc wezwano też śmigłowiec...... www.fakt.pl/katowice/wypadek-na-autostradzie-a1,artykuly,537671.html
  ________________________________________________________________
  Do wypadku na autostradzie wysłano 11 zastępów straży pożarnej a do pożaru składowiska 10 - bo był duży. Takich paradoksów w bogatych państwach się nie ogląda.

 • 3jw60

  0

  Podjąłem się recyklingu tysięcy ton odpadów tworzyw sztucznych - ok. 10 hektarów terenu załadowane do ok. 2-3 m wysokości. Mieliśmy linie do mielenia, mycia suszenia oraz ekstruder do regranulatu. Tyraliśmy prawie sześć lat. "Ludzie z branży", którzy odbierali regranulaty czy wybierali potrzebne im rodzaje tworzyw dziwili się, że jeszcze nie podpaliliśmy tego składowiska. "Ktoś podpalił" i macie problem z głowy. Władze co to pozwoliły poprzednikom na to składowisko chodziły wokół nas grzecznie i ostrożnie. Do czasu aż place stały się puste. Zaraz starostwo wystąpiło o podwyżkę opłat za wieczyste, straż kontrolowała kilka razy, odezwały się organizacje ekologów a prezydent miasta przysyłał Straż Miejską. Kolega co włożył ogromną kasę w to przedsięwzięcia zaczął sprzedawać działki - teren przemysłowy. No i w końcu przyszedł fiskus i z wielką dokładnością sprawdzał wszystkie kwity od początku naszej działalności. Miał wielką chęć złapać na nieprawidłowościach w dofinansowaniu przez kolegę bieżącej działalności. Nie chcieli zrozumieć, że wkładana kasa miała zapewnić oczyszczenie terenu a zarobek to wartość działek. Jak to? Chcieli oddzielić zaangażowanie trzech milionów w czyszczenie terenu od wzrostu jego wartości. Nie było komu dać w mordę bo w międzyczasie po wyborach były już nowe władze.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  No cóż, za dużo zgromadzili i trzeba było zutylizować. Tradycja III RP.

 • proteusz33

  0

  Właścicielom bardziej opłaca się podpalić niż zutylizować.Warto żeby straż podała ile takich pożarów jest rocznie w Polsce.Myślę że kilkadziesiąt.

 • jacek-jacenty

  Oceniono 1 raz 1

  Dla gimbusów Grodzisk Wielkopolski jest na Mazowszu! WSTYD!
  Może jakiś mały quiz ? "Jak zdobędziecie 8/10 to będzie dobry wynik". "Nigdy nie zgadniecie..." etc, etc...

 • rosfita

  Oceniono 4 razy 2

  Ten artykuł jest symbolem warszawskiej wysokoowyksztalconej siły roboczej. Mazowiecki czy Wielkopolskimto dla tych wybitnych jednostek w kraju w miescie przyciągającym wysokowykwalifikowanych wybitnych specjalistów żadna różnica. to wybitne miasto wybitnych jednostek to najbardziej ignoranckiego pełne niedouczonych cwaniaków, gdzie ludności korzysta z benefitów stołeczności nie musząc sie wysilać i o nic walczyć. Taka jest prawda o Warszawie nie żadna zaradność ludności lecz zwykła nomenklatura pasjonatów na publicznej kasie i rencie stołeczności ( nikt by tu nie inwestował gdyby nie to ze blisko koryta).

 • thin_air

  Oceniono 5 razy 5

  och co za strata... jestem wstrząśnieta...
  pali sie po prostu to co się musiało spalić...
  żadna instytucja nie była w stanie powstrzymac tego szalonego procederu firmowanego przez Starostwo
  no to teraz się okażę, że (do wyboru): (1)pijany, (2) nieostrożny, (3) mściwy pokłocony z pracodawcą pracownik, zaprószył ogień w instalacji zagospodarowania odpadów wszelakich niejakiego pana O.
  i (zaraz się rozpłaczę :-((( - okaże się., że spaliłio się tam wiele ton bezcennego surowca (a w rzeczywistości: odpadów, których nikt nie chciał odebrać, a za które przedsiębiorca zainkasował już sporą tzw. kasiorę więc, że tak powiem mogły sie spalić)...

 • leser.1

  Oceniono 3 razy 3

  I cały efekt zimowej segregacji odpadów wtórnych poszedł w p...zdu!
  Rozłożył się tylko w czasie, bo trujący dym zamiast przez całą zimę sączyć się z kominów gospodarstw domowych jednorazowo nadrobił zaległości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX