Wybory prezydenckie 2015. Sondaż TNS: Komorowski 46 proc., Duda tylko 24. Kukiz na podium

Wybory prezydenckie 2015. Bronisław Komorowski może liczyć na 46 proc. poparcia, a Andrzej Duda jedynie na 24 proc. - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego TNS dla ?Wiadomości? TVP. Na podium znalazł się Paweł Kukiz z 6 proc. wskazań.
POLUB NAS
Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

W najnowszym sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP przewaga Bronisława Komorowskiego nad Andrzejem Dudą powiększyła się do 22 pkt proc. Urzędujący prezydent może liczyć na 46 proc. poparcia (wzrost o 1 pkt proc.), natomiast kandydata PiS wskazało 24 proc. respondentów (spadek o 3 pkt proc.).

Sondaż TNS 12.04 | Create infographics


Kukiz na podium

Nieoczekiwanie trzecie miejsce w sondażu zajął Paweł Kukiz (6 proc.). Dalej plasują się Janusz Korwin-Mikke (4 proc.), Magdalena Ogórek (3 proc.), Janusz Palikot (2 proc.) i Adam Jarubas (1 proc.).

Według TNS frekwencja w wyborach wyniesie 56 proc.

Jarubas: TNS drukuje wyniki

Na sondaż emocjonalnie zareagował Adam Jarubas, kandydat PSL. Zarzucił TNS "drukowanie wyników".

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-8 kwietnia 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat metodą wywiadów telefonicznych (CATI).

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (345)
Wybory prezydenckie 2015. Sondaż TNS: Komorowski 46 proc., Duda tylko 24. Kukiz na podium
Zaloguj się
 • kamil janosik

  0

  Najważniejsze, że będzie druga tura o której można było tylko pomarzyć jeszcze kilka miesięcy temu. 24 maja może stać się dosłownie wszystko. Ja wierzę, że będzie zmiana! Czas na Dudę!

 • ladykresowa79

  0

  46% to mało, jeżeli listy poparcia podpisało mu 250 mln obywateli, w większości pewnie chińskich. Małe mają wymagania Polacy co do prezydenta, wystarczy, że dwa dni nikogo publicznie nie obraził i nie zasnął, a już słupki w górę. Szkoda, że w mojej pracy za to nie nagradzają.

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 0

  Spokojna i rzeczowa kampania Prezydenta Komorowskiego na tle zadymiarzy PiSowskich i beznadziejnie głupiej, napuszonej/szarfa na wieńcu na Wawelu!!!!/ i ordynarnej kampanii Dudy daje pożądane wyniki. Tak dalej Panie Prezydencie a oszołomy PiSowskie nie odpuszczajcie to będziemy mieli tylko jedną turę wyborów.

 • rosja_to_bandycki_kraj_01

  Oceniono 1 raz -1

  widzę, że PiSdzielstwo strasznie doopy rozbolały ...
  i bardzo dobrze!
  tak trzymać towarzysze PiSdusie!

 • majek-1348

  Oceniono 2 razy 0

  12.04.2015
  Szanowny Panie Kukiz, kandydacie na prezydenta RP, co Pan sądzi o preambule do konstytucji RP z dnia 15 październik 2014r.
  Załączam wyrazy szacunku,życząc powodzenia w obranej nowej drodze obywatelskiej kariery. majek

 • vidi12

  Oceniono 5 razy 3

  23 kwietnia - Święto Elektoratu PO - tj. uroczysty wypęd owiec i baranów na pastwiska. Redyk - świętem partyjnym PO

 • kocham_oslow_glosujacych_na_po

  Oceniono 6 razy 4

  Nieprawda Makbet z Budy Ruskiej ma już 95%. Duda -15%, Ogórek -20% Kukiz -15% itd. Po co wybory nasz ukochany prezydent wygra, ustanowi nową ortografię, uratuje kobiety przed przemocą domową i sam zapłodni się in vitro. Panie Makbecie informuję, że w Japonii ma być casting do remake "Tron we krwi", tylko proszę nie wchodzić na tron cesarze, bo może wyskoczyć jakiś samuraj i szogun Koziej Pana nie uratuje.

 • piotr110660

  Oceniono 5 razy 3

  Bigos spécialité de la maison elektoratu Komorowskiego

 • balcerek_jozef

  Oceniono 4 razy 0

  Sądarz z Czerskiej :D
  A tutaj inny sondaż:
  sonda.hanzo.pl/sondy,240670,BNEG.html
  Ciekawe który prawidłowy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX