Prymas Polski powtarza za Wyszyńskim: upadek rodziny początkiem upadku narodu

Rodziny bowiem nie można klasyfikować za pomocą pojęć natury ideologicznej, nie możemy mówić o rodzinie konserwatywnej i o rodzinie postępowej. Rodzina jest rodziną - mówił abp Wojciech Polak.
Nauczanie kard. Stefana Wyszyńskiego o rodzinie przypomniał jego następca abp Wojciech Polak podczas sobotniej pielgrzymki członków Civitas Christiana do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Prymas Tysiąclecia jest duchowym patronem stowarzyszenia. W czasie mszy św. modlono się w sposób szczególny o beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbyła się już po raz dwudziesty drugi. Uczestniczyli w niej przedstawiciele oddziałów Civitas Christiana z całej Polski. Podobnie jak w latach ubiegłych wymiarowi duchowemu towarzyszyło dwudniowe sympozjum ,,Stąd nasz ród" poświęcone rodzinie i odwołujące się w tematyce i haśle ,,Rodzina Bogiem silna" do nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego.

- Rodzina Bogiem silna to rodzina z Boga poczęta, która ma mieć Boga w swoim łonie - przypomniał za Prymasem Tysiąclecia abp Wojciech Polak. - Chodzi o to - tłumaczył dalej nawiązując do nauczania papieża Franciszka, aby Bóg był nie tylko jej Gościem, ale Obywatelem i Ojcem. Rodziny bowiem nie można klasyfikować za pomocą pojęć natury ideologicznej, nie możemy mówić o rodzinie konserwatywnej i o rodzinie postępowej. Rodzina jest rodziną, a jej istotne prawdy nie mogą być poddawane pod dyskusję - stwierdził prymas.

Przypomniał również przestrogę kard. Wyszyńskiego, że ,,bez rodziny naród zniszczeje, bo w wieku, w którym przestanie się rodzić nowe życie, naród skona i umrze".

- To w rodzinie, pod sercem matek, kryje się naród. Stąd do rodziny trzeba podchodzić ostrożnie, z wielkim szacunkiem, w ciszy, z pokorą, bez tupetu wobec jej praw i jej miejsca w narodzie, z uznaniem jej chrześcijańskiego ducha i obyczajów - mówił dalej słowami swojego poprzednika abp Polak. - Jeśli w rodzinie będzie obecny duch Chrystusa Zmartwychwstałego, Boży Duch, to będzie On przywracał jej prawdziwe siły i zdrowie" - podkreślił dodając, że tylko ten, kto w trosce o rodzinę odwołuje się bardziej do Bożego głosu niż do ludzkiej mądrości, ten jest rodzinie prawdziwie wierny.

Prymas Polak przestrzegał też za kard. Wyszyńskim, że wygnanie Boga z rodziny jest początkiem jej upadku, ten zaś jest początkiem upadku narodu i państwa. - Pamiętajmy wszyscy - jak nas uczył Prymas Tysiąclecia - gdy Bóg jest przy rodzinie i w rodzinie, gdy rodzina jest więc Bogiem silna, możemy wówczas być pewni, co Bóg raz rozpocznie, On sam poprowadzi systematycznie i konsekwentnie dalej" - mówił na koniec prymas Polski.

Więcej o:
Komentarze (56)
Prymas Polski powtarza za Wyszyńskim: upadek rodziny początkiem upadku narodu
Zaloguj się
 • haber73

  0

  Wojciechu Polaku!Martw się tylko o własne podwórko!Czy wreszcie możecie zostawić ludzi w spokoju?Macie sami dużo problemów z Terlikowskim,Rydzykiem,Hoserem,Michalikiem,Depo-można wymieniać tych osobników bez końca których naród nie trawi/banda zidiociałych oszołomów/!Zajmijcie się wreszcie posługą Bożą i odpier..dolcie się od reszty ludzi!Czy to tak trudno zrozumieć????To już nie te czasy gdzie całowało cię brudne,tłuste,obleśne ręce katabasów!

 • ador43

  Oceniono 1 raz 1

  Juz wczoraj pisalem (wpis sie ukazal a dzisiaj go nie ma ,i tu siega reka cenzury koscielnej) powolywanie sie na tego rasiste,glosno chwalacego dzialania Hitlera za mordowanie zydow, jest swiadectwem tego ze ta idea w zbrodniczymwzgledem Narodu Polski koscielekatolickim jest wiecznie zywa.

 • red.kris

  0

  Jest inaczej - najpierw naród pada, a skoro tak, to i rodziny.
  Dlaczego padł naród?

 • genocidezionism

  0

  Wnioski same się nasuwają . Tu nie chodzi o to czy jest to rodzina katolicka ale o zasadę. W ten sposób rodzina może zostać zastąpiona przez dwoje pederastów albo transwestytów Obrzydliwe!

 • belmondo1956

  0

  Tyle jego co sobie pogada. Już niedługo nikt nie będzie chciał słuchać tych pie...ł. Co ten p.....t może wiedzieć o rodzinie.

 • cillian1

  0

  a tak na marginesie, czy Polak zabijający agenta obcego państwa na terenie Polski, będzie skazany?

  To retoryczne pytanie. Ale co na to prawo?

 • lot23

  Oceniono 2 razy 2

  reklamacje nalezy skladac do tego guru jezusa z nazaretu bo przeciez to jest ciemnota wciskana przez niego - zawsze jak sie napral wina to wygadywal glupoty i dzisiaj sa tego efekty ( mt 19 . 27) - 27 Wtedy Piotr rzekł do Niego: "Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?" 28 Jezus zaś rzekł do nich: "Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. 29 I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. 30 Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi.

 • lot23

  0

  reklamacje nalezy skladac do tego guru jezusa z nazaretu bo przeciez to jest ciemnota wciskana przez niego - zawsze jak sie napral wina to wygadywal glupoty ; ( mt 19 . 27) - 27 Wtedy Piotr rzekł do Niego: "Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?" 28 Jezus zaś rzekł do nich: "Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. 29 I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy. 30 Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi.

 • dzikimietek

  Oceniono 4 razy 4

  nauki zacznij od Kaczynskiego klecho.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX