Katastrofa smoleńska. Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim dziękuje Macierewiczowi, Rydzykowi i biskupom

Katastrofa smoleńska. Jarosław Kaczyński podczas przemówienia wieńczącego obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej dziękował za zaangażowanie Antoniemu Macierewiczowi, Tadeuszowi Rydzykowi, prawicowym dziennikarzom i biskupom. - Bez prawdy o Smoleńsku nie będzie wolnej, niepodległej, silnej Polski - przekonywał.
POLUB NAS
Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

Zwieńczeniem organizowanych przez PiS uroczystości 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie było przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. - Jeżeli dzisiaj dużo więcej Polaków wie, kim był Lech Kaczyński, to dlatego, że pięć lat temu w tym miejscu zrodził się wielki ruch, który nie pozwolił zapomnieć. A byli tacy, którzy chcieli, żeby zapomniano. Ten ruch nie pozwolił też kłamać. A byli i są tacy, którzy ciągle kłamią - mówił prezes PiS na scenie naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego.

Piąta rocznica katastrofy smoleńskiej. Tak było na Krakowskim Przedmieściu >>>

Kaczyński długo dziękował różnym osobom zaangażowanym w ruch wokół katastrofy smoleńskiej. Przywołał "wielkiego kapłana", kard. Stanisława Dziwisza, zwracając uwagę, że to on zadecydował o pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Dziękował też m.in. biskupom Stanisławowi Gądeckiemu i Markowi Jędraszewskiemu "za postawę i życzliwość".

Szczególne miejsce w przemówieniu prezesa PiS zajął o. Tadeusz Rydzyk i jego "dzieła": Radio Maryja, "Nasz Dziennik" i TV Trwam. - Bez ojca Rydzyka ta sprawa, o którą walczymy, o którą zabiegamy, byłaby nie do wygrania - podkreślał Kaczyński. Prezes PiS dziękował dziennikarzom: Anicie Gargas, Joannie Lichockiej, Tomaszowi Sakiewiczowi i całej Telewizji Republika.

"Antoni, Antoni!"

Nie zabrakło słów uznania pod adresem Antoniego Macierewicza i jego zespołu. - To ogromny wysiłek wielu ludzi. Ich szef wielokrotnie podejmował się działań niemożliwych. KOR, likwidacja WSI. Podjął się kolejnego. I wykonuje je - mówił Kaczyński. A tłum skandował "Antoni, Antoni!".

Kaczyński docenił też organizacje związane z ruchem smoleńskim, jak choćby Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego. - Bez prawdy o Smoleńsku nie będzie wolnej, niepodległej, silnej Polski. Tej Polski, o którą nam chodzi, o której marzymy - zakończył Kaczyński.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (350)
Katastrofa smoleńska. Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim dziękuje Macierewiczowi, Rydzykowi i biskupom
Zaloguj się
 • Juliusz Wnuk

  0

  cyt.:...Katastrofa smoleńska. Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim dziękuje Macierewiczowi, Rydzykowi i biskupom...
  Skromny ten gosc -powinen podziekowacv sdamemu SOBIE...

 • dzikimietek

  Oceniono 1 raz 1

  Hitler tylko bez wąsów i zębów......

 • balajan1

  Oceniono 1 raz 1

  dlaczego to odbywa się przed pałacem prezydenckim ? większość ludzi, którzy zginęli wypadku to parlamentarzyści a nie pracownicy pałacu.

 • unamatita

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego na rocznicowe uroczystości nie POfatygowało się Słońce Peru Król Jewropy?
  Woli lizać grube zady Angeli i Hollanda?
  Jeżeli ktoś zaczynał od malowania kominów mężem stanu nie będzie nigdy!
  u.

 • spokojny102

  Oceniono 2 razy -2

  G azeto ! nie wlku...aj ludzi.

 • spokojny102

  Oceniono 3 razy -1

  I co nieprawde napisalem obronco gada i wieprza zarazem.

 • spokojny102

  Oceniono 3 razy 1

  Za amfetaminke chca walnac facetowi 10. Kaczorowi to nalezy sie czapa , pomyslcie najpierw o tym sukinysynu.

 • amur-49

  Oceniono 3 razy 1

  I znów sekta smoleńska odbyła swój sabat. Kazanie do współwyznawców miał guru Jarosław K., obecni byli też: główny wywoływacz demonów Antoni M, szaman Tadeusz R. i naczelna wiedźma, specjalistka od tańców na trumnach Marta K.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX